PDA

Zobacz pełną wersję : brak podglądu templatki przy prostych adresach



xqleg
15-08-2008, 13:21
Po włączeniu prostych adresów moduł templatechooser nie wyświetla podglądu zainstalowanych templatek na stronach innych niż główna.
Dostęp do pliku podglądu ustawia się tak http: // nazwa_strony/index.php/templates/nazwa_templatki/template_thumbnail.png
Problem jest w tym index.php, bez tego adres jest poprawny. Sytuacja powtarza się na wielu serwerach.

Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem? Myślałem o ustawieniu "na sztywno" adresu strony w module templatechooser do momentu /templates...
ale nie wiem gdzie to zmienić.

Może jest jeszcze inne wyjście.

inkos
15-08-2008, 13:36
Co to za Joomla? Itp z regulaminu.

zwiastun
15-08-2008, 13:40
Źródła mogą tkwić w pamięci podręcznej. Wyczyść cache

xqleg
15-08-2008, 14:13
Moim zdaniem nie ma znaczenia jaka Joomla. Dotyczy to serii 1.5x jak wskazuje umieszczeni postu w dziale.

Cache, cookies czyściłem za każdym razem po kilka razy. Sprawdzałem tez na trzech najpopularniejszych przeglądarkach. Za każdym razem to samo - brak wyświetlania template_thumbnail.png na stronach INNYCH niż główna.

zwiastun
15-08-2008, 14:21
A seria 1.5 to ma taki moduł w standardzie? Bo ja sobi nie przypominam. No i sory, nie zwróciłem wcześniej uwagi na dział, w którym publikowana jst wiadomość.
J! 1.5 ma inne, wydajniejsze i doskonalsze narzędzia personalizacji wyglądu witryny, niż moduł Zmień szatę, napisany zresztą dla 1.0

xqleg
15-08-2008, 14:41
to proszę o podpowiedź jak zrobić 2 wyglądy strony w j.1.5 aby goście mogli sobie wybierać

zwiastun
15-08-2008, 15:03
W standardowo dołączonym szablonie Beex masz przykład rozwiązania jednego z problemów: rozmiar czcionek.
W załączonym do polskiej dystrybucji JIE szablonie eGov masz niemal komplet narzędzi: czcionka, szerokość ekranu, kolorystyka

xqleg
15-08-2008, 17:41
ale mnie nie chodzi o "lekką" modyfikację wyglądu strony typu kolorystyka czy też zmiana wielkości czcionek. To już sobie zaimplementowałem.
Drugi szablon ma być totalnie przebudowany, chodzi przede wszystkim o inny układ kolumn etc.

mimo wszystko pokombinuję z tym chooserem