PDA

Zobacz pełną wersję : POMOCY! Mam problem z index.php



wolominiak
20-08-2008, 12:08
Coś mi się stało z plikami na serwerze (np.został wyczyszczony plik configuration.php), udało mi się przywrócić z kopii zapasowej i zaplecze sie otwiera a strona główna nie, pojawia się komunikat:

Fatal error: Call to a member function setQuery() on a non-object in /home/users/agencjap/public_html/index.php on line 80

linia 80 zawiera:

$database->setQuery( $query, 0, 1 );
}

Czy ktoś wie co to za problem i jak go rozwiązać?
Jest to bardzo ważne gdyż prowadzę firmę i strona ta musi działać.
Z góry wielkie dzięki.
Paweł Kozłowski
www.agencjaplan.pl
kontakt@agencjaplan.pl

vego007
20-08-2008, 13:08
Wywołujesz metodę obiektu, który nie został utworzony. Trzeba go utworzyć

Viking
20-08-2008, 13:13
a wersja Joomla! aktualna? jeśli nie, to kopia bazy danych i aktualizacja. jeśli tak, to skopiuj z pakietu instalacyjnego plik index.php

wolominiak
20-08-2008, 14:00
Nie mam joomli tylko mambo ale to chyba jest bardzo podobne.... i jest aktualna, skopiowałem index.php ale nie działa.
Jak utworzyć ten obiekt?

wolominiak
20-08-2008, 14:16
Już się udało - dzięki WIELKIE za pomoc :)
Ściągnęłem jeszcze raz pakiet mambo i z tamtąd skopiowałem plik index.php a wcześniej skopiowałem z kopii bezpieczeństwa.
Jeszcze raz dzięki :)))

crazyluki
20-08-2008, 14:29
mambo ?
widzisz w tytule strony JOOMLA?

wiadomo, joomla oraz mambo są do siebie podobne ( ale tylko joomla z linii 1.0.x) ale generalnie od mambo jest inne forum;)

PS. przeczytaj regulamin forum :)

wolominiak
20-08-2008, 14:35
Wiem, przepraszam. Ludzie na forum od mambo NIC nie wiedzą.... niestety...
A tutaj pełen profesjonalizm :)
Zrobiłem błąd instalując mambo zamiast joomli ale nie umiem przejść teraz na joomle więc na razie musze to zostawić jak jest.

crazyluki
20-08-2008, 14:36
z Twojego tekstu rozumiem że raczej nie umiesz przejść na Joomla :D
generalnie - poszukaj na extensions.joomla.org - jest tam migrator z mambo do joomla (nawet do joomla 1.5).

Pozdrawiam