PDA

Zobacz pełną wersję : przeniesienie na inny serwer



koliber
16-08-2008, 04:56
Witam! Wiem, że były już podobne tematy i wszystkie przeczytałam, jednak nie potrafię rozwiązać problemu.
Przy przenoszeniu portalu na inny serwer wykonuję następujące czynności:
1. tworzę na nowym serwerze bazę danych
2. kopiuję przez ftp wszystkie pliki ze starego serwera do kompa, a następnie wgrywam na nowy serwer
3. eksportuję bazę ze starego serwera przez PhpAdmina
4. importuję bazę na nowym serwerze przez PhpAdmina
5. zmieniam plik configuration.php (ścieżki, bazę danych)
Po otwarciu strony w przeglądarce wyskakuje błąd:

Parse error: syntax error, unexpected T_VARIABLE in /home/baptysci/domains/baptysci.bialystok.pl/public_html/configuration.php on line 17

Dodam, że instalowałam też Joomle od początku na nowym serwerze i podejrzałam plik configuration, więc raczej dobrze tam wszystko pozmieniałam.

Próbowałam też drugiego sposobu:
1. instaluję nową Joomle, wszystko ok, mam czysty portal
2. usuwam nową bazę danych
3. importuję starą bazę danych

Wtedy w przeglądarce otrzymuję błąd:

jtablesession::Store Failed
DB function failed with error number 1054
Unknown column 'client_id' in 'field list' SQL=INSERT INTO jos_session ( `session_id`,`time`,`username`,`gid`,`guest`,`clie nt_id` ) VALUES ( '8d361633465a23c11122f28a0d63c1dd','1218851206','' ,'0','1','0' )

Pomóżcie, błagam! Nie mam już pomysłów.

crazyluki
16-08-2008, 05:00
http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/690/51/

a jakby co linki do downloadu masz w newsie na stronie głównej joomla.pl :)

koliber
17-08-2008, 23:06
Dzięki za wskazówkę, ale mam problem z zainstalowaniem tego komponentu. Wersja dla Joomli 1.5 (a taką mam) w ogóle nie chce mi się instalować, przy instalacji wyświetla się: w pakiecie instalacyjnym - brak pliku Joomla! XML lub kodowanie pliku jest niepoprawne. Natomiast wersja dla 1.0 niby się instaluje, ale jest jakby pusta, po wybraniu jakiejkolwiek opcji z komponentu wyświetla się pusta strona.
Dodam, że różne komponenty wcześniej instalowałam i było ok.
Nie wiem co mam robić. Pomóżcie!