PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie forum?



neco
15-11-2005, 10:10
Od wczoraj wieczorem badam przydatność joomla do celow do ktorych chce go wyorzystac. Zalezy mi na sensownym forum. Co polecacie?

(jeżeli jest to gdzies napisane to wskazcie gdzie prosze bo po pisaniu "forum" w wyszukiwarke dostaje ...roozne ciekawe rzeczy)

zwiastun
15-11-2005, 13:32
niewiele, bo niewiele, ale zawsze to coś, znajdziesz na joomlademo.pl w podręczniku Mambo 4.5.2
o SMF przeczytasz na joomla.pl
I zamiast rady, sugestii po prostu pooglądaj różne forma dla joomla (aż tak dużo ich nie ma) i wybierz, co Ci będize odpowiadać.

Sterydziomal
15-11-2005, 14:16
na tym forum też była o tym rozmowa więc poszukaj a nie pisz kolejnego bezsensownego tematu.... mówisz że wyskakują ci "różne ciekawe rzeczy" (czy jakoś tak) to sobie p-o-s-z-u-k-a-j....

Rlyeh
15-11-2005, 15:26
...
Zła odpowiedź. Też interesuje mnie ten temat, szukałem i grzebałem po tym forum, nie znalazłem, więc zamiast pisać coś takiego, bądź miły i podetknij link pod nos na dowód.
Tak czy inaczej, interesuje mnie:
Któro forum jest samo w sobie podatniejsze na integrację z joomlą,
Któro forum ma lepszą funkcjonalność,
Któro jest bezpieczniejsze (naprawdę nie mam już ochoty patchować co dwa tygodnie phpbb ;p),
Któro, albo raczej do którego forum można znaleźć sporo modów i innego tałatajstwa.

I jeszcze offtopem zawieję, bo akurat przypomniałem sobie: czy da się (tak/nie) zmienić ilość/wymagane pola przy rejestracji? Póki co posiadam zwykły panel logowania, bez żadnych wodotrysków.
I jeszcze: o co w zasadzie chodzi z tymi wszystkimi CommunityBuilders? Jak to działa, czy warto?

neco
15-11-2005, 16:19
na tym forum też była o tym rozmowa więc poszukaj a nie pisz kolejnego bezsensownego tematu.... mówisz że wyskakują ci "różne ciekawe rzeczy" (czy jakoś tak) to sobie p-o-s-z-u-k-a-j....

Wyglada na to, że jesteś dumny z siebie ze "przywaliłeś" kolejnemu nowemu. Zapewne wydrukujesz sobie tego posta i bedziesz obnosił się jaki to jesteś mądry i cfany i jak "zajechałeś" goscia....

Jak już nie potrafisz pomóc - co wskazywalo by na Twoją wiedzę w temacie - to mółbyś po prostu siedzieć cicho i nie czepiać się.

A jeżeli nadal twierdzisz, że zjadłeś wszystkie rozumy to wpisz sobie w wyszukiwarkę "forum", zobacz co wychodzi.. i wskaż posta który jest odpowiedzią na moje pytanie. Zadałem sobie troche trudu - ale nie znalazłem żadnego. to co wychodzi jest nie na temat. Jedna odpowiedz tylko wskazuje na smf

neco
15-11-2005, 16:19
na tym forum też była o tym rozmowa więc poszukaj a nie pisz kolejnego bezsensownego tematu.... mówisz że wyskakują ci "różne ciekawe rzeczy" (czy jakoś tak) to sobie p-o-s-z-u-k-a-j....
Wyglada na to, że jesteś dumny z siebie ze "przywaliłeś" kolejnemu nowemu. Zapewne wydrukujesz sobie tego posta i bedziesz obnosił się jaki to jesteś mądry i cfany i jak "zajechałeś" goscia....

Jak już nie potrafisz pomóc - co wskazywalo by na Twoją wiedzę w temacie - to mółbyś po prostu siedzieć cicho i nie czepiać się.

A jeżeli nadal twierdzisz, że zjadłeś wszystkie rozumy to wpisz sobie w wyszukiwarkę "forum", zobacz co wychodzi.. i wskaż posta który jest odpowiedzią na moje pytanie. to co wychodzi jest nie na temat. Jedna odpowiedz tylko wskazuje na smf. Zadałem sobie troche trudu i oprocz wyszukiwarki staralem sie przeszukać "ręcznie" forum - ale nie znalazłem nic ciekawego.

Sterydziomal
15-11-2005, 17:25
przyznaję się do błędu że nie ma konkretnego tematu o tym poświęconego ale:


Wyglada na to, że jesteś dumny z siebie ze "przywaliłeś" kolejnemu nowemu. Zapewne wydrukujesz sobie tego posta i bedziesz obnosił się jaki to jesteś mądry i cfany i jak "zajechałeś" goscia....

Jak już nie potrafisz pomóc - co wskazywalo by na Twoją wiedzę w temacie - to mółbyś po prostu siedzieć cicho i nie czepiać się.

ale na mnie pyszczeć nie musisz... to tylko świadczy o tobie (nie bądź mną :) ) no i źle się na forum wprowadzasz.

poszukaj na stronkach z mambo bo tam była o tym obszerna mowa i nawet nie że ktoś tu nie odpowie ale tam jest to bardzo dobrze omówione

a tak poza wszystkim to nie pisz posta pod postem :) pozdrawiam :) :)

Rlyeh
15-11-2005, 17:43
Skoro z odpowiedziami tak nie bardzo, to może inaczej:


Jakiego forum używacie i dlaczego? (łatwość instalacji i integracji, ilość dostępnych modów, łatwość modyfikacji ręcznej, szybkie wydawanie poprawek przez developerów, popularność, itp)

Sterydziomal
15-11-2005, 17:47
ja używam vBulletina, gdyz wszyskie porządne serwisy go używają ale teraz uważam że nie był to trafny wybór, gdyż zarządzanie nim jest wg mnie gorsze nież zwykłym phpBB (choć style robi sie łatwiej gdyż jest możliwość edycji)

nie wiem czy phpBB da sie zintegrować może ktoś z adminów wie, ale vBulletin da się zintegrować (sam nie robiłęm tego bo mam na 2 bazach stronkę i forum)

co do IPB to też jest to jakaś alternatywa

jeśli chcesz naprawdę dobre, sprawdzone, nie jakoś potężnie zaawansowane lecz nie jakies banalne forum to wgraj SMF i będziesz z niego napewno zadowolony :)