PDA

Zobacz pełną wersję : Czy istnieje takie komponenty



wampir666
08-08-2008, 13:31
Galeria, która wyświetla obrazy z innych serwisów, nie zapisuje nigdzie linków... ? Chodzi, że w kategorii normalnie miniaturki itp, ale poprostu by to nie było zapisywane na serwer - bo np 10 plików to już 100 mb... dlatego chcę uniknąć tego i by nie można było na serwer przysyłać tylko podawać link.

Pliki Wideo / Audio - coś w stylu jak galeria, która wyświetla pliki audio oraz wideo.... nie przegrywa nic na serwer, ale odtwarza bezpośrednio na stronie np podając kod z youtube, google video itp....

dkint
08-08-2008, 13:58
Witam


Galeria, która wyświetla obrazy z innych serwisów

Chcesz hotlinkować ? nieładnie ...

Co do filmów np z youtube jest tego trochę na extensions.joomla.org - chociażby to -

http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,4053/Itemid,35/

pozdrawiam
Krzysiek

wampir666
08-08-2008, 14:09
Chodzi poprostu, że zamiast na serwis można wrzucić na strony do tego stworzone i podać linki.... czy to fotosik czy imageshack.... poto wkońcu sa...

Dzięki tamto zobaczę zaraz

dkint
08-08-2008, 14:14
Chodzi poprostu, że zamiast na serwis można wrzucić na strony do tego stworzone i podać linki.... czy to fotosik czy imageshack.... poto wkońcu sa...

Dzięki tamto zobaczę zaraz

Witam

Pkt 7 regulaminu fotosik -


Użytkownik może rozsyłać link do zdjęcia za pomocą poczty elektronicznej, komunikatorów, dodawać do niego link na stronach, forach oraz zamieszczać link do Zdjęć w dowolnym miejscu i podawać jego adres komukolwiek. Linkować można zarówno do samego zdjęcia jak i do jego miniaturek o wielkości nie przekraczającej 150 pikseli szerokości i wysokości, z zastrzeżeniem iż zdjęcie powinno być linkiem do strony zdjęcia w Serwisie (strona php, html) a nie do pliku graficznego (hotlink).

Pogrubiłem najważniejsze.

Pozdrawiam
Krzysiek

wampir666
08-08-2008, 14:28
Hm... na imageskach nic takiego niema, zresztą chodzi czy istnieje takie coś a nie czy dozwolone :)

dkint
08-08-2008, 14:42
a nie czy dozwolone :)

Witam

Ciekawe masz podejście ... jakbym przyszedł do ciebie do domu i zabrał ci laptopa z biurka to też podchodziłbyś na zasadzie - możliwość była - czy dozwolone ? a kogo to obchodzi ... w kwestii praktycznej serwisy takie jak imageshack i fotosik mają to do siebie, ze zdjęcie może "wisieć" miesiąc albo godzinę nie masz gwarancji - żadnej, dążę do tego, że moim zdaniem lepiej zainwestować w dobry serwer z dużym transferem i nie zastanawiać się czy za miesiąc zamiast zdjęcia jakiegoś krajobrazu zobaczymy pustkę ... Koniec i tyle przynajmniej z mojej strony w tym temacie.

pozdrawiam
Krzysiek

wampir666
08-08-2008, 15:51
Ale nie każdego stać na taki serwis.... a pewnie to kwestia 100 zł / miesiąc... i też nie chodzi o sam transfer, tylko też o miejsce na serwerze... teraz mam hm 200 mb, to nie dużo mógłbym zrobić...

zwiastun
08-08-2008, 16:23
Dyskusja nie na miejscu! to, że Cię nie stać na volvo i ładne dziewczyny, nie znaczy, że volvo masz ukraść a dziewczyny gwałcić!

wampir666
08-08-2008, 18:46
a ja bym raczej porównał to do tego, że bym wystawił ten laptop na dwór i napisał karteczkę: "Można dowoli korzystać z laptopa i reklamować miejsce jego położenia, ale nie można go ze sobą zabrać" .... i wiadomo co by było z tym laptopem...


PS chciałem zaznaczyć że dziewczyny nie są na sprzedaż... wiec nie na miejscu je umieszczać wraz z samochodem... a samochód taki dla mnie bez wartości, bo to nie piorytet w życiu...

dkint
08-08-2008, 19:04
Ale nie każdego stać na taki serwis.... a pewnie to kwestia 100 zł / miesiąc... i też nie chodzi o sam transfer, tylko też o miejsce na serwerze... teraz mam hm 200 mb, to nie dużo mógłbym zrobić...

