PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z PonyGallery



fooky
09-08-2008, 12:16
Galeria niby działa, ale nie mogę dodawać zdjęć.
Przy próbie wyświetla mi się komunikat " musisz wybrać kategorię"
Problem w tym, zę mam puste pole wyboru, pomimo że utwrzyłem kategorie i są opublikowane.
W czym może tkwić problem?

inkos
09-08-2008, 12:20
Przeczytaj regulamin i wróć tutaj.

fooky
09-08-2008, 12:28
Ten komentarz nei rozwiazuje problemu, ani nie wskazuje akcji jaką mam podjąć.
Więc jak mam rozumieć powyższe?

zwiastun
09-08-2008, 12:50
Ta uwaga również! I regulaminowych wymogów powtarzać nie będę! Jasnowidzów tutaj nie ma!

fooky
09-08-2008, 21:47
Aha... no ja też jasnowidzem nie jestem... I nie wiem o co Ci chodzi...
Wiem, że to forum Joomla i przychodzi się tu po to by się dowiedzieć czegoś więcej o tym systeme... Mam problem z PonyGallery i go opisałem... Czekając na ew diagnozy ze strony innych userów...
A nie wdawać się w polemiki na temat regulaminu, jasnowidzenia i wiedzy szamańskiej...
Przepraszam jesli to brak szacunku w stosunku do Admina, ale jesli już musisz odesłać do regulaminu, to chociaż zostaw drogowskaz o jaki punk Ci chodzi, bo podobnei jak TY, ja też jasnowidzem nie jestem i z Twoich literek na ekranie, nie jestem w stanie odczytać Twoich intencji...
Stosując zasadę podobieństwa - Urzędnik administracyjny, chcący wyjaśnić coś petentowi odsyła do konkretnych paragrafów... Polceam, bo to skraca drogę do rozwiązania.
Wracając do problemu PonyGallery - jesli masz jakiś pomysł czemu to moze nie działać, a potrzebne Ci są dodatkowe informacje na temat problemu, to zadaj pytanie.
Ja, z racji tego, że Twoje pytanie i ew. odpowiedzi mogą doprowadzic mnie do rozwiązania mojego problemu... chetnie udzielę Tobie i każdemu userowi forum odpowiedzi. Bo poprostu mam w tym interes.
Jeśli jednak nie masz pytań, to zakończmy dygresję i poczekajmy na ew. sugestie z innych źródeł...
Nothing personal...

zwiastun
09-08-2008, 22:39
No to czekaj babka latka. Nie wiem, jaka PonyGallery, nie wiem, jaka Joomla, więcej czasu na ten problem poświęcać już nie będę. Może wtedy zrozumiesz, że admini i moderatorzy nie piszą ani na złość, ani sobie a muzom.

inkos
10-08-2008, 00:26
Ponawiam - przeczytaj regulamin i wróć tutaj. Daj innym pomóc sobie.

