PDA

Zobacz pełną wersję : Angielskie tytuły menu -> PL



mes mariusz
09-08-2008, 19:47
Witam.

Rozpocząłem zabawę z CMS-em Joomla. Bardzo proszę o pomoc:

http://obrazki.elektroda.net/23_1218303225_thumb.gif (http://obrazki.elektroda.net/23_1218303225.gif)

Czy ktoś wie gdzie można zmienić opisy zaznaczone numerkami 1 ... 3 ? Bo w panelu administracyjnym nie potrafię jak na razie tego znaleźć. A może to już zależy od skórki? Jeśli tak, to byłbym zainteresowany ciekawymi polskojęzycznymi skórkami do Joomla.

Pozdrawiam
Mariusz

zwiastun
09-08-2008, 20:38
Zamiast malować obrazki, poświęć czas na wycieczki po Joomla! i na lekturę poradników. Nie pali się, nie piekarnia. Na forum wróć z problemami, a nie banalnymi pytaniami. Tak za 3 dni.

vego007
09-08-2008, 21:39
Jak się ma cięższy problem to ciężej otrzymać odpowiedź ;) Do mariusza: Wejdz w projektanta menu i pozmieniaj sobie

zwiastun
09-08-2008, 22:23
Vego, ale skoro "pomagasz" w takich przypadkach, to udzielaj pełnej odpowiedzi. To nie są li tylko nazwy pozycji menu, to są przede wszystkim nazwy modułów.

A słowo "pomagasz" w cudzysłowie, bo taka podpowiedź wyręcza użytkownika w najprostszych zadaniach, w poznaniu podstaw Joomla!, uczy m.in. nadużywania i tego forum.
Proszę zrozumieć, że zadawanie banalnych pytań i odpowiadanie na takie pytania zwiększa drastycznie ilość banalnych wiadomości na forum, zwiększa ilość powtórzeń, obciąża bazę danych, zwalnia wydajność serwera, obciąża łącza, podnosi koszty, daje przykład kolejnym użytkownikom, że można pytać bezmyślnie, bo i tak ktoś odpowie!

To naprawdę tak trudno zrozumieć? Tłuką o tym wszyscy administratorzy forów, tłuką regulaminy, tłuką stare jak Internet zasady korzystania z forów i list dyskusyjnych.

Jakich słów trzeba używać, żeby to zrozumiano?

vego007
09-08-2008, 22:47
Vego, ale skoro "pomagasz" w takich przypadkach, to udzielaj pełnej odpowiedzi. To nie są li tylko nazwy pozycji menu, to są przede wszystkim nazwy modułów.


Wiem że to są nazwy modułów i można je zmienić bez problemu w projektancie.
Ja osobiście mam takie mieszane uczucia jeśli chodzi o to wszystko. Oczywiście zgadzam się, jeśli chodzi o pomoc joomla bo nie po to włożyliście w to tyle pracy, żeby samemu to czytać. Co do samych tych "banalnych wiadomości" i obciążenia serwera, to można by te banalne pytania kasować, powiadamiając o tym użytkownika i już jeden problem rozwiązany. :)

mes mariusz
10-08-2008, 10:44
Z nagłówkami już sobie poradziłem - robi się to z poziomu: PA -> Rozszerzenia -> Moduły.

Nie wiem jeszcze gdzie ukryty jest string "Welcome to the Frontpage", który wyświetlany jest w dwóch miejscach: i w pasku tytułu przeglądarki, oraz na stronie głównej.

zwiastun
10-08-2008, 10:54
Czy słyszałeś coś przyszły administratorze o wyszukiwarkach? Czy wiesz może, po co one są? Czy widzisz na górze w pasku menu słowo Szukaj? Czy naprawdę 9 na 10 nowych użytkowników forum poświęconego stronom internetowym to ludzie, którzy nie mają zielonego pojęcia, jak się korzysta z forum? Po co się zabierać za zarządzanie witryną, jak się nie umie korzystać z przeglądarki?

mes mariusz
10-08-2008, 14:07
Dobra, poradziłem sobie ;-)

http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=19613

zwiastun
10-08-2008, 14:12
Widzisz, jakie proste :) Zanim zadasz kolejne pytania, sprawdź, czy nie ma na nie odpowiedzi.