PDA

Zobacz pełną wersję : jak częściowo ograniczyć edycję tekstu Autorowi ?



krzy333
21-08-2008, 14:25
Witam
Joomla156

Chciałbym uniemożliwić (wyłączyć) autorowi możliwość zmiany dla artykułu: sekcji, kategorii oraz publikacji tekstu na str. frontowej, właściwie najchętniej zlikwidowałbym wszystkie opcje w części: publikacja oraz metadane i zostawił tylko możliwość poprawy tekstu.
Poradźcie jak można uzyskać taki efekt w j15

Pozdrawiam

inkos
22-08-2008, 12:15
A nie lepiej jest po prostu naczyc tego autora ze ma tego nie zmieniac? ;) Raczej nie ma gotowego rozwiazania tego problemu. Mozesz przygladnac sie takim rozwiazaniom jak article Factory Manager ale raczej nie spelni to twoich oczekiwań.

krzy333
22-08-2008, 12:33
Wiesz, chciałbym zachować stara zasadę administratorów sieci:"daj tylko tyle uprawnień ile jest koniecznych do wykonywania pracy przez użytkownika" poprostu obawiam sie że ktoś może przez przypadek, albo w ramach eksperymentu coś "popsuć". W j10x mogłem sobie poradzić przynajmniej z ograniczeniem ilości kategorii, do w których mógł przenieść artykuł autor (np 1 sekcja a w niej 1 kategoria a w niej artykuły 1 autora), w j15x autor ma dostęp do wszystkich sekcji i kategorii.
Szukam takiego rozwiązania aby autor nie mógł nic namieszać, aby miał dostęp tylko do edycji swojego tekstu i dostęp do grafik ale tylko swoich.
A nie ma możliwości edycji jakiegoś 1 pliku i usunięcia części kodu ? Coś takiego spotkałem ale dla j 1.0.x .

inkos
22-08-2008, 12:43
To moze idz w troche inna strone. Jest taki dodatek jak cACL w wersji cACL MVC. Pozwala on na ograniczanie dostepu dla uzytkownikow z grupy administrator ale na zapleczu Joomla. Tam- przynajmniej w wersji dla Joomla 1.0.x - jest mozliwosc ukrywania wybranych zakladek typu parametry metadane itp. Dodatkowo mozesz ograniczyc dostep do wybranych autorow i kilka innych spraw. Co do ograniczen dla konkretnej kategorii dla usera - cos takiego szykuje sie w edytorze JCE. Sprawdz to. Niestety komponent cACL jest platny.

krzy333
22-08-2008, 13:08
JCE jest mi dobrze znany, zainstalowałem go już jakiś czas temu (wersja stabilna), na razie ograniczałem dostęp do katalogów z grafikami, ale zauważyłem pewne problemy ze stabilnością, obecnie testuję ten edytor.
Miałem nadzieję że może coś wyjdzie z edycją jakiegoś pliku, który wczytuje okno edytora oraz zakładki i metadane, ale to jest już robota dla kogoś dobrze znającego Joomlę