PDA

Zobacz pełną wersję : Formatowanie artykułów



styljola
18-08-2008, 21:42
W którym miejscu ustawiamy szerokość strony?
Mam za szerokie artykuły które wchodzą mi na prawą kolumnę
http://styljola.shou.pl/joomla1/
Jak ustawić abu wszystkie artykułu pokazywały się w dwóch kolumnach (u mnie pierwszy jest jeden na stronie home) :(

styljola
19-08-2008, 11:09
Z szerokością już sobie poradziłam atylko nie wiem tak z ustawieniam artykułów w kolumach :(

crazyluki
19-08-2008, 11:36
zobacz w menu w parametry strony głównej ( pobaw się tymi czteroma podstawowymi ustawieniami).

Pozdrawiam

styljola
19-08-2008, 12:08
Dzieki udało się dostosować :)
A czy mogłabym prosić o jakieś wskazówki dotyczące formatowania/wklejania foto do artykułów.
Czy jest jakieś ustawienie które dzieli wklejone foto automatycznie do strony?
Bo zauważyłam że jak wkleję za duzo w wierszu to rozciaga tekst który np wchodzi pod prawą kolumnę
przykład (http://styljola.shou.pl/joomla1/index.php?option=com_content&view=article&id=47:kolekcja-taranko-jesiezima-20082009&catid=39:kolekcje&Itemid=59)

crazyluki
19-08-2008, 12:11
nie widze w tym przykładzie problemu żadnego :)
generalnie każde zdjęcie jak umieszczasz w artykule możesz mu nadać pewne atrybuty dzięki którym ( łopatologicznie mówiąc) zdjęcia mogą się zlewać z tekstem, być przerywnikiem itd po lewej, po prawej.

ps. baw się opcjami :)
ps2. bardzo ładny szablon :)

styljola
19-08-2008, 23:07
Dzieki jeszcze raz ustwiłam :)
Szablonik wygrzebałam na joomla24 podoba mi się również
a czy poleciłbyś mi jakąś galerią foto bo tyle ich jest na Extensions że sama nie wiem którą wybrać :)
męczę się troszeczkę z banerami też próbuję instalować moduły z Extension i jak na razie nie trafiłam na fajny, znlazałm za to moduł Multi-Adsense dla Google ustawiłam i czekam czy zaczną się wyświetlać relamy
bardzo wciągająca jest Joomla :)

crazyluki
20-08-2008, 10:24
ja uwielbiam phoca gallery z phoca.cz :)

fakt, trochę wciąga :)

styljola
20-08-2008, 11:20
zainstalowałam phoca :)
ale mam znowu ten sam problem z nakładką pl jak przy instalacjach komponentów i modułów z joomla.pl
Error! Could not find an XML setup file in the package.
tym razem skopiowałam przez ftp pliki do katalogów language
ale dalej nie wiem za bardzo o co chodzi z tym błędnym kodowaniem xml ?
podpowiesz coś :)

magdaa
21-08-2008, 09:30
a gdzie można dostać terakotę w różowe kwiatki i jak ją położyć w łazience ???

1.umieszczaj swoje pytania w odpowiednich działach forum,
2. nie rozwlekaj jednego wątku na dziesiątki pytań nie związanych z pytaniem postawionym w pierwszym poście,
3. zapoznaj się z regulaminem,
4. czytaj pomoc joomla!
5. zanim zapytasz - szukaj odpowiedzi na forum.

temat zamykam.