PDA

Zobacz pełną wersję : problem z joomgallery



intreco
13-08-2008, 15:25
Problem tego rodzaju,że wogóle nie mogę dokonać edycji pliku językowego.
A jestem w stanie zrobić tłumaczenie.
Galeria zainstalowana w joomla 1.5.5 pod adresem www.julita.xtp.pl (http://www.julita.xtp.pl)
i działa.

kurtz
13-08-2008, 16:57
znaczy co, klikasz 2x w plik jezykowy i nie otwiera ci sie w notatniku, wordpadzie czy co tam masz ??

bo jakoś nie kumam

inkos
13-08-2008, 17:44
Problem tego rodzaju,że wogóle nie mogę dokonać edycji pliku językowego.
A jestem w stanie zrobić tłumaczenie.
Galeria zainstalowana w joomla 1.5.5 pod adresem www.julita.xtp.pl (http://www.julita.xtp.pl)
i działa.
Można jaśniej bo nawet icek_klezmer nie rozumie. ;)

intreco
13-08-2008, 19:33
witam.plik się otwiera ale nie mogę zapisaś w nim zmian ani zmienić chmoda.Używam totalcomandera.

kurtz
13-08-2008, 19:51
z całym szacunkiem ale ... co chcesz przetłumaczyć total commanderem ?? po co ci zmiany chmoda w trakcie translacji pliku językowego ? i jakie ów chmod ma znaczenie w tym wypadku ? notatnik i wordpad nie dokonuje zapisu po akcji : plik / zapisz ?? {pomijam w tej chwili kodowanie} i w ogóle na jaki język, skoro po polsku jak byk stoi galeria na stronie co to ją zapodałeś ??

:confused:

intreco
14-08-2008, 19:12
Nie zrozumieliśmy się.Chodziło mi oto, że nie mogę nic zrobić/zmienić pliku /
w każdym zainstalowanym dodatkowo komponencie.
W adminie joomli ,przy zainstalowanym komponencie jest uwaga ,że wymaga on zgodności wstecznej.Co to znaczy?
mam wersjęjoomli 1.5.5 a dodatkowe komponenty to:
ogłoszenia/ads_manager/
galegie /joomgallery/
W w/w komponentach zmian mogłem dokonać tylko przed instalacją/

intreco
14-08-2008, 19:25
i jak widać tłumaczenie wymaga kilku poprawek.
prosto by by6ło otworzyć /components/com_joomgallery/language/english.php
Dokonać poprawek zapisać i wysłać na serwer.
I tu jest mój problem.

zwiastun
14-08-2008, 19:36
W adminie joomli ,przy zainstalowanym komponencie jest uwaga ,że wymaga on zgodności wstecznej.Co to znaczy?

Po co - nie znając Joomla - bierzesz się za 1.5, do którego nie ma jeszcze polskiej dokumentacji. Nie lepiej skorzystać z dobrze opisanego Joomla 1.0?