PDA

Zobacz pełną wersję : Kłopoty z logowaniem do zaplecza



Niebieska
19-08-2008, 18:03
Witam. Joomla 1.56 na płatnym serwerze. Wczoraj bez problemu logowałam się do zaplecza administracyjnego, dzisiaj nie potrafię się zalogować (na dole w przeglądarce widzę, że trwa próba połączenia z adresem mojej strony, ale niestety nic się nie dzieje. Na pewno wpisuję poprawne dane logowania, gdy spróbowałam wpisać dane niepoprawne pojawił się komunikat o błędzie. Dzwoniłam do administratora serwera, stwierdził że wszystko z ich strony jest OK. Sprawdziłam też pliki przez ftp nie widzę, żadnych ingerencji. Nie mam możliwości zalogowania z poziomu witryny ponieważ nie ustawiłam tej opcji. Proszę o wskazówki.

crazyluki
19-08-2008, 18:54
jaki serwer, jaka joomla, skąd pobrana, jakie dodatki ?
generalnie - regulamin forum do przeczytania nim zaczniesz kolejne posty pisać:)

Niebieska
19-08-2008, 19:35
Tak jak wcześniej napisałam joomla 1.5.6 :) wersja stabilna. Serwer firmy netmark. Zainstalowany komponent z ktorego jeszcze nie korzystałam to JoomlaPack v. 1.2 -j15 (http://www.joomla.pl/index.php/index.php/component/option,com_frontpage/Itemid,1/index.php/index.php/component/option,com_docman/task,doc_download/gid,688/) dla Joomla 1.5. Joomla 1.5 ściągnięta z http://design-joomla.pl/do-pobrania.html?func=select&id=3 aktualizacja do 1.5.6 ściągnieta z http://joomlacode.org/gf/project/joomla/frs/?action=FrsReleaseBrowse&frs_package_id=3883. Spolszczenie ściagnięte z joomla.pl. Wszystko działało stabilnie tydzień, aż tu dzisisiaj rano kłopot z zalogowaniem do zaplecza.

crazyluki
19-08-2008, 19:36
czyściłaś foldery cache, tmp lub inne temu podobne?

Niebieska
19-08-2008, 19:39
Nie czyściłam. Mam wszystko z nich usunąć?

crazyluki
19-08-2008, 19:41
tak:)
wyczyść także wszystkie pliki swojej przeglądarki (cookies, pliki tymczasowe)

Niebieska
19-08-2008, 19:45
Pliki z przeglądarki wszystkie czyściłam. Proszę napisz mi które pliki mam wyczyścić (cytat foldery cache, tmp lub inne temu podobne?) temu podobne? to które jeszcze są. Chcialabym to zrobić dokładnie:)
Crazyluki- dziękuję za zainteresowanie moim problemem.

Niebieska
19-08-2008, 19:57
Wyczyściłam tmp, casche. Niestety nie pomogło. Nadal nie potrafię zalogować się do zaplecza

crazyluki
19-08-2008, 20:00
Sprawdziłam też pliki przez ftp nie widzę, żadnych ingerencji

jak to sprawdzilas ?

Niebieska
19-08-2008, 20:05
Niestety na "oko". Zobaczyłam, że nie ma dodatkowych linijek w pliku configuration.php w htaccess. Godziny i daty otwierania plików i folderów były zgodne z moim działaniami.

Viking
20-08-2008, 02:30
wyczyść ciasteczka, sprawdź czy masz włączoną obsługę JavaScript, spróbuj zalogować się przez inną przeglądarkę.

Niebieska
20-08-2008, 09:15
Mam wyczyszczone ciasteczka, obsługę java script włączoną. Próbowałam logować się przez różne przeglądarki a nawet z różnych komputerów. Niestety nadal nie potrafię się zalogować. Zauważyłam też, że gdy spróbuję się zalogować i nic się nie dzieje to po pewnym czasie, kiedy chcę odświeżyć pojawia się komunikat, że twoja sesja wygasła (tak jakbym była już zalogowana). Muszę chyba wykonać reinstalacje. Tylko się zastanawiam jak mam zaadoptować bazę, która jest już na serwerze?

vego007
20-08-2008, 09:22
A .htaccess napewno masz poprawny? Też miałem kiedyś z tym problem i było coś nie tak z .htaccess niestety to było dość dawno i nie pamiętam rozwiązania

Niebieska
20-08-2008, 09:31
Z moich oględzin jest OK. Nic w nim niepokojącego nie zauważyłam.
Jak mam na nowo zainstalować joomle, aby wykorzystać bazę którą już mam i którą widzę łącząc się przez cpanel z phpadminem?

