PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana języka witryny z frontu - Joomla! 1.5



Micky
21-08-2008, 13:52
W nowej Joomli jest kilka funkcji, które w dużym stopniu ułatwiają prowadzenie wielojęzycznej witryny bez użycia JoomFisha. Wchodząc w Zarządzanie językami w PA mogę wybrać język strony frontowej jako domyślny z listy. Jaki "href" powinien mieć odnośnik (umieszczony na stronie frontowej) żeby po jego kliknięciu strona zmieniała się z polskiej (domyślnej) w angielską albo na odwrót?

Zakładając oczywiście, że mam w bazie akrtykuły, które są zaznaczone podczas tworzenia jako angielskie/polskie

EDIT:

Ewentualnie czy jest jakiś inny sposób na zmianę języka z poziomu witryny bez logowania.

Nuntaro
20-09-2009, 20:26
Odświeżam gdyż jest to problem typu podstawowego.
zainstalowałem pakiety językowe aby móc publikować treści w paru językach. W menedżerze języków mogę sobie oczywiście ustawić domyślny język strony i zaplecza, ale co z używaniem tychże zainstalowanych języków? Czy jest jakiś moduł czy komponent odpowiedzialny za zmianę języka strony?
Dodam że nie chodzi o rozszerzenie typu tłumacz a la Google, tylko o wyświetlenie innej wersji językowej artykułu czy innej treści o ioe taka wersja istnieje..

Micky
20-09-2009, 22:49
Do zarządzania wielojęzyczną witryną jest komponent JoomFish. Odpisuję jednak by sprostować tego posta którego napisałem ponad rok temu. Nie rozumiałem wówczas idei tych pakietów językowych dołączanych do templatek. Z tego co rozumiem teraz, mają one za zadanie wyłącznie ułatwienie rozpowszechniania gotowych templatek jednocześnie w kilku językach. Użytkownik po zainstalowaniu takiej wielojęzycznej templatki może sobie wybrać język jaki go interesuje. Nie ma to (jak rozumiem obecnie) żadnego związku z prowadzeniem wielojęzycznej witryny. Dlatego też nie ma sensu mój poprzedni post w którym chciałem uzyskać informację jak zmienić język templatki od frontu.