PDA

Zobacz pełną wersję : Błędy przy wyłączonym javascript !!



siwy909
19-08-2008, 21:25
Witam !

Mam pytanie . Czy jest możliwość pozbycia się błędów które wyskakują na stronie podczas gdy mam wyłączoną obsługę javascript.

Błędy przeważnie wyskakują w miejscach gdzie powinny być różnego rodzaju moduły (zawierające w sobie skrypty java)

I proszę nie zadawać pytań typu : " kto normalny wyłącza w przeglądarce javascript"

Proszę o odpowiedź !

Pozdrawiam!!

kurtz
19-08-2008, 22:08
jest !

wyłączyć je [moduły] !

siwy909
19-08-2008, 22:17
Naprawdę odkrywcze ,.....

Może zapomniałem dopisać, że zależy mi na tym aby moduły pozostały.

kurtz
19-08-2008, 22:25
rozumiesz odrobinę siebie, to co piszesz i to co odpowiadają ??

siwy909
19-08-2008, 22:40
Czy tak ciężko zrozumieć, że zależy mi na tym aby te moduły zostały??

A jeżeli nie ma takiej możliwości to wypadałoby napisać : " jeżeli moduły zawierają javascript to nie ma możliwości aby działały na przeglądarce z wyłączonym javascriptem " .
Czy to takie trudne ??

Pytam się ponieważ, pewien "informatyk" twierdzi, że musi być taka możliwość chociaż sam nie wie jak to zrobić.


icek_klezmer mógłbyś podawać precyzyjne odpowiedzi zamiast się irytować. ;)
Pozdrawiam

kurtz
19-08-2008, 22:44
ja nie rozumiem nadal problemu.

masz kaprys ? wyłączasz sobie wykonywanie javascript w kompie ...

użytkownicy, których i tak nie znasz pewnie tego nie robią ...

w czym jest rzecz ? w Twoim kaprysie ?

siwy909
19-08-2008, 22:56
To nie jest mój kaprys, pomagam robić stronę osobie która ma taki kaprys.
Dla mnie jest to równie idiotyczne jak dla Ciebie, bo kto przy zdrowych zmysłach wyłącza javascript.

Pomijając ten fakt dalej uważam, że ta dyskusja nic nie wnosi na forum, zadałem proste pytanie a Ty rozwijasz myśl o kolejne pytania bez znaczenia.

Nawet jeżeli miałbym taki kaprys co to ma za znaczenie, szukałem tylko prostej odpowiedzi!

kurtz
19-08-2008, 23:01
no, i pewnie nikt z nas nie jest tak dobry jak Twój informatyk, który wyłacza javascript a ona dalej mu działa ...

no cóż, odp. na pytanie padła.

bump ! :D

siwy909
19-08-2008, 23:17
Nazwałbym go raczej "pseudo informatykiem " :D

Twój sarkastyczny styl pisania chyba nie wszystkim przypada do gustu co ? :D ale dzięki za zainteresowanie :)

Pozdrawiam

Viking
20-08-2008, 02:26
Personalne wycieczki niczemu nie służą, choć łatwo mi podzielać niektóre tutejsze poglądy.

Odpowiedź na pytanie:
Jeżeli moduł używa JavaScript do generowania wyświetlanej w nim treści to:
a. żeby tą treść zobaczyć należy mieć włączoną obsługę JavaScript w przeglądarce
b. żeby treść wyświetlała się w przeglądarce nie obsługującej JS należy napisać moduł tak żeby nie używał JS.
c. ewentualnie można wyświetlić komunikat użytkownikowi (ten sam standardowy mechanizm który powoduje wyświetlenie komunikatu przy logowaniu się do admina bez włączonej obsługi JS).

crazyluki
20-08-2008, 11:43
co do punktu c - tak, musisz zmodyfikować KAŻDY z tych modułów:)

siwy909
20-08-2008, 12:43
Już rozwiązałem ten problem, dzięki za podpowiedzi ;)

Żeby nie wywalało nam błędów trzeba modyfikować poszczególne moduły, lub szablon (trzeba znaleźć odpowiednie pozycje np. odpowiedni div lub tabele).
Ja wkleiłem w odpowiednie miejsca ten skrypt :) i nie mam na stronie błędów. ;) Wiadomo, że te moduły nie działają, ale strona funkcjonuje normalnie .


<script type="text/javascript">
</script>
<noscript>
<h1 style="text-align: center">
Ta witryna wymaga obsługi skryptów.
</h1>
</noscript>