PDA

Zobacz pełną wersję : Zaawansowany moduł ankiet?



tomkiki
07-08-2008, 23:22
Witam,

na wstępie, chciałem powiedzieć, że jestem nowym użytkownikiem tego forum, a przygoda z joomla dopiero się dla mnie rozpoczęła, więc proszę o wyrozumiałość.

Potrzebuję przeprowadzić pewną ankietę do mojej pracy magisterskiej i postanowiłem, ją zrobić w postaci mojej własnej strony w joomla, która generowała by mi w sposób czytelny do pliku odpowiedzi, tak żebym mógł je później opracowywać w Statistice bądź Exelu.
No i tutaj nasuwa się pytanie z tytułu, czy jest jakiś moduł umożliwiający skonstruowanie takiej ankiety?

Ankieta składa się z kilkudziesięciu pytań, na które odpowiadamy w sposób prosty (np.: "tak lub nie" ) i złożony ( otwarte pytania, kilka odpowiedzi itp.)

Wszystkim którzy będą w stanie mi pomóc serdecznie dziękuję .

zwiastun
08-08-2008, 02:09
PllXT, McQuiz

ncl
10-11-2008, 15:29
PllXT, McQuiz

Który bardziej polecasz?

p.s. W zasobach na Joomla.org nie mogę ich znaleźć, może jest inna pisownia?

zwiastun
10-11-2008, 15:43
PollXT oczywiście (pisownia!)

ncl
10-11-2008, 15:53
PollXT oczywiście (pisownia!)

Sciągnąłem paczkę (wersja UTF-8) stąd:
http://www.joomla.pl/index.php/content/view/344/2/

Niestety,podczas instalacji mam błąd:

Error! Could not find an XML setup file in the package.

Czy może mam tę paczkę rozpakować i użyć któreś z wielu paczuszek?

Gdyby okazało się że na Joomla 1.5 nie można tego używać, czy mógłbyś polecić coś w stylu BF Survey Free, który niestety kosztuje 100$ za 1 tylko domenę, a ja potrzebuje zrobić ze dwie ankiety. Natomiast plusem BF Survey Free jest to, że ta ankieta wygląda dokładnie tak, jak ja to potrzebuje...

Przykład:
http://www.tamlyncreative.com.au/software/index.php/demo/demo.html

fatdaddy
23-11-2008, 16:17
Musisz rozpakować tą paczkę np: pack_pollXT_1.22.13-pl-utf.zip
i zainstalować z niej komponent: com_pollxt_1.22.13-pl-utf.zip
i moduł: mod_pollxt_12100.zip

i powinno wszystko grać :)

abarczewski
04-02-2009, 09:51
Witam!

Pobrałem i zainstalowałem Polltxt ale doszedł następujący problem.
Mianowicie w panelu admina tej ankiety jest możliwość dodawania wolnych pól do wpisywania. Jednak w wynikach są tylko słupki procentowe ale nie ma treści wpisanych przez wypisujących ankietę. Potrzebuję ankiety anonimowej. Polltxt mi odpowiada po za tym małym szkopułem. Możecie mi polecić coś podobnego ale z możliwością wyświetlania wpisanych komentarzy przy opcjach w ankiecie ??

Asy
04-02-2009, 10:23
Ja też testowałam ten quiz. Aby zobaczyć wyniki z pól tekstowych musisz kliknąć pod spodem zestawienia wynikowego Details. Wówczas masz dostęp do zawartości pól tekstowych.
Jednak u mnie jest problem z tymi wolnymi odpowiedziami a konkretnie z polskimi znakami. Zamiast polskich znaków są krzaczki jakieś ale jeszcze gorsze jest to że mimo że pole jest ustawione dość duże to ucina mi wypowiedź po którymś z krzaczków. Bez polskich znaków jest ok.
nie wiem o co chodzi??

abarczewski
04-02-2009, 11:01
Dzięki pomogło. Ale pocieszę Cię tez mam problem z kodowaniem znaków.

abarczewski
04-02-2009, 13:04
Jeszcze nie udało mi się naprawić błędu związanego chyba z kodowaniem. A Wam się udało ??

abarczewski
12-02-2009, 15:59
Problem tkwi w kodowaniu na bank.
Formularz utworzonej ankiety powinien być z kodowaniem windows-1250
A wynik w z kodowaniem ustawionym dla danego pola (u mnie utf-8).

Drogi Zwiastunie możesz podpowiedzieć, który dokładnie plik lub liki odpowiedzialne są za kodowanie wyświetlanych formularzy i w których linijkach trzeba byłoby zmienić na windows-1250??

zwiastun
12-02-2009, 16:05
Nie rozumiem, czemu ma być windows 1250. Joomla 1.5 jest kodowany w utf8

abarczewski
12-02-2009, 16:40
Być może źle powiedziałem, że"... na bank" Ale moje wnioski wywodzą się z tego, że zrobiłem na szybko własną ankietę, która jest kodowana w windows-1215 a wyniki w utf-8. Na PW podam urle.

Jak miałem formularz w utf-8, to wyniki w kodowaniu utf-8 miały właśnie te krzaczory.

slawekwrobel
05-03-2009, 14:13
Mam ten sam problem, po wpisaniu do pola tekstowego słowa z polskim znakami wychodzą krzaki przy wyświetlaniu.

Ma ktoś może jakiś pomysł jak to poprawić.

slawekwrobel
06-03-2009, 14:38
Znalazłem gdzie tkwi problem. Chodzi o funkcję "htmlentities".
W pliku administrator\components\com_pollxt\pollxt.inc.php trzeba poprawić zapis:
$val = htmlentities($xtVal[$v]);
na
$val = htmlentities($xtVal[$v], ENT_COMPAT , 'UTF-8');

i powinno działać prawidłowo. :)

SW

Asy
07-03-2009, 15:07
Slawekwrobel, wielkie dzięki. Właśnie sprawdziłam i działa prawidłowo. :D
Teraz wreszcie mogę użyć ankiety tak jak chciałam.

Asy
09-03-2009, 21:20
Zbyt wcześnie pochwaliłam. :( Mam taki problem że nie wyświetla mi w wynikach procentów przy danej odpowiedzi.
Są słupki dla każdej odpowiedzi ale procentów brak.
W opcjach nie znalazłam takiej możliwości.
Macie jakieś pomysły?

slawekwrobel
10-03-2009, 08:09
Zbyt wcześnie pochwaliłam. :( Mam taki problem że nie wyświetla mi w wynikach procentów przy danej odpowiedzi.
Są słupki dla każdej odpowiedzi ale procentów brak.
W opcjach nie znalazłam takiej możliwości.
Macie jakieś pomysły?


W konfiguracji wybranej sondy w zakładce Wyniki trzeba zaznaczyć opcję Procent.

SW

esprit
01-02-2010, 19:28
witam nie mogę zainstalowac tego dodatku mam taki komunikat
JInstaller::install: Plik /home/aa14916/domains/scandica.pl/public_html/tmp/install_4b670d8d1a06e/pollxt.zip nie istnieje

help