PDA

Zobacz pełną wersję : jak zrobić przenikanie zdjęć



martinne
12-08-2008, 20:02
Witam,
Tak na prawde dopiero zaczynam bawić się w robienie CMS. Mam następujące pytanie do zaawansowanych użytkowników. Mam nastepujący TEMPLATE:



Chodzi mi oto aby w tym żółtym kwadracie przenikało (w pętli) kilka zdjęć - grafik. Żeby sie zmieniały - jedna w drugą - i tak dalej - i od poczatku. Np. 5 zdjęć. Czy istnieje możliwość zdefiniowania takiej funkcji w Joomli?
Jak to zrobić?
Pozdr

dkint
12-08-2008, 20:21
Witam

Chociażby standardowa funkcjonalność joomla pt random image, z tym, że tutaj jest inna fotka przy każdym odświeżeniu strony - ciebie powinno zainteresować więc - moduł diashow ewentualnie rokslideshow - instalki masz na extensions.joomla.org

pozdrawiam
Krzysiek

martinne
12-08-2008, 23:10
Hmm..dzięki. Znalazłem ten moduł. Tylko mam problem z instalacją. Wyskakuje mi
Error! Could not find an XML setup file in the package
Warning: zip_read() expects parameter 1 to be resource, integer given in C:\Joomla Serwer\htdocs\Joomla\libraries\joomla\filesystem\a rchive\zip.php on line 235

Warning: zip_close() expects parameter 1 to be resource, integer given in C:\Joomla Serwer\htdocs\Joomla\libraries\joomla\filesystem\a rchive\zip.php on line 251


Ponieważ jestem początkujący to totalnie nie wiem jak rozwiązać ten problem. Ktoś pomoże?

Pozdr

zwiastun
12-08-2008, 23:25
Początkujący czytają poradniki i uczą się z przeglądania forum, a jak zaczną być użytkownikami, to mogą zadawać pytania innym użytkownikom. Ćwiczą też korzystanie z wyszukiwarki.

martinne
12-08-2008, 23:50
1. Więc jako początkujący czytam poradniki.
Dowiedziałem sie że moduły instaluje się za pomocą odpowiedniego instalatora w Joomli. Zaznaczamy pakiet. Mi nie działa. W poradnikach nie znalazłem pomocy w przypadku tego typu błędów.
2. Przeglądałem to forum.
Ludzie opisują podobne przypadki ale wyskakują im inne błędy. Niestety ale wiekszość tematów jest ostatecznie nie rozwiązana i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.
3. Twierdze iż nie musze być super użytkownikiem żeby zadawać pytania na forum. Przecież po to jest takie miejsce żeby nie tylko wymieniać się zaawansowanymi spostrzeżeniami ale także być początkującym i prosić zaawansowanych użytkowników o pomoc w banalnych rzeczach.
4. Myśle, że już na tyle długo obcuje z wyszukiwarką, że wiem jak z niej korzystac.

Panie "ADMINISTRATOR" proszę o troszke wyrozumiałości. Jeżeli ktos bedzie chcial mi pomóc to pomoże. Jeżeli nie to nie. Nie róbmy bezsesnownej dyskusji na temat korzystania z forum. Twierdze iż jest ono dla każdego. W wiekszości przypadków czytanie starych tematów jest żmudne gdyż trudno w nich znaleźć informacje. Burza odpowiedzi. Często nieznaczących.

Pozdr i nadal licze na pomoc w tym dziale

zwiastun
13-08-2008, 00:14
Wrzuciłem w szukajkę Google:
Could not find an XML setup file in the package
Wskazało mi stronę:
http://www.pomoc.joomla.pl/component/option,com_translate/func,view/Itemid,45/catid,34/term,ERROR.+Could+not+find+an+XML+setup+file+in+th e+package/
Na pierwszym miejscu
Zatem wrzuciłem polskie tłumaczenie:
W pakiecie instalacyjnym - brak pliku XML
Wskazało mi strony
http://www.google.pl/search?q=W+pakiecie+instalacyjnym+-+brak+pliku+XML&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a

Więc proszę Cię łaskawie, nie ucz mnie wyrozumiałości, bo z powodu wciąż zbyt dużej wyrozumiałości - zamiast znaleźć odpowiedzi, znajdujesz śmieci.
Jak dostarczysz dokladnych informacji, co sprawdziłeś, co ewentualnie zmieniłeś i czy zadziałało, to będzie się można Twoim przypadkiem zajmować, a inaczej, to wiadomośc do kosza!

martinne
13-08-2008, 12:20
Dzięki za te linki ale też to już zdąrzyłem sprawdzić i mimo wszystko nie mogę znależć pomocy.
Widze że inni użytkownicy też mieli podobne sytuacje jak ja...
Cytuję jednego z użytkowników, temat dotyczący problemu XML:
"Szukam na forum i nie widzę podobnego problemu ciągle admin odsyła pytających o ten problem a jakoś nie widzę odpowiedzi"
:confused:

zwiastun
13-08-2008, 12:48
Żeby poradzić, to wybacz, ale muszę wiedzieć, co już zrobiłeś, by błąd naprawić, jakie wyeliminowałeś możliwe przyczyny. Proszę zrozumieć, że nie jesteśmy na podwórku w piaskownicy, tylko na forum internetowym użytkowników złożonej aplikacji, działającej w złożonym środowisku. I albo pytający potrafi zdiagnozowac problem, wyeliminować różne przyczyny, o których mowa w innych miejscach, albo zatrudnia fachowca, a nie zawraca głowy.
Tu powód może być
a) banalny - nie ma pliku
b) mniej banalny - plik uszkodzony
c) jeszcze mniej banalny - plik poprawny ale w innym kodowaniu
d) błąd serwera, który nie udostępnia funkcji czytania w tego typu plikach

Trzy pierwsze są wystarczająco opisane przeze mnie, a opisy można znaleźć jak nie na serwerze pomocy, to tutaj no forum, a najczęściej i tu i tam. Czwarty - temat dla administratora serwera.

Przeczytaj teraz co napisałem.
Po raz kolejny 10 minut na odpowiedź dla kogoś, kto nie odrobił wystarczająco zadania domowego. Historia powtarzana na forum setki razy! A w całości ta odpowiedź niczego nowego nie wnosi!
Czy naprawdę, jedynym sposobem spowodowania, żeby niektórzy podchodzili do naszych próśb i uwagi poważnie, jest potraktowanie ich z przysłowiowego buta?