PDA

Zobacz pełną wersję : Brak obrazków na stronie :(



marianekc
08-08-2008, 18:39
Witam

Po zainstalowaniu PonyGallery ML 2.5.0 PL utf (bo taką mam bazę) maiłem problem z wysyłaniem pojedynczych obrazków (blędy) poradziłem sobie wysyłając paczki zip. z kilkoma obrazkami na raz.

Mam kategorie w niej zdjęcia (opublikowane) oczywiście !

Link do galerii na www.kswgornik.pl (http://www.kswgornik.pl),
ale nic sie nie wyświetla.
Próbowałem przeinstalować galerie (inna wersja i to samo) ciągle pusta strona ! W zoom media galery (joomla 1.0.x) nawet jak stworze kategorię bez zdjęć to mam obiekt w galeri !

Moja joomla 1.5.4 nic nie ruszana tylko PonyGallery w wersji jak wyżej, w samej konfiguracji galerii nic nie zmieniałem (wszystkie katalogi na zielono !)

Proszę o jakąś podpowiedź - pewnie to jakaś pierdoła ?

inkos
08-08-2008, 20:44
Po pierwsze aktualizacja Joomla a po drugie sprawdz sobie na extensions.joomla.org czy ta Twoja pony dziala na Joomla 1.5.x.

kurtz
08-08-2008, 20:47
no jak nie wyświetla jak wyświetla ...

taaaaaaaaaaki karp !

inkos
08-08-2008, 21:00
Drogi icku_klezmerze :) ale to co wyswietlilo tego karpia to już nie jest pony gallery ale Joomgallery czyli kolejne wcielenie Pony ale juz dla Joomla 1.5.x. :)

marianekc
08-08-2008, 22:33
No właśnie ta działa od zczału le jest po angielsku nie znalazłem spolszczenia i pucha bo z angielskiego za dobry nie jestem ?

marianekc
08-08-2008, 22:38
Na ale na tyle ile potrzebuje to jest ok. tylko w pośpiechu wyłączałem te różne badziewia i wyłączyłem za dużo ale tylko tego langa brakuje.

Ogólnie polecam !

Na ale pony na polski i na tym mi najbardziej zależy na stronie producenta wyczytałem że gada z joomla 1.x (czyli 1.5.x chyba też)

Największy problem z tym że baza utf i te opisy na forum żeby wy edytować plik instalacyjny.xml i zmienić wersję z iso na utf to coś nie za bardzo gada ?:(

kurtz
08-08-2008, 22:43
Na ale pony na polski i na tym mi najbardziej zależy na stronie producenta wyczytałem że gada z joomla 1.x (czyli 1.5.x chyba też)

że gada, nie oznacza do końca, że się dogada ...

nieznajomość języka w dobie translatorów on line ... to już chyba nie problem, dla tych, którzy go faktycznie mają ...

o zmianie kodowania na tym forum napisano biblię

lol

zwiastun
08-08-2008, 23:08
A tłumaczenia można "wyjąć" ze zrobionego dla starszej wersji!

marianekc
11-08-2008, 09:48
A tłumaczenia można "wyjąć" ze zrobionego dla starszej wersji!

W googlach nic nie ma o spolszczeniu do joomgallery (chyba jeszcze nie jest zbyt popularna),

Wobec tego może ktoś ma spolszczenie do joomgallery ?

zwiastun
11-08-2008, 12:05
Chyba szkoda moich słów. Pisałem coś o tym, że istnieje tłumaczenie do joomgallery?

marianekc
11-08-2008, 12:47
No jasne ? edytuje sobie plik index.php od langa z galerii i tam pozmieniam słowa które mnie interesują na polskie ale tylko te które wyświetlają się na stronie przy przeglądaniu galeii. Joomgallery ma wiele opcji których (w eng) nie sposób do końca zrozumieć można. Są strony do translacji ale to czasochłonne. :rolleyes:

google tanslator nie potrafi mi przetłumaczyć strony z panelu pomimo że jestem zalogowany wyskakuje jaki błąd dot. tokena ?:confused:

zwiastun
11-08-2008, 13:24
JoomGallery jest następcą PonyGallery zrobioną przez ten sam zespół z tego samego skryptu. Nie przeglądałem jeszcze, aloe podejrzewam, że nawet nazwy stałych językowych będą takie same!

inkos
11-08-2008, 13:27
A tłumaczenia można "wyjąć" ze zrobionego dla starszej wersji!
marianekc: Zamiast kombinować jak koń pod góre skorzystaj z powyższych rad Zwiastuna aby mieć z glowy problem z polskim językiem w Joomgallery.

A ten token to "zabezpieczenie" m.in. przed tak idiotycznymi jak Twoj pomysl z google translator w wykonaniu roznej maści "niedouczonych" administratorow Joomla. ;) :)

marianekc
11-08-2008, 13:34
Ok. spróbuje spolszczyć wykorzystując langa z pony.
----------------------------


A gdzie mogę napisać o problemach z wyświetlaniem banerów na stronie, moduł jest - komponent reklamy - kategoria, klienci i baner jest wszystko niby ok. a banerów brak. Podobnie jak z pony - galeria skonfigurowana i po kliknięciu nic.:(