PDA

Zobacz pełną wersję : JCE Editor: problem z wstawieniem linku/obrazka



Kietna Qu'Tak
11-08-2008, 20:09
Witam. Pracuje na Joomla v1.0.15 UTF8 postawionej na serwerze home.pl. Do pisania artykulow korzystam z JCE Edytora v1.1.8 oraz JCE Komponent v1.1.0 oba sciagniete z joomla.pl w wersji UTF8. Mam gigantyczny problem z wstawianiem linkow "Lacza do tresci". Niezaleznie od tego jaki typ lacza wybiore (artykul, pozycja menu, itp) okienko wstawiania lacza, ktore pojawilo sie bez problemu, jakby sie odswierza i wczytuje, a w tym czasie nie mam na nim nic (puste biale tlo). Raz czekalem pol h i nic sie nie wczytalo wiec nie da sie wstawic linku... W pasku statusu okienka dodawania linka widnieje tylko "Przesylanie danych z home.hit.gemius.pl...". Taka sama akcje mam podczas wstawiania obrazka. Okienko wstawiania pojawia sie slicznie, moge uploadowac obrazek bez problemu, wchodzic w podfoldery, ale jak wybiore jakis obrazek to na ulamek sekundy widze, ze jego dane wpisaly sie w odpowiedine pola (url, wymiary, itp) po czym okienko robi sie biale i znow sie wczytuje. Dodam, ze recznie wklepujac adres linku lub dane obrazka moge wstawic, ale jest to uciazliwe. Na innym serwerze tez home.pl pracuje na starszej Joomla v1.0.13 UTF8 i ta sama JCE ale problemu nie ma. Czy ktos moze cos poradzic? Moze czegos zapomnialem skonfigurowac na serwerze?

zwiastun
11-08-2008, 20:14
A spróbuj podmienić szablon w administratorze na admin_joomla. Może to w nim jest problem?

Kietna Qu'Tak
11-08-2008, 20:25
Zmienilem szablon zaplecza na Joomla Admin, ale nadal jest tak samo. Moze jeszcze jakies sugestie? Kazda przetestuje... :confused:

zwiastun
11-08-2008, 20:29
Ja, niestety, więcej pomysłów nie mam.
Możesz zrobić jeszcze taki "wygibas":
Odinstalować bota, zainstalować tylko wersję oryginalną i sprawdzić efekt. Nie wiadomo bowiem, gdzie szukać pzrczyny - w bocie czy w Joomla!

Dylek
11-08-2008, 20:40
A sprobuj jeszcze spod innej przegladarki jak to wyglada.

Kietna Qu'Tak
11-08-2008, 20:57
Jest jakis slad. W Firefox v3.0.1, ktorego uzywam na codzien (wspomagajac sie IE Tab) nie dziala, ale konsola bledow Firebug wykryla takie cos:

missing } after property list
invalid_email : 'Niepoprawny adres e-mail'\n

W IE v7.0.5730.11 moge wstawic link i obrazki (tak samo w Firefox przy uzyciu IE Tab, czyli zmieniajac silnik renderujacy), ale widze na pasku statusu "Blad na stornie." Jakies nowe pomysly? Bo nie mam ochoty wracac do starszej Joomla v1.0.13, w ktorej byly problemy z sesjami...

ZAPOMNIALEM DODAC: Na serwerze, na ktorym JCE sprawia problemy, mam zainstalowana Joomla v1.0.15 UTF8 J!IE, ta z linka
http://www.joomla.pl/index.php/index.php/component/option,com_docman/task,doc_details/gid,657/Itemid,66/

Kietna Qu'Tak
03-09-2008, 19:45
Nadal nikomu nie wpadlo do glowy co moze to powodowac? Bo nie wiedziec czemu ale pogarsza sie sytuacja. Wczesniej chociaz w IE moglem odpalic edycje tekstu i wstawic linki a teraz niby odpala sie edycja tekstu, pojawia sie panel kontrolny JCE, ale... nie ma tresci i co gorsza nie moge nic dopisac! Jest tak tylko w IE. Na domiar zlego nawet wbudowany edytor TinyMCE zachowuje sie tak samo w IE (nie pojawia sie tresc artykulu). Blagam niech ktos da jakas sugestie jak z tego wykaraskac sie... :confused:

SzymonBarKochba
26-09-2008, 09:25
Tez mam ten sam problem;/ kiedyś jeszcze pomagało jak dodawałem linka prze IE teraz już i to nie działa.

vego007
26-09-2008, 09:55
Masz do tego linka? Może masz problem z jakąś funkcją w javascript bo błąd wskazuje na brak domykającego }

SzymonBarKochba
26-09-2008, 11:04
nie wiem czy to ma z tym jakiś związek czy to tylko zbieg okoliczności ale ten artykuł, w którym chciałem dodać linka ustawiłem żeby nie był opublikowany i wtedy bez problemu się dodało linka a potem opublikowałem go. Nie wiem czy to jest na to recepta ale jeśli tak to było by fajnie bo jest to prosty sposób;)

SzymonBarKochba
02-10-2008, 08:02
Jednak to co pisałem wcześniej to nie sprawdza się;/ ale innym sposobem może być żeby zalinkować jakiś tekst to poprostu stworzyć tekst w jakimś edytorze np. world i dodać do niego hiperłącze a następnie skopiować i wkleić do danego artykułu w joomla;) trochę prymitywne rozwiązanie ale jesli ktoś ma podobne problemy to sie to przyda;)

Kietna Qu'Tak
08-10-2008, 08:52
Przyznam, ze w depseracji przeskoczylem na Jv1.5. Bylo to mozliwe bo witryna jeszcze nie byla za duza. W nowym JCE przeznaczonym dla Jv1.5 nie mam na szczescie takich problemow, a musze przyznac, ze nawet wygodniej sie obsluguje niektore z elementow edytora (jak chociazby wspomniane wstawianie linkow i obrazkow). Mam tylko problem ze zgodnoscia linkow wstawionych przez JCE i pathway, ale to historia na inny temat (http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=22165) ;)

Jdwind
11-10-2008, 11:21
No i ja również próbowałem wstawić obrazek w module (Joomla! 1.0x z kodowaniem utf) i takiż sam wynik, że łączenie z home.hit.gemius.pl i ... bez efektu. Ale wszedłem przez IE i załadowałem obrazek bez problemu :D Acha, JCE utf-8 pobrany z joomla.pl.

zwiastun
11-10-2008, 12:43
Posprawdzajcie sobie Panowie swoje ściany ogniowe, blokady Javascript, blokady reklam, itp. ustawienia w przeglądarkach, bo nie sądzę, że ktoś tutaj znajdzie sposób na takie poprawki kodu edytorków, by wyzbyć się tych problemów.

Jdwind
11-10-2008, 12:59
Sęk w tym, że adblock wyłączony, a antywir nie blokuje (nie mam nic od JS typu RIP czy innych dodatków do FireFox). Ale, jak pisałem - udało mi się to zrobić w IE, więc nie mówię, że to jest błąd JCE tylko raczej wina po stronie przeglądarki.