PDA

Zobacz pełną wersję : FireBoard problem



fooky
09-08-2008, 12:10
Problem:
Własny serwer na windowsie XP, Apache 2.2.0 PHP5.1.2, Joomla 1.0.15
Joomla działa. Zaplecze działa - wchodze na FireBoard, dodaje kategorie, zapisuję, wracam na stronę, klikam na link do forum...
I widzę biały ekran. Nie wyświetlka się żaden błąd nic... Poprostu biała strona.
W czym tkwi błąd?

zwiastun
09-08-2008, 12:47
Kategorie nie wystarczą, jeszcze fora (podkategorie). Ale to niekoniecznie to, jakiś błąd w instalacji mógł się zdarzyć

kurtz
09-08-2008, 16:19
a tabele baz danych utworzyłeś, po zakończonej instalacji ?

fooky
09-08-2008, 21:35
Ooo i tu może być pies pogrzebany... Jakie tabele? Instalowałem to zgodnie z obstrukcją insługi i nigdzie słowa nie było o jakichkolwiek dodatkowych działaniach...
Jest gdzieś jakiś dokument na ten temat? Co czytać? :)

fooky
09-08-2008, 21:52
No dobra, podkategorie utworzyłem i nadal widz emleczną biel ekranu...

Więc co to za tabele? - Z czym to sie je?

zwiastun
09-08-2008, 22:29
Po zainstalowaniu na samej górze ekranu konfiguracyjnego miałeś bodaj Nowa instalacja albo aktualizacja z JoomlaBoard czy coś takiego.

kurtz
10-08-2008, 08:09
dokładnie, przycisk nowa instalacja, tworzący tabele w bazie danych.

fooky
12-08-2008, 15:13
No, problem w tym, że w werji wyżej wpomnianej, jedyne co można podpiac pod "nowa instalacja" to "wczytaj przykładowe dane" z komentarzem :wczytaj przykładowe dane do pustej bazy danych forum"
Po kliknięciu tego , odswierzeniu strony forum.. nadal pusty biały ekran...
Co pominąłem?

zwiastun
12-08-2008, 15:16
Myślę, że odinstaluj i zainstaluj raz jeszcze i dokładnie patrz co masz. Instalacja FB jest może troszkę bardziej złożona jak innych rzeczy, ale nie aż tak, żeby konieczne były do niej szczegółowe instrukcje. Po zainstalowaniu pamiętaj nacisnąć ten knefel, co nim piszemy!

robdwo
09-10-2008, 13:19
Myślę, że odinstaluj i zainstaluj raz jeszcze i dokładnie patrz co masz. Instalacja FB jest może troszkę bardziej złożona jak innych rzeczy, ale nie aż tak, żeby konieczne były do niej szczegółowe instrukcje. Po zainstalowaniu pamiętaj nacisnąć ten knefel, co nim piszemy!

Mam Joomle1.5.6 serwer ehost.pl chciałem zainstalować fireboard v1.0.5RC2_b803. Ponieważ nie udało się poprzez instalatorz pliku zip (nie można usunąć pliku) anie przez instalator z serwera (informacja, że stara wersja pliku!) zainstalowałem ręcznie - założyłem tabele, stworzyłem foldery w componets, administrator->components, uzupełniłem teź tabele jos_components. W zapleczu po wejściu na zakładkę komponenty pokazuje się pozycja fireboard, lecz po kliknięciu dostaję komunikat "Direct Access to this location is not allowed":confused:

kurtz
09-10-2008, 13:23
a czytałeś że trzeba go instalować w trybie zgodności, czy może ciebie takie informacje nie dotyczą ?

robdwo
09-10-2008, 14:12
a czytałeś że trzeba go instalować w trybie zgodności, czy może ciebie takie informacje nie dotyczą ?

Dzień bez op... dniem straconym. Przed instalacją przeczytałem o zgodności fireborda z Jomla!1.5.6 a nie zwróciłem uwagi na rozszerzenie wersji FB.:D
Włączenie zgodności pomogło.

fooky
21-07-2009, 22:26
Ponowna instalka fireboard... joomla 1.5.9 Wszytko poszło poprawnie (kilka juz tych forów postawiłem) a tym razem po utworzeniu dizałów, rejestracji kilku userów, niby wszytko działa, ale...
Jesli user zaloguje się na forum, to nie może przejść do żadnej podstrony serwisu (może się poruszac tylko po forum).
Jesli wejdzie np na stronę głowną wyświetla się błąd:
Po czym musi czekać aż minie czas sesji by cokolwiek zrobić. Pośrednim rozwiązaniem jest wylogowanie sie z forum przed wyjściem z niego na np strone głowną.
Niestety nie mam mozliwości informowania o tym błedzie wszytkich userów, wolalbym to poprostu naprawić.
Jako, że (jak zwykle) wole zadac głupie pytanie 5 razy, niż nie zapytać i sie nie upewnić...
Czy mogę odinstalować i zainsatlować ponownie fireboard, bez groźby utraty istniejących postów? Czy mam sie czegs szczególnego obawiać?

