PDA

Zobacz pełną wersję : Data utworzenia artykułu i autor obok siebie



karolgolo
10-08-2008, 18:09
Witam serdecznie. Nie znalazłem odpowiedzi w internecie na dręczące mnie rozwiązanie, szukałem za pomocą google, w pomocy joomla i na forum, nie znalazłem. Dlatego decyduję się prosić o pomoc na tutejszym forum. Proszę o zapoznanie się z poniższym tekstem.

Tworzę od postaw szablon do joomla 1.5. Podczas wyświetlania artykułu, domyślnie na samej górze artykułu, znajduje się tytuł, następnie nazwa autora, poźniej data utworzenia. Wyświetlanie tych danych następuje pod sobą. I chce teraz aby data i nazwa autora były wyświetlane obok siebie. Dane te w kodzie źródłowym znajdują się w znacznikach tabeli. Proszę o pomoc, jak to zrobić, czy należy wykonać to za pomocą pisania kodu w css, czy zmiany ręcznie kodu w plikach systemowych, bądź może jest inne rozwiązanie?

Pozdrawiam serdecznie użytkowników.

K.G.

zwiastun
10-08-2008, 18:28
Zmienić kod źródłowy, korzystając z możliwości podmiany skryptów oryginalnych skryptami w szablonie

karolgolo
10-08-2008, 19:16
Dziękuje za skuteczne naprowadzenie. Dla osób próbujących zmierzyć się z rozwiązaniem, zadanie można wykonać:

- Za pomocą skryptów w szablonie:
W darmowym szablonie pod nazwą "ja_purity" znajduje się plik o nazwie "ja_templatetools.php" odpowiadający na wyświetlanie danych w sposób opisany powyżej.

- Przy pomocy konfiguracji w plikach systemu joomla 1.5.5:
w bardzo łatwy sposób można zmienić strukturę pliku default.php, który znajduje się pod ścieżką: components\com_content\views\article\tmpl, wystarczy znajomość html i trochę logiki.

Osobiście wybrałem drugi sposób ze względu na słabą znajomosc programowania w językach które obsługują szblon "ja_purity". Rozwiązanie działa, zgodnie z oczekiwaniami.

Pozdrawiam serdecznie.
K.G.

zwiastun
10-08-2008, 19:46
Gdy mi ktoś pisze, że się zabrał za robienie szablonu od podstaw, to rozumiem, że pisze osoba, która wie, co pisze i zna się na tym, co chce robić. Stąd nie bawiłem się w szczegóły. Naprowadziłem Cię jednak - jak widzę źle - w Joomla 1.5 jest (w 1.0 nie było) jeden i jedyny sposób poprawnego zastąpienia domyślnego skryptu - umieszczenia go w skryptach szablonów. Proszę sobie podejrzeć strukturę szablonu beez dla przykładu

karolgolo
10-08-2008, 20:02
Jako początkujący webmaster szablonów joomla pozostaje w rozwiązaniu zadania tak jak napisałem powyżej. Naprowadzenie uważam za skuteczne a dalszej próby pomocy porpostu nie rozumię, byćmoze dlatego ze jestem dopiero początkującym programostą. Dziękuję serdecznie za szczere chęci do pomocy. Pozdrawiam
K.G.

zwiastun
10-08-2008, 20:39
nieskuteczne bo podczas aktualizacji joomla do następnego wydania ten plik może być po prostu nadpisany przez plik z łatki. Obejrzyj strukturę szablonu beez, zobacz sobie katalog /html

karolgolo
10-08-2008, 23:29
Dziękuję po raz kolejny raz za odpowiedź. Propozycja godna uwagi i korzystanie z opcji napisanej przez Zwiastuna w wiadomości powyżej, wydaje się być najkorzystniejszym rozwiązaniem. Pełen podziwu dla tak szczegółowej i dokładnej znajomości systemu joomla i wdzięczności za chęć pomocy. Pozdrawiam Serdecznie.
K.G.

Bazyl
21-09-2008, 02:27
...prawie skutecznie.

Podpowiedź z szablonem beez jest OK, ale nie mogę jej do końca wykorzystać - w mojej templatce nie ma podkatalogu /html. Używam szablonu dj-013 (na razie, denerwują mnie tabele!).

Po dokonaniu zmian mam autora i datę w jednej linii, ale tylko na podstronach. Na głównej uparcie wychodzą dwie linie.

Pozdrawiam, szacunek za włożoną pracę...

P.

zwiastun
21-09-2008, 03:26
Jeśli szablon jest dla 1.5 to po prostu załóż w nim katalog /html, w którym możesz umieszczać skrypty zamienniki rozmieszczenia. Co więcej, przykłady z beez pokazują dokładnie o co chodzi i masz w nich gotowe rozwiązania!

Metodycznie droga wygląda tak:
1. zakładasz katalog /html
2. Aby dodać zamiennik rozmieszczenia komponentu, tworzysz np. katalog
/html/com_content
3. W nim katalog /articles, a więc będzie
/html/com_content/articles
4. Kopiujesz do niego pliki
default.php
form.php
A potem grzebiesz w nich dowoli

Bazyl
21-09-2008, 03:39
Mogłem wcześniej sprawdzić, czy tak można zrobić. Pora iść spać.

DZIĘKI,

P.

p.s. Pewnie zajęło by mi trochę czasu dojście do tego, by skopiować też coś innego poza default.php. ;-)))

zwiastun
21-09-2008, 04:06
W ichnim języku ale proste objaśnienie koncepcji zamienników rozmieszczenia (wyglądu)
http://dinishi.com/hashani/ghop/Issue_59/Getting_Started_with_Template_Overrides_v2.tar.gz

Bazyl
21-09-2008, 15:30
Zrobiłem wg. Twoich zaleceń: dodałem katalogi, zmieniłem pliki. Jest ok, ale TYLKO na podstronach. Strona główna ma nadal dwie linijki... Skopiowałem oba pliki z beez, ale też nic - strona główna widocznie jest modyfikowana w innym miejscu, ale ja - oczywiście - nie wiem gdzie...

Zmieniam klasy, a to oznacza, że poprawnie utworzyłem podkatalogi i pliki w szablonie.

http://czfurka.net

Pozdrawiam,
P.

p.s. Do tego w ichnim języku jeszcze się nie dobrałem. A tak przy okazji, to mogliby uczyć się po naszemu. Miałbym duuużo łatwiej.