PDA

Zobacz pełną wersję : Czy można skopiować komponent ?



anco
11-08-2008, 14:19
Witam szukałem, na forum ale nie znalazłem dlatego zwracam się do was z prośbą o pomoc.

Czy jest możliwość skopiowania komponentu ( Czyli chciałbym wykorzystać na swojej stronie go dwa razy tylko w innych formach - treść i lekka modyfikacja komponentu ).

Chodzi mi o komponent EstateAgent ?

Prosiłbym o jakieś proste rozwiązanie jak to zrobić.

Pozdrawiam

vego007
11-08-2008, 14:27
Można, ale trzeba zapisać go pod inną nazwą. Wiąże się to też z konieczością zmiany nazw klas oraz nazw niektórych plików oraz pliku głównego. W pliku głównym linię z:



$classname = 'ToSięZmieniaController'.ucfirst($controller);
A jeśli chcesz żeby był w menu admina to przerobić też instalkę. Nie wiem natomiast czy można użyć tej samej bazy danych

Ale lepiej by było chyba przerobić komponent standardowy tak, żeby obsługiwał wszystko co CI potrzeba

inkos
11-08-2008, 14:28
Możliwe. Musisz przerobić tak komponent aby po pierwsze zainstalowal sie w katalogu np. com_komponent2 a potem stworzyl odpowiednie swoje tabele w bazie (inne niz ten "oryginal" ) do ktorych kazda z jego funkcji bedzie zapisywac lub usuwac dane.

To nie takie proste jak ci sie wydaje. Komponent to nie moduł.

No chyba ze masz az tak duzo czasu, checi i wiedzy ze chcesz najblizsze tygodnie poswiecic na to zadanie. Wybor nalezy do ciebie.

dkint
11-08-2008, 15:24
Witam


tygodnie

Zanim pojawił się na rynku komponent alberghi z estateagenta zrobiłem sobie noclegi - zajęło mi to pół godziny ... trzeba w plikach xml, php itp zmienić com_... na tak jak napisałeś inkos np z 2 na końcu, warunek zmian wszędzie łącznie z edyscją plików potrzebnych do instalacji, które zkładają tabele w bazie ...

pozdrawiam
Krzysiek

inkos
11-08-2008, 21:07
A moze opublikujesz ten komponent do noclegów? :)

dkint
11-08-2008, 21:28
A moze opublikujesz ten komponent do noclegów? :)

Witam

Niestety zachowała mi się tylko kopia z ftp i zrzut bazy sql (wszędzie gdzie działało wymieniłem na alberghi) ... jeśli ktoś potrzebuje poskładam to w jakiś instalator ... albo zrobię na nowo ...

pozdrawiam
Krzysiek

zwiastun
11-08-2008, 21:32
Na marginesie: usunąłeś może z alberghi tego bubla z wyświetlaniem strony kategorii na zapleczu? Bo ja chyba nie, a zdałoby się to naprawić.

inkos
11-08-2008, 21:33
albo zrobię na nowo ...

To bylby ciekawy pomysl. :)

dkint
12-08-2008, 05:05
Na marginesie: usunąłeś może z alberghi tego bubla z wyświetlaniem strony kategorii na zapleczu? Bo ja chyba nie, a zdałoby się to naprawić.

Witam

Powiem szczerze, że nie bo miałem nadzieję, że w nowej wersji 2.5 - (jest już demo) będzie to załatwione ale chyba się nie doczekamy szybko, ... mnie w alberghi męczy inna rzecz - użytkownik, który dodaje swój obiekt noclegowy widzi wszystkie zdjęcia w katalogu i musi przebierać poszukując swoich ... Ogólnie wszystko jest do zmiany tylko troszkę doba za krótka ...

pozdrawiam
Krzysiek

dkint
12-08-2008, 06:06
To bylby ciekawy pomysl. :)

Witam

Tak na szybko - www.noclegi-roztocze.pl - login i hasło test - w menu głównym pozycja test noclegi - co do publikacji - ok - musiałbym dopracować ... drugi ważniejszy warunek - autor oryginału w paru plikach zastrzega sobie konieczność pisemnej zgody przy chęci dystrybucji (tych plików - ogólnie komponentu), dobrze byłoby gdyby ktoś z adminów lub moderatorów tego forum wystąpił o taką zgodę (w plikach wszystkie oryginalne wpisy o autorze zostały - czyli www.misterestate.com itp) - ja ze swojej strony zobowiązałbym się upiększyć i dokończyć w 100 % klonowanie ...

pozdrawiam
Krzysiek

inkos
12-08-2008, 10:47
Myślę że to jedynak Ty powineneś się skontaktować z autorami tego komponentu. W końcu to ty jestes autorem dość ciekawej "adaptacji" ich komponentu. Jesli zachowasz dane autorow, licencję oraz info ze bazuje on na konkretnym rozwiazaniu to powinenes otrzymac ich zgodę.

zwiastun
12-08-2008, 12:44
Swego czasu pisałem bez reakcji. Ale może napisałem w stylu:

angielska trudna języka ja proszu czy mogliba zgoda na uasbility koda :) :)

dkint
12-08-2008, 13:16
Myślę że to jedynak Ty powineneś się skontaktować z autorami tego komponentu. W końcu to ty jestes autorem dość ciekawej "adaptacji" ich komponentu. Jesli zachowasz dane autorow, licencję oraz info ze bazuje on na konkretnym rozwiazaniu to powinenes otrzymac ich zgodę.

Witam

Nie ma sprawy postaram się jak nikt nie chce :p jednak moja prośba by uczynił to ktoś inny wynikała tylko i wyłącznie z chęci nadania większej rangi prośbie - chyba lepiej zabrzmi jak napisze maila ktoś powiedzmy z Polskiego Centrum Joomla niż jakiś zwykły user ... Zacznę chyba jednak od dopracowania "klona" przesłania paczki do wglądu autorowi razem z prośbą o pozwolenie na publikację na joomla.pl ...

ps. jeśli ktoś tutaj czuje się dość dobrze w angielskim by takiego maila w moim imieniu naskrobać proszę o info na priv - mój "inglisz" pisany jest na poziomie tłumaczeń google translate ...


angielska trudna języka ja proszu czy mogliba zgoda na uasbility koda

Muszę powiedzieć zwiastunie, że poprawiłeś mi dzisiaj humor ... dobre ... anigielska trudna język ale polska język ponoć w skali trudności gdzieś między suahili a chinese traditionall się mieści ...

pozdrawiam
Krzysiek