fooky
10-08-2008, 00:57
<TABLE class=adminform><TBODY><TR><TD vAlign=top width=250>PHP działa na: </TD><TD>Windows NT THINKPAD 5.1 build 2600 </TD></TR><TR><TD>Wersja MySQL: </TD><TD>5.0.18-nt-log </TD></TR><TR><TD>Wersja PHP: </TD><TD>5.1.2 </TD></TR><TR><TD>Serwer WWW: </TD><TD>Apache/2.2.0 (Win32) PHP/5.1.2 </TD></TR><TR><TD>Interfejs serwera PHP: </TD><TD>apache2handler </TD></TR><TR><TD>Wersja Joomla!: </TD><TD>Joomla! + Admin Language 1.0.15 stable </TD></TR></TBODY></TABLE>Rozmiar buta 44, ulubiony kolor zielony... blondynki 75D, VW T1 bully...
<TABLE class=adminform><TBODY><TR><TD vAlign=top>Istotne ustawienia PHP: </TD><TD><TABLE cellSpacing=1 cellPadding=1 border=0><TBODY><TR><TD width=250>RG Emulation (Emulacja Register Globals): </TD><TD style="FONT-WEIGHT: bold" width=50>wył </TD><TD></TD></TR><TR><TD>Register Globals [Rejestruj globalne zmienne]: </TD><TD style="FONT-WEIGHT: bold">wł. </TD><TD> </TD></TR><TR><TD>Magic Quotes [Magiczne sekwencje sterujące]: </TD><TD style="FONT-WEIGHT: bold">wł. </TD><TD></TD></TR><TR><TD>Safe Mode [Tryb bezpieczny]: </TD><TD style="FONT-WEIGHT: bold">wył </TD><TD> </TD></TR><TR><TD>File Uploads [Wczytywanie plików]: </TD><TD style="FONT-WEIGHT: bold">wł. </TD><TD> </TD></TR><TR><TD>Session auto start [Automatyczny start sesji]: </TD><TD style="FONT-WEIGHT: bold">wył </TD><TD> </TD></TR><TR><TD>Session save path [Ścieżka zapisu sesji]: </TD><TD style="FONT-WEIGHT: bold" colSpan=2>C:\apache2triad\temp </TD></TR><TR><TD>Short Open Tags [Krótkie znaczniki]: </TD><TD style="FONT-WEIGHT: bold">wł. </TD><TD></TD></TR><TR><TD>Output Buffering : </TD><TD style="FONT-WEIGHT: bold">wył </TD><TD></TD></TR><TR><TD>Open basedir [Katalog bazowy]: </TD><TD style="FONT-WEIGHT: bold" colSpan=2>Brak </TD></TR><TR><TD>Display Errors [Wyświetlaj błędy]: </TD><TD style="FONT-WEIGHT: bold" colSpan=2>wył </TD></TR><TR><TD>Obsługa XML: </TD><TD style="FONT-WEIGHT: bold" colSpan=2>Tak </TD></TR><TR><TD>Obsługa Zlib: </TD><TD style="FONT-WEIGHT: bold" colSpan=2>Tak </TD></TR><TR><TD>Wyłączone funkcje: </TD><TD style="FONT-WEIGHT: bold" colSpan=2>Brak </TD></TR></TBODY></TABLE>[B]PonyGallery ML
By: M. Andreas Böttcher (mab) (mab@joomgallery.net)& Benjamin Malte Meier (b2m) (b2m@joomgallery.net)
& Andreas Hartmann (aHa) (aha@joomgallery.net)& The ML-Team
[Based on: PonyGallery by Danial Taherzadeh (http://www.taher-zadeh.com/)]
Version 2.5.1

</TD></TR></TBODY></TABLE>
Pomoże w czymś?
Mogę tak wklejac do usranej... Nie lepiej więc zadać pytanie co jest potrzebne do diagnozy?
logika działa w 2 strony...
Szacun!

inkos
10-08-2008, 12:15
Mogę tak wklejac do usranej...
A Pony zawiera wszystkie patche czy tez nie? Skąd sciagnięta? Byłeś może na joomgallery.net?

fooky
12-08-2008, 15:18
Moment - to specjalnie przygotowane "combo" instalacyjne zawierające joomla, xcomment, fireboard, ponygallery samo z siebie nie potrafi wystartować bez patchy?
Hehe...
No dobra o jakich patchach rozmawiamy i skąd je ssać?
Potzrebuję instrukcji krok po kroku niestety, bo to moja pierwsza instalacja tego czegoś...
Aha i mam nadzieję że da się to zrobić w trybie safe mode "ON"

zwiastun
12-08-2008, 15:27
W trybie safe_mode=On najlepiej jest się drapać po głowie i mówić: Co ja zrobiłem, co ja wynająłem, po co mi to było :)

O ręcznej instalacji komponentów napisałem przed trzema już laty, jest na www.pomoc.joomla.pl życzyć powodzenia