PDA

Zobacz pełną wersję : Różnice w interpretacji IE,FF,OPera



chrisf
03-05-2006, 03:01
Z "łychą" i kluczami biegam po silniku, ale postanowiłem wystawic z nad niego głowe. Przy okazji, bo wałkuje inny problem. Jak uderze w enter w edytorze. To co pózniej widze pod Opera FF i Ie róźni się wielkością. Czyzby w odstępach, 1px nie był równy 1 px i było to zależne od przeglądarki?

Rybik
03-05-2006, 06:03
poczytaj o "1px hack IE", pamietaj ze inne sa domyslne wielkosci marginesow i paddingow dla niesormatowanych elementow (czyszczenie marginesow i paddingow na poczatku), i ze w css sie stosuje rozne haki widoczne tylko przez dana przegladarke...

polecam www.cssplay.co.uk

chrisf
03-05-2006, 13:25
Dzieki Rybik,
Jeszcze "przewracam stronki", ale jedną ciekawa rzecz już znalazłem. Pisze o niej, bo sie moze przyda innym tzw "underscore hack". Eliminuje problem z róznicą marginesów ja zastosowałem go w klasie #content_outer.
Przykład:
margin: 6px ;
_margin: 8px ; /* tę wartość przyjmie akapit w IE */Działa IE sie "nawróciło" To dotyczy nie tylko marginesów, ale jak poradzic sobie z niezdefiniowanymi, bo enter dalej zostawia "różne tropy"

Rybik
04-05-2006, 13:13
@all

jak juz kiedyz bedziecie bardzo dumni ze swojego templaka ... obejrzyjcie go w IE 5 :p 800x600