PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zrobić takie menu



marczak
21-08-2008, 20:04
Witam. Jestem tu nowy i zielony w administrowaniu joomla. Oto moje pytanie.
W jaki sposow wykonac takie cos w menu?

http://img103.imageshack.us/img103/3461/111uz9.jpg

Chodzi mi o takie jakby rozwijane menu a nawet sumnenu do glownego.
Czy trzeba w tym celu instalowac jakies specjalne moduly/komponenty? czy na najnowszej joomli bez instalowania dodatkow da sie to wykonac?

Jesli tak to jak to zrobic? Dajac kolejne linki w menu ustawiajac jako nadrzedne do tego glownego? Dawalem tak i jakos nie bardzo? Jak ustawic ten glowny, na ktorego sie najezdza w celu rozwiniecia menu?

dkint
22-08-2008, 08:00
Witam. Jestem tu nowy i zielony w administrowaniu joomla. Oto moje pytanie.
W jaki sposow wykonac takie cos w menu?

http://img103.imageshack.us/img103/3461/111uz9.jpg

Chodzi mi o takie jakby rozwijane menu a nawet sumnenu do glownego.
Czy trzeba w tym celu instalowac jakies specjalne moduly/komponenty? czy na najnowszej joomli bez instalowania dodatkow da sie to wykonac?

Jesli tak to jak to zrobic? Dajac kolejne linki w menu ustawiajac jako nadrzedne do tego glownego? Dawalem tak i jakos nie bardzo? Jak ustawic ten glowny, na ktorego sie najezdza w celu rozwiniecia menu?

Witam

Masz na tacy, -

http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,163/Itemid,35/ - działa w joomla 1.5

http://www.joomlart.com/forums/downloads.php?do=file&id=516 - działa w joomla 1.0 w 1.5 ponoć też

tylko proszę nie pytaj jak to się instaluje ...

pozdrawiam
Krzysiek

marczak
22-08-2008, 13:44
no zainstalowalem to menu Extended tylko teraz moze jakas pomoc przy konfigurowaniu? Jak zastapic tym nenu to glowne ktore widnieje na gorze? Zapewne trzeba cos w pliku konfiguracyjnym templatki zmienic ale co?
I jeszcze jak skonfigurowac tego moda?


Menu Class Suffix
Przyrostek klasy CSS modułu
Enable Cache Nie Tak

Menu Name
Source Type
Source Value
Show Section
Show Category
Show Content Item
Kolejność
Default Itemid

Menu Style
Menu View Plugin Name
Show Menu Icons
Expand Menu Nie Tak
Expand Until Level
Maximum Depth
Hide First Entry Nie Tak
Show Parent Nie Tak

Parent Menu Item
Begin With Current Item Level Nie Tak
Begin With Level
Split Menu
Menu Count
Enable Query Cache Nie Tak

Parse Access Key
Link Title Nie Tak
Level Class
Active Menu Class
Element Id Nie Tak
Enable Menu Template Nie Tak
Template Name

Indent Image
Indent Image 1
Indent Image 2
Indent Image 3
Indent Image 4
Indent Image 5
Indent Image 6

Spacer
End Spacer

Select List Submit Text
Hide Submit Button

Resolve Itemid By Content Item Nie Tak
Current/Active Item Highlighting
Current Item Duplicates
Access Keys
Exact Access Level

I jeszcze jak powinna wyladac struktura w menu?
Jak powinna byc ustawiona kategoria nadrzedna po najechaniu na ktora sie rozwija menu? Na ustawilem ja jako Separator a pozniej reczte odnosnikow do artykulow dalem jako Nadrzędna pozycja do tego glownego... Nie wiem czy to zrobilem poprawnie

inkos
22-08-2008, 13:46
Dkint napisal ci cos o konfiguracji. Nie licz ze ktos tutaj zrobi to za ciebie. Po prostu zamiast tracic czas na pisanie kolejnych postow - "zrób to za mnie" - poeksperymentuj. Bez obaw nic nie powinienes zepsuc. Trochę wlasnej inicjatywy nigdy nie zaszkodzilo nikomu. :)

marczak
22-08-2008, 13:51
dobra ale chodzi mi glownie to to



Jak powinna byc ustawiona kategoria nadrzedna po najechaniu na ktora sie rozwija menu? Na ustawilem ja jako Separator a pozniej reczte odnosnikow do artykulow dalem jako Nadrzędna pozycja do tego glownego... Nie wiem czy to zrobilem poprawnie

oraz o

Jak zastapic tym nenu to glowne ktore widnieje na gorze? Zapewne trzeba cos w pliku konfiguracyjnym templatki zmienic ale co?
Konfiguracja juz sie pobawie jednak prosze o te 2 informacje

inkos
22-08-2008, 13:52
Pomoc.joomla.pl i demo.joomla.pl - informacje na temat menu i modulów. Wbrew pozorom te teksty sa dla Joomla 1.0.x ale nic nie zqaszkodzi jesli je sobie przeczytasz. Moze w końcu zrozumiesz pewne elementy Joomla.