Witam

Męczy mnie trochę ta dyskusja ale dopiszę jeszcze parę zdań -

Serwer MIDI 5 GB 140 PLN / ROK
126 PLN / ROK
http://www.netmark.pl/templates/portal/images/kwadracik.jpg 5 GB Pojemności
http://www.netmark.pl/templates/portal/images/kwadracik.jpg 25 GB Transfer / mc.
http://www.netmark.pl/templates/portal/images/kwadracik.jpg Domeny/Subdomeny bez limitu
http://www.netmark.pl/templates/portal/images/kwadracik.jpg Bazy MySQL/PostgreSQL bez limitu

Celowo nie podaję nazwy firmy hostingowej ale jak widzisz za 100 netto można nie miesięcznie a rocznie, 25 gb transferu mało ? ... co do przykładu danego przez zwiastuna (mam takie same zdanie), źle mnie nie zrozum ale nie chodzi tutaj o licytację kto da bardziej trafny przykład ale o pewną zasadę, po to są zasady, regulaminy, prawo itp, by ich przestrzegać - własne interpretacje pt. bo mnie nie stać, inni tez tak robią, przecież na duże straty ich nie naraziłem itp. wybacz ale to jest żałosne, albo przestrzegamy zasad albo nie - jeśli wybierzesz nie przestrzeganie to daleko nie zajedziesz, bo zawsze znajdzie się jakiś kozak bardziej cwany od ciebie, który będzie wiedział jak ciebie oskubać z twojej pracy ...

pozdrawiam
Krzysiek

inkos
08-08-2008, 19:38
Włączę się w dyskusję.

1. wampir666 własnie na forum udało mi się rozwiązać problem jednego z uzytkownikow (el captain) ktoremu inne serwisy hotlinkowaly materialy. I jaki efekt? Transfer miesieczny na poziomie prawie 40GB choc strona nie jest az tak popularna a materialy graficzne sa w poprawnych rozmiarach. Czy ty tez chcesz być takim zlodziejem transferu - sorki ale tego nie da się inaczej okreslic. Na szczescie sa stosowne zabezpieczenia (tzw antyzlodziej) i z transferu prawie 2GB na dobę nagle zrobilo się... 300MB co jest w porządku. Choc wiele stron w internecie zamiast hotlinkowanych grafik ma bardzo "ciekawy" komunikat. Teraz widzisz ile szkody robi takie hotlinkowanie materialow. Gdybys ty mial taki serwis z ktorego inni hotlinkuja materialy z pewnoscia zmienilbys zdanie.

2. dkint - owszem 25 GB moze wystarczyc ale jak twój serwis padnie ofiarą hotlinkowania to może to wystarczyć na kilka dni.

wampir666
08-08-2008, 21:16
ale serwisy fotosik, imageshack chyba mają nieograniczony transfer....
Bo prywatne serwisy wiadomo, że nie.... ale oni wkońcu muszą mieć niegoraniczony transfer, więc nie mają z tego żadnych szkód...

dkint
09-08-2008, 05:46
Witam

Miałem już nie pisać ale nie mogę się powstrzymać - nieograniczony transfer ? - więc wg. ciebie jeśli ktoś ma dużo to jak mu zabierzesz kawałek to się nic nie stanie - bo on ma przecież dużo ... ciekawe .... ale wróćmy do początku tego wątku - pytałeś o galerię, która pozwoli na wstawianie zdjęć na zasadzie hotlinkowania - obawiam się, że takiej galerii po prostu nie ma (pomijam wstawianie zdjęć do contentu) - więc i tak ratuje cię własny serwer - inkos oczywiście ma rację 25gb to nic jak ktoś kradnie ci transfer ale większość serwerów ma ochronę przed hotlinkowaniem więc "może" nie będzie problemu ...

pozdrawiam
Krzysiek

wampir666
09-08-2008, 07:33
hm... ale np z tego co widziałem to w artykułach wstawia się z linku... chyba, że kopiuje się na serwer potem ?

No to zostaje inny serwer, lub inne rozwiązanie...

A np imageshack sam podaje url bezpośredni do obrazką, więc w jakim celu jak nie takim ? :O I jakby nagle ludzie przestali tam wrzucać obrazki by umieścić na forum/ stronie to myślę że by serwis padł...

A serwis nie ma ochrony napewno bo żyje z tego :)

piotreken
11-08-2008, 02:18
a jest jakis komponent co działałby tak samo jak imageshack.us tylko że zdjęcia wrzucało by na mój serw??