PDA

Zobacz pełną wersję : Pasek przesuwania w TinyMCE - zbyt szerokie



bloody
11-08-2008, 00:34
Problem polega na tym że przy wprowadzaniu tekstu przy użyciu TinyMCE pojawia się pasek przesuwania na do dole ( na szerokość ) i pokazana jest tylko połowa szerokości edytora. Widać to dobrze na mojej stronie:

Zrób to sam (http://www.HowToDo.pl)
Możecie zalogować się na u:forumjoomla h:joomla i kliknąć w ikonkę " dodaj artykuł"

Widać dokładnie że coś jest nie tak - tak samo wygląda to w panelu administratora.
Edycja css'a templatki ( overflow:hidden ) nic nie dała.
Modyfikacja bota odpowiedzialnego za mce ( szerokość wysokość ) nic nie daje.
Do dodawania artykułów korzystam z JA submit, ale wątpię żeby była to jego wina. Pracuję na Joomla 1.0.13
Czy ktoś może wiedzieć o co chodzi ? Na forum nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na to pytanie, a może to być prosty błąd początkującego o którym po prostu się nie pisze.

Pozdrawiam
bloody

Jola
11-08-2008, 02:55
Witam,
sprawdź to

textarea id="introtext" name="introtext" cols="70" rows="15" style="width:600pxpx; height:200pxpx;" mce_editable="true"

Zapis: cols="70" rows="15" jest decydujący!

Pozdrawiam

bloody
11-08-2008, 08:34
Jeszcze jedna mała podpowiedź - gdzie to umieścić, bo nie w css.

Wprowadzałem dodatkowe edytory tekstu, ale żadne nie były wyświetlane w komponencie jasubmit - po prostu było puste miejsce ( od administratora były widoczne)

Jola
11-08-2008, 21:31
Nie - gdzie to umieścić - tylko taki kod jest w podglądzie twojej strony, a to co zaznaczone jest do poprawki. Zastosuj jakąś "szukajkę", znajdź i popraw.

Pozdrawiam

zwiastun
11-08-2008, 21:36
w skryptach komponentu com_content

bloody
12-08-2008, 00:32
Zmiana ścieżki:


editorArea( 'editor2', $row->fulltext , 'fulltext', '600', '400', '70', '15' ) ;w pliku "content.htm"l w "components\com_content" nie dała żadnych rezultatów.

Zastanawiam się nad ścieżką

textarea id="$hiddenField" name="$hiddenField" cols="$col" rows="$row" style="width:{$width}px; height:{$height}px;" mce_editable="true">$content /textarea<t*extarea id="$hiddenField" name="$hiddenField" cols="$col" rows="$row" style="" mce_editable="true">
w pliku tinymce w "mambots\editors"</t*extarea>

zwiastun
12-08-2008, 01:32
A po co, czyżbyś nie widział, że tu nie masz żadnych rozmiarów, tylko zmienne.
A swoją drogą - zacząłeś od rzeczy najprostszej: ustawień w konfiguracji dodatku? Przecież tam możesz ustalić szerokość i wysokość edytora!
A propos wyników:znalazłeś tylko 1 linię? A co z introtext?

bloody
12-08-2008, 12:32
Chciałem zmienne ustawić na stałe, lub męczyć się odszukaniem tychże zmiennych.
Od modyfikacji bot'a zacząłem - jednak zmiana ustawień szerokości jest widoczna tylko w wypadku pojawiania się edytora w nowym oknie, nie ma zaś modyfikacji linii i kolumn ( mimo że wydaje mi się że kiedyś je widziałem ).
Podałem tylko jedną linię przykładowo, introtext też oczywiście znalazłem i modyfikowałem ale nic to nie dało.

Dzięki za cierpliwość i wszelką pomoc :-D