PDA

Zobacz pełną wersję : Własny link do artykułu



kufu
12-08-2008, 14:05
Witam,
jak w artykule stworzyć własny link do innego artykułu? Własny tzn. żeby nie było to rozwiązane przez sekcje czy też kategorie.. np. żeby tym linkiem był jakiś obrazek.

zwiastun
12-08-2008, 14:41
Otworzyć ten artykuł, skopiować łącze z paska adresu przeglądarki, wstawić do artykułu.
Licz się z tym, że przy następnym pytaniu z zakresu ABC zostaniesz potraktowany niezbyt miło. Artykuł o osadzaniu odnośników znajdziesz na www.demo.joomla.pl w poradniku Krok po kroku.

rkonik
02-03-2009, 15:50
Wszystko fajnie. A co się stanie gdy adres strony zostanie zmieniony? Małe piwo gdy ktoś ma kilka artykułów gorzej w przypadku zmiany setek artykułów.
Czy nie ma innego sposobu niż wklejenie linka z przeglądarki?

Bazyl
02-03-2009, 15:53
Przeczytaj o adresach względnych i bezwzględnych.

rkonik
02-03-2009, 16:09
Wiem że czasem pytania na tym forum są denerwujące i odpowiedzi można znaleźć w wielu wiki. Chciałem jedynie pokazać że odpowiedzi dawane przez "obytych" z joomlą nie zawsze są precyzyjne i zostają niedomówienia, które dla amatora mogą być kolejnym problemem.

Podkreślę że nie chodzi mi tu o konkretne osoby i przypadki ale przeglądając to forum takich sytuacji znajduję dosyć sporo. Jednocześnie nie chcę wywoływać jakiś sporów a jedynie pokazanie pewnego problemu.

Bazyl
02-03-2009, 18:38
Sam jestem amatorem i jeszcze dużo przede mną...
Jeśli znajdziesz jakikolwiek kurs html, a w nim przeczytasz o adresach względnych, to znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.

Html i css to podstawowe podstawy. Od tego trzeba zacząć.
Później tylko przestawiasz się na myślenie Joomlowe i... same sukcesy.

Pozdrawiam,
P.

rkonik
02-03-2009, 19:09
Widzę że mnie nie do końca zrozumiałeś. Ja sobie radze z problemem wstawiania linków do artykułu szukam jedynie prostszego rozwiązania poprzez "klik"
NIe wydaje Ci się że taki projekt jak Joomla czy edytor TinyMCE ewentualnie JCE gdyby miały możliwość poprzez klik wstawienie linku do innego artykułu nie byłoby prościej. Tego właśnie poszukiwałem na tym forum. Dlatego trafiłem między innymi na ten temat, który pokazuje to co opisałem wcześniej.
Chciałem jedynie pokazać że odpowiedzi dawane przez "obytych" z joomlą nie zawsze są precyzyjne i zostają niedomówienia, które dla amatora mogą być kolejnym problemem.

-------------------------------------------------------------
Chciałem dodać że po dokładnym przeanalizowaniu edytora JCE 1.5.2 ma możliwość wstawiania linku poprzez zwykłe kliknięcie.