fooky
21-07-2009, 22:30
aha - ten komunikat to:
Program internet Explorer ni emoze tworzyc miejsca internetowego http://www.domena.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=1&Itemid=50

seba.adm
21-07-2009, 23:24
Odświeżyłeś temat gdzie ostatnia wypowiedź była prawie roku temu, a wogóle nie sprawdziłeś co się dzieje z tym komponentem. Gdybyś to zrobił, i przejrzał dokładnie forum, wiedziałbyś że komponent fireboard, nie jest rozwijany. Zainstaluj następce komponentu - Forum Kunena. Najnowsza wersja do pobrania >>Tutaj<< (http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/func,fileinfo/id,317/) i sprawdź czy problem będzie się pojawiał.

W razie problemów do pomocy >>Poradnmik Forum Kunena<< (http://wiki.joomla.pl/Kunena)

fooky
24-07-2009, 14:22
No to, ze nie jest rozwijany oznacza, że nie mogę go używać?
Ja tylko zadaję pytanie czy ktoś się spotkal z takim blędem i go rozwiązał?
Pytam, bo na 10 instalacji fireboard akurat ta mi nie działa. a używałem joomla do 1.5.9 z powodzeniem...

zwiastun
24-07-2009, 14:36
Oczywiście, pytać możesz, nie boli. Ale chyba niezbyt pojmujesz istotę aktualizacji oprogramowania.
FB nie został doprowadzony do "doskonałości" i zamrożony, choć tak mogłoby się wydawać, a został zastąpiony forum Kunena. Kolejne wersje zawierają poprawione usterki dostrzeżone w wersjach poprzednich. Masz zatem prosty wybór - aktualizujesz i stare usterki znikają (czasem), a nowe przybywają :)
Albo nie aktualizujesz i pytasz na forum, jak naprawić byczka w Windows 3.1, licząc na to, że kogoś to jeszcze obchodzi.

fooky
24-07-2009, 20:09
Jak zwykle sarkazmem kapiesz - no cóż taki masz styl.
Przed Twoją odpowiedzią zainstalowalem Kunena.
Wniosek to nie to. bo błąd jest nadal ten sam, bez względu na to czy forum smiga na nowej 'kunenie" czy na olsdschoolowym Fireboard...
a skoro mówisz o windows 3.1 to super porownanie.
Jestem z tych o to się boją nieprzetestowanych nowinek takich jak Vista na której nic nie działa i jestem fanem windowsa 2000, niestety w większosci przypadków siedze na XP...
Ale to tez nei rozwiązuje problemu fireboard, a teraz juz fireboard i kunena.
Nie mniej może to komuś coś podpowie.
Zauwazyłem, że po wyjściu z forum jednak niektóre podstrony swrwisu smigają... np kontakt, ustawienia uzytkownika...
Nie mozna natomiast wyświetlić wszelkich stron zawierajacych artykuły, w tym strony głownej.
Zaczałem kombinowac, ze może MX comment coś miesza i go odinstalowałem.
Niestety to nadal nie to...
Może coś komuś przychodzi do głowy?

fooky
24-07-2009, 20:34
a i jeszcze jedno...
Najpierw zainstalowałem Kunena 1.5.1 PL teraz 1.5.4. PL...
Zero zmian... virtuemart działa - strony z artykulami nie :(

fooky
24-07-2009, 20:59
kolejne spostzrezenie:
1. Można sie logować standatrtowym modułem Joomla
2. Można się logować przez Fireboard.
3. Można sie logowac przez Kunena
4. Można sie logować poprzez Virtuemart.
W kazdej kombinacji, efekt po zalogowaniu jest ten sam - można biegac wszedzie gdzie nie ma artykułów.
Próba odczytanai artukułu = nie mozan wyświetlić strony.

fooky
24-07-2009, 22:40
doczytałem sie jescze ze wersja php moze miec znaczenie i ze wtedy powinno smigac w domenie nadawanej przez firmę hostingową...
To tez u mnie nei pomaga...
I kolejna smieszna rzecz... nie mogę wrzucił łatki aktualizacyjnej...
Może ta porcja danych komos podsunie jakis pomysł? Ja już na dzisiaj mam dosyc...