PDA

Zobacz pełną wersję : Wyswietlanie nowych artykułów na stronie głównej.



frycu
11-08-2008, 16:37
Mam pytanko,
jak zrobić tak żeby artykuły na stronie głównej byly wyswietlanie jeden pod drugim a nie tak jak jest defaultowo, ze ostatnio dodany wyswietla sie na gorze, a dwa nastepne pod nim tez w jednej linii,
bo np. jak dodam obrazek to jeden artykul mi sie strasznie zweza i to nie za dobrze wyglada...
z gory dzieki za pomoc!

p.s. dodam ze joomla to 1.0.15

dkint
11-08-2008, 16:56
Witam

Parametry komponentu frontpage (strona główna) w mainmenu - tam szukaj ...

pozdrawiam
Krzysiek

frycu
12-08-2008, 09:33
hm...
no wlasnie szukam i szukam, ale cos znalezc nie moge
jakby ktos wiedzial gdzie cos takiego sie zmienia, prosze o rade
pozdrawiam

dkint
12-08-2008, 10:01
hm...
no wlasnie szukam i szukam, ale cos znalezc nie moge
jakby ktos wiedzial gdzie cos takiego sie zmienia, prosze o rade
pozdrawiam

Witam

A to cię przekona ?

http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/236/26/

pozdrawiam
Krzysiek

frycu
12-08-2008, 10:28
tak jak najbardziej mnie to przekonuje, bo juz wczesniej znalazlem ten artykul, tylko ze problem jest w tym ze jak szukam Components -> Front Page, nie mam czegos takiego, a w Content -> Front Page Manager nie moge edytowac ustawien strony glownej, bo po prostu nie wiedze nigdzie takiej mozliwosci...
wiec jakbys mogl mi powiedziec gdzie szukac tych ustawien...

inkos
12-08-2008, 10:51
frycu - a moze dowiedz się jaką masz wersję Joomal u siebie. To są podstawy!!!

frycu
12-08-2008, 10:55
ale ja wiem jaka mam wersje ;) co zreszta napisalem w pierwszym poscie
1.0.15PL

inkos
12-08-2008, 11:02
To w takim razie marsz i to szybki w kierunku pomoc.joomla.pl i demo.joomla.pl. Przeczytasz calosc to wroc tutaj. Wczesniej nie ma takiej potrzeby. wszystko co ci jest potrzebne aby opanowac podstawy - taki problem jak w tym watku - jest na tych witrynach.

frycu
12-08-2008, 11:12
dla tych ktorzy mieliby taki sam problem:
Menu -> mainmenu -> i wybieramy strone startowa, po prawej stronie mamy kolumne z ustawieniami, zeby zrobic aby wszystko wyswietlalo sie w jednej kolumnie polecam ustawinie:

usunięto fragment w j.angielskim: zwiastun - mieszanie w głowach, to jest forum użytkowników polskich wydań Joomla

zwiastun
12-08-2008, 12:31
Frycu, chcesz, to sobie robisz problemy. Nie po to wydajemy polskiego Joomla, żebyśmy tutaj po angielsku udzielali porad i objaśniali angielski interfejs. Jak kto zna angielski, to się obejdzie bez polskiego forum, bez polskiego systemu pomocy, i bez polskich wydań.

frycu
12-08-2008, 12:37
ja mam polskiego joomla sciagnietego z waszego serwisu a i tak panel admina jest po angielsku....
wiec dla tych co sciagneli wersje z waszego serwisu to napisalem...

zwiastun
12-08-2008, 12:42
To, co sobie bierzesz, to Twoja sprawa. Udostępniamy go tym użytkownikom, którzy znają angielski. W systemie pomocy zamieszczamy także angielskie nazwy. Więc kolejno:
a) nie mieszaj, bo nie ma takiej potrzeby
b) nie znasz wystarczająco języka, zainstaluj wersję w pełni spolonizowaną,
c) z zasady na tym forum nikt nie wskazuje na opcje po angielsku, chyba że dotyczy to nieprzetłumaczonych rozszerzeń. Ale to inna kwestia.
Inie wszczynaj niepotrzebnych dyskusji. Nie znasz powiedzenia o racjach szefów i administratorów? Punkt 1, a jak nie to punkt 2, w którym jest : patrz punkt 1

frycu
18-08-2008, 13:42
tak jest szefie bede sie juz stosowal do regulaminu