PDA

Zobacz pełną wersję : virtuemart, linki i 404sef



gustek
02-05-2006, 21:04
Czesc,

Takie mam problemy male. Otoz mam joomle 1.0.8 i virtuemart. Do tego komponent 404SEF. Wszystko dziala poczatkowo ladnie. Tyle tylko, ze:

1. 404SEF generuje olbrzymie ilosci przekierowan. Za kazdym razem jak np. numer sesji pojawia sie w adresie www to dla tego komponentu jest to jak nowy adres. Poczatkowo to nie przeszkadza, ale pozniej pojawiaja sie problemy. Wie ktos moze jak ZMUSIC ten komponent do aprzestania tej dzialalnosci ?

2. Jak zmusic joomle/virtuemart to przekazywania parametrow (np. formularza, kiedy skladamy zamowienie: sposob wysylki etc) nie jako parametr w adresie www tylko moze jako cookie jakies czy cos w tym stylu. Wtedy moze by mi 404SEF nie szalalo. Poza tym zaczelo mi ostatnio w ogole "w las" przekierowywac po wybraniu sposobu wysylki i nieco zaczynam panikowac.

Ma ktos jakies pomysly ?

marcin

Rybik
02-05-2006, 21:37
wlasnie walczylem z OpenSEF i sie poddalem przy starym Mambelfishu adaptowanym na J1.x

zmiana przekazywania parametru to bedzie kosmos, predzej kombinuj z zablokowaniem mapowania adresow VM albo przerzuc sie na inny SEF-engine

gustek
03-05-2006, 11:04
>predzej kombinuj z zablokowaniem mapowania adresow VM albo przerzuc sie >na inny SEF-engine

tylke, ze poki co (na innym serwisie, stare mambo plus phpshop) wszyskto ladnie mi dzialalo z 404sef. No na tym nowym serwisie poczatkowo tez. Zupelnie znienacka wczoraj nagle przestalo. Co mnie wnerwilo nieco. Troche to ryzykowne na dluzsza mete. Pokombinuje z ionnym sef-engine moze. Rzuce okiem na opensef.

dzieki