PDA

Zobacz pełną wersję : strona w html --> joomla



exarart
18-08-2008, 17:53
Witam

Nie znalazłem na forum odpowiedzi na takie pytanie (może źle szukałem, w takim razie przepraszam z gory ).

W jaki sposób zrobić takie coś?
mamy domenę xyz.com.pl (przykładowo)

Po otwarciu adresu mamy 1 stronę w html. Zupełnie statyczna z logiem i textem o czym jest strona, jest tez 1 link który ma sie odnosić do joomli.

jeśli w homie domeny zrobię plik index.html, to chyba joomli nie zainstaluje pod tym adresem, wiec rozwiązaniem byłoby instalacji joomli w katalogu w homie
np. xwy.com.pl/joomla

ale wtedy link z index.html bylby w takiej właśnie postaci xyz.com.pl/joomla/nazwa_komponentu co wydłuża ogólnie nazwę

czyli reasumując:
1 strona statyczna --> link --> joomla


Czy da sie tego uniknąć? Jak inaczej można ten problem rozwiązać ??


Pozdrawiam


Thomas

dkint
18-08-2008, 18:12
Witam

Nie znalazłem na forum odpowiedzi na takie pytanie (może źle szukałem, w takim razie przepraszam z gory ).

W jaki sposób zrobić takie coś?
mamy domenę xyz.com.pl (przykładowo)

Po otwarciu adresu mamy 1 stronę w html. Zupełnie statyczna z logiem i textem o czym jest strona, jest tez 1 link który ma sie odnosić do joomli.

jeśli w homie domeny zrobię plik index.html, to chyba joomli nie zainstaluje pod tym adresem, wiec rozwiązaniem byłoby instalacji joomli w katalogu w homie
np. xwy.com.pl/joomla

ale wtedy link z index.html bylby w takiej właśnie postaci xyz.com.pl/joomla/nazwa_komponentu co wydłuża ogólnie nazwę

czyli reasumując:
1 strona statyczna --> link --> joomla


Czy da sie tego uniknąć? Jak inaczej można ten problem rozwiązać ??


Pozdrawiam


Thomas

Witam

Trochę naplątałeś, ale jeśli dobrze cię rozumiem to utwórz plik index.html (z zasady czytany jest jako pierwszy przed plikiem index.php) zrób w nim co chcesz i daj odnośnik na www.tutajadrestwojejstrony.pl/index.php (joomla będzie w katalogu głównym a nie w podkatalogu joomla)

pozdrawiam
Krzysiek

exarart
18-08-2008, 18:29
no właśnie miąłem problem z opisaniem tak żeby ktoś inny mógł zrozumieć :)

Rzeczywiście rozwiązanie najprostsze z możliwych.
Wielkie dzięki, powinno być dobrze :D


Pozdro

Thomas