PDA

Zobacz pełną wersję : Fatal error: Class 'JView' not found in - podczas przenoszenia serwisu



arent
16-08-2008, 16:09
Witam,

podczas przenoszenia serwisu z nazwa.pl na serwery.pl po przekopiowaniu plików i zmianie config.php (chyba poprawnej :)) pojawia się taki komunikat:

Fatal error: Class 'JView' not found in /usr/local/apache/www/htdocs/stronawww/components/com_content/view.php on line 8

Jak to zlikwidować??
Podobna sytuacja była przy innym serwisie gdzie mówił coś o sesjach, ale tam wystarczyło zmienić php4 na php5 w panelu administracyjnym i wszystko śmiga.
A tu nie.
Proszę o poradę

Pozdrawiam

vego007
16-08-2008, 17:11
Zobacz plik view.php. Na początku powinien być kod



jimport('joomla.application.component.view');


Klasy widoku dziedziczą po JView. W przypadku braku tej linii albo w przypadku błędów klasa ta nie odnajdzie JView i wyskoczy przedstawiony przez Ciebie błąd. Dotyczy to joomli 1.5.x Jak jest w 1.0.x nie wiem

arent
16-08-2008, 20:02
Zobacz plik view.php. Na początku powinien być kod



jimport('joomla.application.component.view');
Klasy widoku dziedziczą po JView. W przypadku braku tej linii albo w przypadku błędów klasa ta nie odnajdzie JView i wyskoczy przedstawiony przez Ciebie błąd. Dotyczy to joomli 1.5.x Jak jest w 1.0.x nie wiem

View.php wygląda następująco:

<?php
defined('_JEXEC') or die('Restricted access');


jimport( 'joomla.application.component.view');


class ContentView extends JView

{
function __construct($config = array())
{

parent::__construct($config);

//Add the helper path to the JHTML library

JHTML::addIncludePath(JPATH_COMPONENT.DS.'helpers' );
}
}
Nic nie było przestawiane...

vego007
16-08-2008, 22:34
Czyli wychodziłoby na to że masz jeszcze coś powalone w ścieżkach. Najprościej byłoby skopiować to co masz jako np nazwakatalogu2 i zainstalować joomlę od nowa do katalogu w którym ma serwis się znajdować. Wtedy będziesz mógł skopiować sobie configuration.php z nowej instalki albo porównać te configi. Przynajmniej będziesz wiedział na przyszłość czego zapomniałeś zmienić. O ile to jest problemem :)

P.S. Inne komponenty Ci działają?

arent
16-08-2008, 22:44
mogę się zalogowac do panelu admina i tam wszystko w zasadzie chodzi poza Instalatorem, komunikat ten sam się pojawia - tez view.php

vego007
17-08-2008, 20:55
To już sam nie wiem. Skoro masz jimport i plik view.php w katalogu joomla/application/component to powinno chodzić. Daj jeszcze tak na wszelki wypadek link do swojej witryny, choć przyznam szczerze, że skończyły mi się pomysły :/ Jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy to błędy albo brak czegoś w pliku view.php.