PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana hasła



buraknapolu
19-08-2008, 14:47
Witam.
Mam pytanie odnośnie zmiany hasła z poziomu użytkownika. System polega na tym, że administrator sam zakłada konto, a użytkownik dostaje dane, tj login i hasło, chodzi mi o to żeby ten user mógł sobie to hasło potem zmienić na stronie. Jest niby w usermenu link 'your details', ale tam jest jeszcze możliwość zmiany loginu i maila, a ja chcę żeby tylko hasło mógł zmienić. W jakimś pliku pewno trzeba coś usunąć, tylko w którym? A może jest inny sposób?
Proszę o pomoc, bo to dość pilna sprawa.

crazyluki
19-08-2008, 14:57
nie napisałeś czy znasz sie na php/ html

buraknapolu
19-08-2008, 15:03
no grzebię czasami w plikach php/html, jak trzeba coś usunąć to usunę, myślę zresztą że w tym przypadku trudno nie będzie, ale programistą nie jestem, jeśli ktoś wie jaki plik edytować to niech powie, jeśli sobie nie poradzę to zapytam znowu, chyba że jest inny sposób, który nie wymaga grzebania w kodzie

crazyluki
19-08-2008, 15:09
bez grzebania w kodzie raczej się nie da.
com_user chyba się nazywa komponent i w nim musisz coś zakomentować :)
generalnei tam masz formularz, wystarczy że usuniesz wyswietlanie tych pol formularza i juz uzytkownicy nie beda mogli zmienic hasla ( beda mogli ale 99% nie bedzie w stanie tego ogarnąć): )

buraknapolu
19-08-2008, 15:19
doszedłem już sam do tego pliku (na logikę wziąłem), usunąłem niechciane pola z formularza, tylko że teraz nie chce się zapisać, klikam ikonkę Save i nic się nie dzieje, zaś wcześniej wszystko działało.. Co zepsułem?

Ok, już sobie poradziłem. Wszystko gra, problem nieaktualny.

Aha, nie wiem jeszcze jak usunąć wybór edytora:/ Nie widzę tego w kodzie, ślepy jestem czy jak?

vego007
19-08-2008, 15:24
Spróbuj zamiast usuwać pola z formularza dać hidden zamiast text

buraknapolu
19-08-2008, 15:53
No pola już pousuwałem i wszystko działa, tak że do tego wracać już nie ma po co. Teraz chodzi mi jeszcze o usunięcie wyboru edytora..

crazyluki
19-08-2008, 15:56
to pewnie to pole z wyborem edytoru jest w jakimś kodzie php zawarte. poszukaj co jest miedzy ostatnim polem formularza a przyciskiem submit i metodą prob i bledow komentuj
/*

*/

buraknapolu
19-08-2008, 19:25
Nie było tak prosto, w sumie nie zorientował bym się po kodzie, że to o to chodzi, no ale jakoś się udało, wszystko już wygląda tak jak wyglądać powinno. W sumie zrobiłem wszystko sam, ale dzięki za okazaną pomoc:)
Pozdrawiam.