PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z polskim tlumaczeniem



Madame Lee
10-08-2008, 12:28
Udało mi się wreszcie postawić moją stronę http://karolina.byethost17.com na Joomli, jednak mimo iz mam spolszczoną zarówno witrynę jak i panel, to nie wszystko jest tak jak powinno. Nie wiem czy to występuje tylko u mnie, czy u wszystkich. Mianowicie, na mojej stronie po prawej stronie widac ankiete. Pod spodem zamiast Głosuj i Wyniki pisały angielskie odpowiedniki. Recznie w plikach default.php zmieniłam te wyrazy na polskie, jednak nie mogę wstawiąc ł,ś,ć bo na stronie robią się krzaki. Tak więc zrobiłam to bez polskich literówek. To samo ma się w formularzu kontaktowych, Gościach online i Statystykach odwiedzin. Przy czym gości nie umiem spolszczyć nawet bez literówek bo znika mi 1. Bardzo proszę o poradę co mam zrobić i jak, żeby to wszystko działało w miarę po polsku. Czy są gdzieś spolszczenia do tych modułów i komponentów, co podałam? Bo szukałam i nie znalazłam, chyba że źle szukałam. Wy na pewno lepiej się ode mnie znacie na tym.Aha i nie wiem, gdzie w którym pliku i jakiej linii zrobić tak, żeby menu z Najczęściej czytane nie było takie rozjechane na center tylko left.

Madame Lee
10-08-2008, 15:25
Nikt nie wie, co w takim wypadku zrobić?

zwiastun
10-08-2008, 17:45
Nic. Jak masz polskie tłumaczenie, to je należy poprawnie zainstalować. Jak nie masz, to też je należy zainstalować. W pakiecie językowym przetłumaczono wszystko.

Madame Lee
10-08-2008, 18:07
Przecież poprawnie je zainstalowałam. Wrzuciłam do utworzonego katalogu pl-PL w administrator/language i ogólnie w language te pliczki co miałam w paczce spolszczającej. To cóż mogę jeszcze zrobic?

Madame Lee
10-08-2008, 18:12
Spróbowałam jeszcze raz przez panel i udało się! Dzięki Zwiastunie!

Powiedz mi Zwiastunie jeszcze jedną rzecz -czy Tobie chodzi wolno ta strona?

zwiastun
10-08-2008, 18:40
Prawdopodobnie masz jakieś wolne łącze, ja nie zauważyłem, żeby ta Twoja strona chodziła wolno. Przy okazji - rozumiem, że to jest 1.5.5 a nie starocie z płytki oraz że nie mieszałaś z fontami do PDF, jak "znawcy" w "poradniku" przepisali z noty do 1 wydania.

Madame Lee
10-08-2008, 20:00
Hmm, u mnie chodzi jak krew z nosa a łącze mam 1Mbit i przy innych rzeczach chodzi szybko. Nic z żadnymi fontami nie mieszałam, w książce też nie zauwazylam by o tym pisali. A może ten serwer wolno chodzi a nie moje łącze?

dkint
10-08-2008, 20:10
Witam

Chodzi szybko, neostrada 1mb, nawet na be orange - prędkość edge, testy na watchscript.pl wypadają rewelacyjnie ... sprawdź przeglądarkę - jeśli nie jest za bardzo jakimiś dodatkami obładowana to ja bym wyczyścił cache w firefox np. ctrl + shift + del (uważaj na nieopaczne skasowanie zapamiętanych haseł) ewentualnie kilkukrotnie ctrl + f5 ...

pozdrawiam
Krzysiek

Madame Lee
10-08-2008, 20:26
no właśnie wyczyściłam, ale raczej mi to nigdy nie pomaga. Jeśli wam chodzi strona normalnie to mnie cieszy, bo właśnie przez to już się zastanawiałam nad przeniesieniem na inny hosting, ale lepiej jeśli to coś bedzie u mnie niż z tym amerykanskim serwerem.

zwiastun
10-08-2008, 21:07
U Ciebie? Trzymasz to na swoim lokalnym serwerku?

Madame Lee
10-08-2008, 21:15
Nie, na byethoscie