PDA

Zobacz pełną wersję : Jak to zrobić? kategorie/sekcje



Bestia
18-08-2008, 23:21
Witam,
potrzebuję zaprezentować ofertę pewnej firmy (w postaci artykułów). Narysowałem schemat jak miało by to wyglądać. Będę bardzo wdzięczny za pomoc jeżeli ktoś mi wytłumaczy jak to poustawiać wszystko w joomli.

kurtz
19-08-2008, 21:19
sekcja - oferta
kategoria - braas, roben, wiekor

moduł własny / podlinkowany do właściwej kategorii ofertowej, obrazek - braas - pozycja modułu "braas"
moduł własny / podlinkowany do właściwej kategorii ofertowej, obrazek - roben - pozycja modułu "roben"
moduł własny / podlinkowany do właściwej kategorii ofertowej, obrazek - wiekor - pozycja modułu "wiekor"

artykuł strony frontowej o treści


{loadposition braas} {loadposition roben} {loadposition wiekor} i tak po kolei wszystkie kategorie

albo prościej :

podlinkować obrazki do właściwych kategorii ...

i gdzie tu problem ?

Bestia
19-08-2008, 22:56
Sprawdziłem i nie potrafie podaną metodą uzyskać porządanego efektu.
Tej z własnymi modułami - przyznaje nie potrafie wykonać.
Dziekuje za pomoc Icek.

Brass to ma być artykuł (w nim wszystko będzie wypisane co i jak)
Wiekor to ma też być artykuł itd
a dział oferta to ma być lista tych artykułów wszystkich (z zaznaczonymi nazwami Blachodachówki etc)

Taki efekt udało mi się uzyskać - ale nie byłem w stanie tego poukładać było tak że Wiekor z Blachodachówki, środkowe logo Fakro z Okna i lewe znowu Brass z Blachodachówki. Ważne jest żeby było Blachodachówki i pod tym 3 loga Brass, Wiekor i Roben (ustawialem wyświetlanie w 3 kolumnach żeby nie było wątpliwości)

tu przykaład jak to musi wyglądać (bo chyba strasznie chaotycznie to napisalem juz)
http://img231.imageshack.us/img231/191/ofertaczescdynamicznael1.th.jpg (http://img231.imageshack.us/my.php?image=ofertaczescdynamicznael1.jpg)

Ważne jest żeby wyświetlać jakoś nazwę kategorii/sekcji:
Blachodachówki
- w tym artykuł Wiekor (miniaturka logo wstawiona poprostu do zajawki artykułu).

Zaczyna mnie to przerastać i wydawać się niewykonalne...

kurtz
19-08-2008, 23:02
Blachodachówki




{loadposition braas} {loadposition wiekor} {loadposition roben}

Okna Dachowe




{loadposition velux} {loadposition fakro}

Blachodachówka




{loadposition lindab} {loadposition pruszynski}

moduł własny = obrazek podlinkowany do materiału statycznego w którym wszystko "co i jak" a potem już szczegóły do odpowiedniej sekcji / kategorii

... albo podlinkować obrazki do odpowiednich materiałów statycznych - reszta j/w

łatwiej się tego wyjaśnić nie da !