crazyluki
20-08-2008, 10:26
po prostu przy instalacji plików podaj inną bazę danych ( utwórz jakąś tymczasowo) a potem po prostu w konfiguracji wskażesz na docelową bazę danych. generalnie zamiast innej bazy danych możesz zmienić przedrostek bazy danych (z jos na crazyluki )
pozdrawiam

Viking
20-08-2008, 11:14
Sprawdź w phpMyadminie czy email Twojego użytkownika ma ten adres email (jeśli nie to popraw) i skorzystaj z funkcji przypominania hasła od frontu. Dodatkowa instalacja Joomla! nie powinna być konieczna.

vego007
20-08-2008, 13:11
Sprawdź w phpMyadminie czy email Twojego użytkownika ma ten adres email (jeśli nie to popraw) i skorzystaj z funkcji przypominania hasła od frontu. Dodatkowa instalacja Joomla! nie powinna być konieczna.

Z tego co się doczytałem, to hasło jest raczej poprawne, skoro przy niepoprawnym wyskakuje błąd. Ja bym stawiał na jakieś przekierowanie albo jakiś błąd w configuration.php. Ogólnie nie ma to jak zainstalować od nowa :D

Viking
20-08-2008, 13:48
możesz jeszcze sprawdzić czy nie blokujesz przypadkiem ciasteczek, ale to już pewnie sprawdziłaś. kiedyś spędziłem pół godziny zanim zorientowałem się, że przypadkiem zablokowałem swoje ciasteczka, a innym razem redirecty.

rozumiem, że do zaplecza próbowałaś wchodzić przez adres z www i bez?

Niebieska
20-08-2008, 16:09
po prostu przy instalacji plików podaj inną bazę danych ( utwórz jakąś tymczasowo) a potem po prostu w konfiguracji wskażesz na docelową bazę danych. generalnie zamiast innej bazy danych możesz zmienić przedrostek bazy danych (z jos na crazyluki )
pozdrawiam
Niestety wykonałam wszystkie polecone mi czynności i nic nie pomogło. Jestem zmuszona zainstalować joomle jeszcze raz. Skorzystam z porady crazyluki.Chciałabym usystematyzować jednak podane wiadomości i prosić o korektę gdybym coś zrozumiała niepoprawnie.
1. W phpadminie utworzyć nową przykładową bazę danych (mam tam juz tą którą chcę wykorzystać)
2.Wrzucić pliki joomli na serwer.
3.Przeprowadzić instalacje wpisując nazwę przykładowej bazy danych.
4.Zalogować się do zaplecza zainstalować templatkę i komponent który wczesniej miałam.
5.W oknie konfiguracji serwer zmienić nazwę przykładowej bazy na tą z której chcę korzystać.
6. i co dalej mam zrobić?????

crazyluki
20-08-2008, 16:32
po kroku 3cim możesz już nazwę bazy danych zmienić w pliku configuration.php.

vego007
20-08-2008, 18:27
po kroku 3cim możesz już nazwę bazy danych zmienić w pliku configuration.php.
Nawet powinnaś zanim cokolwiek doinstalujesz. Jeśli nie zmienisz po 3 kroku to wszystko będzie zapisywać się do bazy "przykładowej", która nie będzie Ci do niczego potrzebna

Niebieska
20-08-2008, 22:37
Zrobiłam wszystko wg. wskazówek i pojawia się taki błąd. Co powinnam jeszcze zmienić?

Warning: session_start() [function.session-start (http://www.sp8gliwice.pl/administrator/function.session-start)]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/domek/public_html/configuration.php:1) in /home/domek/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 413

Warning: session_start() [function.session-start (http://www.sp8gliwice.pl/administrator/function.session-start)]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/domek/public_html/configuration.php:1) in /home/domek/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 413

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/domek/public_html/configuration.php:1) in /home/domek/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 416

vego007
21-08-2008, 09:45
Zobacz czy nie masz gdzieś echo, enterów czy innych znaków w linii pierwszej swojego configuration.php. Zmieniałaś tylko configuration.php?

Niebieska
21-08-2008, 09:50
Tak zmieniłam tylko plik configuration.php i w joomli nazwę bazy danych.

vego007
21-08-2008, 09:52
A sprawdziłaś pierwsze linie? Pokasuj wszystkie znaki w pliku typu spacje, tabulatory entery itd.

Niebieska
21-08-2008, 10:01
Sprawdziłam, porównałam z czystym nie edytowanym configuration.php i wszsystko wygląda, że jest OK

vego007
21-08-2008, 10:08
Wytnij swoje dane do bazy z pliku i załącz go tutaj. Może ktoś doszuka się błędu (jeżeli jest on w tym pliku)

Niebieska
21-08-2008, 10:24
Dziękuję wszystkim za pomoc. Stawiam całość na nowo - czas mnie goni.