PDA

Zobacz pełną wersję : z UTF na ISO



arekk
08-08-2008, 14:31
Posiadałem JoomFish 1.7, odinstalowałem i zainstalowałem JoomFish 1.8 UTF, wersja Joomla 1.0.13 JIE -ISO została zaktualizowana do 1.0.15 JAL-ISO, wszytsko jest ok, tylko panel Admina JoomFish zawiera krzaczki...Trzeba zmienić kodowanie pliku JoomFish, ale nie wiem który to plik , otwierałem wszystkie i szukałem wpisu zawierającego ciąg znaków UTF ale nie znalazłem, dlatego zwracam się do was o pomoc.

dkint
08-08-2008, 14:52
Witam


szukałem wpisu zawierającego ciąg znaków UTF

Dlaczego sądzisz, że w pliku, którego szukasz będziesz widział krzaczki ? joomfisha nie używam ale pewnie jest tam jakiś folder language, tam poszukaj, jak już znajdziesz to przekodujesz np. gżegżółką ...

pozdrawiam
Krzysiek

arekk
08-08-2008, 14:57
Witam
Dlaczego sądzisz, że w pliku, którego szukasz będziesz widział krzaczki ? joomfisha nie używam ale pewnie jest tam jakiś folder language, tam poszukaj, jak już znajdziesz to przekodujesz np. gżegżółką ...

pozdrawiam
Krzysiek


Ja nie mówię że w pliku, będą krzaki, napisałem że w Panelu Administracyjnym JoomFish, nie ma polskich liter, przeglądam każdy plik i w katalogu administrator/components/com_joomfish mając nadzieje ze znajdę wpisu mówiącym o kodowaniu aby ustawić na kodowanie jakie używa joomla, ale nie mogę znaleźć...

dkint
08-08-2008, 15:20
Ja nie mówię że w pliku, będą krzaki, napisałem że w Panelu Administracyjnym JoomFish, nie ma polskich liter, przeglądam każdy plik i w katalogu administrator/components/com_joomfish mając nadzieje ze znajdę wpisu mówiącym o kodowaniu aby ustawić na kodowanie jakie używa joomla, ale nie mogę znaleźć...

Witam

Ok źle zrozumiałem, ale to nie zmienia faktu, że coś kombinujesz, utf-8 napewno masz w pliku xml - langi masz kodowane w utf-8, - jeśli serwis masz w iso pobaw się gżegżółką i wrzuć poprawiony plik langa na serwer ...

pozdrawiam
Krzysiek

zwiastun
08-08-2008, 15:26
Pliki językowe joomfisha 1.8 są w katalogu komponentu /components/com_joomfish/language/polish/
Nie rozumiem, czemu nie masz polskich znaków, plik kodowany jest w utf8

dkint
08-08-2008, 15:32
Pliki językowe joomfisha 1.8 są w katalogu komponentu /components/com_joomfish/language/polish/
Nie rozumiem, czemu nie masz polskich znaków, plik kodowany jest w utf8

Witam

Ale serwis ma w iso ...

pozdrawiam
Krzysiek

zwiastun
08-08-2008, 15:35
:) Moja nieuwaga.

arekk
08-08-2008, 16:01
Witam

Ok źle zrozumiałem, ale to nie zmienia faktu, że coś kombinujesz, utf-8 napewno masz w pliku xml - langi masz kodowane w utf-8, - jeśli serwis masz w iso pobaw się gżegżółką i wrzuć poprawiony plik langa na serwer ...

pozdrawiam
Krzysiek

Mam wejść do administrator/components/com_jomfish i zgrać plik joomfish.xml i ten plik przerobić na ISO?
Czy raczej mam zwrócić swoją uwagę na /components/com_joomfish/language/polish/polish.com_joomfish.ini

zwiastun
08-08-2008, 16:20
i jeden i drugi
Przy czym w xml trzeba zmienić także deklarację kodowania

arekk
08-08-2008, 21:44
Dziękuje zadziałało. Mam jeszcze jedno pytanie gdzie szukać pliku odpowiedzialnego za tłumaczenie Menu --> Komponenty --> JoomFish i lista która się tam znajduje. Mam szukać tego w MySQL czy jest gdzieś plik który to trzyma.

zwiastun
08-08-2008, 21:56
Niejasne pytanie. Domyślam się, że czegoś Ci nie wyświetla. A może nie wyświetlać, jeśli jakiś komponent nie ma integracji z jomFish

arekk
08-08-2008, 22:27
Napisze jeszcze raz loguje się do panelu admina i z tamta wybieram Komponenty --> JoomFish i lista która się rozwija po najechaniu ma jeszcze złe kodowanie są krzaki, i pytam gdzie szukać w Bazie Danych czy w pliku, aby to poprawić.

zwiastun
08-08-2008, 23:06
Lista pozycji Joomfishowych? W bazie danych, tabela #__components

arekk
11-08-2008, 11:56
Dziękuje

yanek
17-08-2008, 11:45
w załączniku polska wersja do joomfish 1.8.2 kodowanie iso-8859-2

crazyluki
17-08-2008, 13:35
na stronie ostatnio dodałem tłumaczenie joomfish dla joomla 1.5 ( joomfish 2.0 beta2)