PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy z zainstalowaniem witryny spakowanej za pomoc



makman
17-08-2008, 11:25
Problemy z zainstalowaniem witryny spakowanej za pomocą " JoomlaPack"

Spakowałem sobie witrynę, rozpakowałem na lokalny serwer i w czasie instalacji pokazuje mi się komunikat:

Warning: main(/home/ydn62584/public_html/maku/includes/version.php) [function.main (http://127.0.0.1/%7Emaku/function.main)]: failed to open stream: No such file or directory in c:\usr\krasnal\www\maku\includes\joomla.php on line 71

Fatal error: main() [function.require (http://127.0.0.1/%7Emaku/function.require)]: Failed opening required '/home/ydn62584/public_html/maku/includes/version.php' (include_path='.;C:\php5\pear') in c:\usr\krasnal\www\maku\includes\joomla.php on line 71

Próbowałem już konfiguracji programu ale efekt jest zawsze ten sam

Ktoś wie o comoże chodzić???


Pozdrawiam

crazyluki
17-08-2008, 12:34
zobacz czy w pliku configuration.php masz dobrze ustawione wszystkie ścieżki dostępu do swojej joomli

Wydaje mi się że gdzieś jest /home/ydn62584/public_html/maku/ a powinno być c:\usr\krasnal\www\maku\ lub podobnie:)

makman
18-08-2008, 07:52
Poszło, ale teraz z załadowaniem bazy danych mam problem
Wywala mi się w trakcie

crazyluki
18-08-2008, 10:32
makman: niestety, forumowa wróżka śpi i nie jest w stanie Ci powiedzieć co spowodało ten błąd!

OPISZ DOKŁADNIE PROBLEM KTÓRY CIĘ SPOTKAŁ i najlepiej daj screena.

generalnie - czy na pewno wpisales poprawne dane odnosnie polaczenia z baza danych podczas instalacji ?

Bear
05-10-2008, 19:59
Podczas instalacji mam taki komunikat:
-----------------------------------
A database error occurred when running query
<tt>CREATE TABLE `jos_artgbook` ( `id` int(11) NOT NULL auto_increment, `ip` varchar(200) NOT NULL default '', `uid` int(14) default '0', `name` varchar(100) NOT NULL default '', `email` varchar(100) NOT NULL default '', `notifyme` tinyint(1) NOT NULL default '0', `hideemail` tinyint(1) NOT NULL default '1', `hp` varchar(255) NOT NULL default '', `icq` varchar(20) NOT NULL default '', `skype` varchar(40) NOT NULL default '', `msn` varchar(40) NOT NULL default '', `date` int(20) NOT NULL default '0', `from` varchar(100) NOT NULL default '', `titel` varchar(255) NOT NULL default '', `titelicon` varchar(255) NOT NULL default '', `comment` text NOT NULL, `published` tinyint(1) unsigned NOT NULL default '1', `checked_out` int(11) default '0', `checked_out_time` datetime default '0000-00-00 00:00:00', `ordering` int(11) default '0', `punkte` int(14) NOT NULL default '0', PRIMARY KEY (`id`) ) ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=utf8;</tt>
The error was:
Something is wrong in your syntax obok 'ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=utf8' w linii 1 SQL=CREATE TABLE `jos_artgbook` ( `id` int(11) NOT NULL auto_increment, `ip` varchar(200) NOT NULL default '', `uid` int(14) default '0', `name` varchar(100) NOT NULL default '', `email` varchar(100) NOT NULL default '', `notifyme` tinyint(1) NOT NULL default '0', `hideemail` tinyint(1) NOT NULL default '1', `hp` varchar(255) NOT NULL default '', `icq` varchar(20) NOT NULL default '', `skype` varchar(40) NOT NULL default '', `msn` varchar(40) NOT NULL default '', `date` int(20) NOT NULL default '0', `from` varchar(100) NOT NULL default '', `titel` varchar(255) NOT NULL default '', `titelicon` varchar(255) NOT NULL default '', `comment` text NOT NULL, `published` tinyint(1) unsigned NOT NULL default '1', `checked_out` int(11) default '0', `checked_out_time` datetime default '0000-00-00 00:00:00', `ordering` int(11) default '0', `punkte` int(14) NOT NULL default '0', PRIMARY KEY (`id`) ) ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=utf8;
-----------------------------------

Coś ktoś poradzi? Mam Instalować pustą Joomlę i dorzucić zrzut z bazy czy da się jakoś obłaskawić ten instalator odtwarzający spakowaną witrynę?
Pozdrawiam

zwiastun
05-10-2008, 23:11
Lokalny serwer z krasnalka jest wyśmienitym poletkiem doświadczalnym do uzyskiwania takich efektów. Kiedy to była ostatnia aktualizacja tego nie powiem co?

Bear
06-10-2008, 20:09
>Kiedy to była ostatnia aktualizacja tego nie powiem co?
Nie wiem o co chodzi z tym pytaniem.
Strona została dopiero co postawiona w sieci, jednocześnie zrobiłam kopię witryny za pomocą Joomlapack i chciałam postawić ją na komputerze domowym w celu testowania.
Czy może moje pytanie narusza w jakiś sposób regulamin?
Jeżeli tak to przepraszam, jeżeli nie to będę wdzięczna za konstruktywną odpowiedź.
Pozdrawiam

zwiastun
06-10-2008, 20:36
Nie, chodzi o to, ze używasz przestarzałego i raczej niepewnego oprogramowania. Ten krasnal był aktualizowany tak ze 2-3 lata temu. To i masz kłopoty.

crazyluki
07-10-2008, 04:57
zamiast krasnala czy co tam używasz zainstaluj oprogramowanie serwera lokalnego xampp ( poszukaj na google wersji do windows)