PDA

Zobacz pełną wersję : Remository baza danych



amon1975
09-08-2008, 15:14
Witam!
Co trzeba zrobić żeby pliki w remository nie były umieszczane w bazie danych. Mam ogranicząna pojemność bazy mysql. Doczytałem się, że standardowo pliki są zapisywane w bazie danych, ale nigdzie nie znalazłem informacji jak zrobić żeby pliki nie były dodawane.
Pozdrawiam
amon1975

zwiastun
09-08-2008, 15:18
Druga metoda, to stworzenie przez komponent bazy danych w pliku! Sądzisz, że to zajmie mniej miejsca? Opcja jest dostępna w konfiguracji. Nie testowałem nie wiem, czy i jak działa.

amon1975
09-08-2008, 15:22
Druga metoda, to stworzenie przez komponent bazy danych w pliku! Sądzisz, że to zajmie mniej miejsca? Opcja jest dostępna w konfiguracji. Nie testowałem nie wiem, czy i jak działa.
Tak wiem, że to zajmie taki sam obszar, ale moja baza mysql ma tylko 200MB pojemności i nie mam szans u administratora żeby mi zwiększył limit.

zwiastun
09-08-2008, 15:34
Ale 200 MB to bardzo dużo. To jedno, poza tym wielkość BD wiąże się z limitem miejsca na serwerze. Limit z umowy jest podzielony na bazę danych i pliki na serwerze, zatem naprawdę nic nie zyskasz - w bazie zapisywane są przecież tylko informacje o plikach, a nie pliki!

amon1975
09-08-2008, 15:40
Ale 200 MB to bardzo dużo. To jedno, poza tym wielkość BD wiąże się z limitem miejsca na serwerze. Limit z umowy jest podzielony na bazę danych i pliki na serwerze, zatem naprawdę nic nie zyskasz - w bazie zapisywane są przecież tylko informacje o plikach, a nie pliki!
Hm.... Wrzucilem parę programów, przed wrzuceniem ich moja baza miala 3MB, po zamieszczeniu plików baza mysql powiekszyla sie o 50MB. To by się zgadzało, ponieważ dodałem taką ilość plików. Skoro są dodawane tylko nazwy plików, to dlaczego baza danych tak sie powiększyla?

zwiastun
09-08-2008, 16:20
Hmmm. Pewno się tu pojawi dziś Josh, który zna dobrze Remository,ja go nie używam, widzę tylko, że na przechowywanie plików przeznaczone są katalogi na serwerze a nie baza danych

amon1975
09-08-2008, 16:25
Hmmm. Pewno się tu pojawi dziś Josh, który zna dobrze Remository,ja go nie używam, widzę tylko, że na przechowywanie plików przeznaczone są katalogi na serwerze a nie baza danych
No ja też tak myślałem. Używam mysql juz jakiś czas, pracowalem na wielu cmsach i jak dodawałem pliki do działu download, to baza danych zapisywala tylko i wyłącznie nazwę. A tu mi się trafila jakaś anomalia i nie wiem o co biega.
Zmieniłem ustawienia w konfiguracji Remository żeby nie zapisywał do bazy danych. Pomogło, baza juz nie puchnie, ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie. Poczekam na Josha - skoro zna dobrze ten komponent, to może podpowie jak zrobić żeby to miało ręce i nogi.

josh
09-08-2008, 21:39
w konfiguracji Remosa w zakladce pozwolenia Domyślnie magazynuj pliki w bazie danych przestaw na NIE
pilki beda wtedy lezaly w folderze download co nie bedzie zwiekszalo pojemnosci bazy o rozmiar pliku

amon1975
09-08-2008, 21:44
w konfiguracji Remosa w zakladce pozwolenia Domyślnie magazynuj pliki w bazie danych przestaw na NIE
pilki beda wtedy lezaly w folderze download co nie bedzie zwiekszalo pojemnosci bazy o rozmiar pliku
Tak też zrobiłem, ale powstał następny problem. Skopiowalem pliki na ftp, użyłem "Dodanie całej struktury z serwera" wszystko przesłało sie ok, tylko przy kliknięciu na pobierz wyświetla się monit, że nie odnaleziono pliku na serwerze. Ścieżka jest ok.

amon1975
09-08-2008, 21:59
Tak też zrobiłem, ale powstał następny problem. Skopiowalem pliki na ftp, użyłem "Dodanie całej struktury z serwera" wszystko przesłało sie ok, tylko przy kliknięciu na pobierz wyświetla się monit, że nie odnaleziono pliku na serwerze. Ścieżka jest ok.
Usunięcie i ponowne dodanie rozwiązało problem. Zastanawiam się dlaczego tak się dzieje? Jak będe dodawał w przyszłości jakieś pliki, to będę musial usuwać wszystko i wrzucać od nowa.

inkos
10-08-2008, 00:23
użyłem "Dodanie całej struktury z serwera"
Lepiej uzywaj opcji przypisanie niepodlinkowanych plikow. To jest pewne rozwiazanie. Choc czasochlonne.

keicaM
13-08-2008, 17:11
Sprawdź czy poszczegolne kategorie w remository maja ustawione odpowiednie fizyczne sciezki do folderów na serwerze i czy te foldery maja prawa do zapisu.

Ja np. mam tak:
W remository mam np. glowna kategorie gry z podkategoriami:
- logiczne
- zrecznosciowe
- akcji
W remository mam ustawioną sciezke do glownego folderu do przechowywania plikow na np. gry (nazwa na serwerze ftp). Folder ten zawiera podfoldery na serwerze ftp: logiczne, zrecznosciowe, akcja. I w konfiguracji kazdej kategorii ustawiasz fizyczna sciezke do konkretnego podfolderu na ftp. Nastepnie przez ftpa wczytujesz odpowiednie pliki do danego folderu i uzywasz opcji niepodlinkowanych plików. Lub tez wgrywasz pliki przez interfejs remository a one trafiaja automatycznie do danego folderu na serwerze (np. do folderu akcja). Chyba w miare logicznie wytłumaczyłem?

Istnieje też opcja przechowywania plików w bazie danych, ale to bardzo głupie rozwiązanie dla większej ilości plików.

Remository to na prawdę bardzo dobre "narzędzie" do downloadu...

miro123
20-08-2008, 21:01
Joomla 1.5.6 Remository 3.4.3 Pomimo tego, że mam ustawione "nie" ciągle zapisuje mi pliki do bazy. chmody również w porządku. Może ktoś coś podpowie bo siedziałem nad tym długo i nic.