PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd przy zapisywaniu artykułów



Szibena
21-08-2008, 21:49
Witam!

Kiedy chcę dodać nowy artykuł wszystko pięknie gra, lecz, gdy klikam "Zapisz" wyskakuje pusta strona, a artykułu nie ma. Aha, atak Turków mnie nie ominął lecz problem wyniknął przed tym atakiem. Co może być nie tak?

inkos
22-08-2008, 12:23
Szibena: I tobie trza przypominać że my tu krótką pamięć mamy i nie kojarzymy co to za Joomla jest u ciebie. ;) Co to byla za Joomla? Wiesz juz przez co mialas "odwiedziny"?

Szibena
22-08-2008, 21:59
Wybacz mi :) Była Joomla! 1.5.4, potem Joomla! 1.5.5 i teraz jest Joomla! 1.5.6. Na tych wersjach nie mogłem zapisywać artykułów.

Co do odwiedzin to sam nie wiem. Najwidoczniej dobry człowiek jestem, bo tylko dobrych napadają, nie złych ;).


-----------------------------------

Znalazłem podobny wątek na angielskojęzycznym forum J!. Użytkownik również spotkał się z podobnym problemem do mojego. Jak dobrze zrozumiałem niektóre pliki były uszkodzone i na niektórych J!, przeważnie z VM, nie dało się zapisywać artykułów. Należy w takiej sytuacji użyć komponentu JoomlaPack zgrać swoją stronę, zainstalować najnowszą J! (nie aktualizować!) i wgrać nową wszystkie pliki na nową J!. Innymi słowy reinstalacja Joomla! :D Zaraz zabieram się do pracy.

inkos
23-08-2008, 14:42
Zaraz zabieram się do pracy.
Jesli to jest jakies rozwiazanie to napiszu tutaj jaki jest koncowy efekt. Niech zostanie dla potomnosci. ;)

Szibena
23-08-2008, 15:33
Wypróbowałem to na swoim prywatnym serwerze, a w nocy będę wgrywał J! na swojej stronie i stwierdzam, że wszystko działa jak należy! Trzeba postępować zgodnie z wytycznymi, które można znaleźć na pomoc.joomla.pl i powinno być OK. Aha warto jednak zgrać wszystkie pliki, które dodaliśmy do J! z wyjątkiem modułów, pluginów i komponentów, czyli np. zdjęcia. Jeśli natomiast chodzi o moduły, pluginy i komponenty to warto przed nową instalacją pościągać pliki instalacyjne dodatków. Po zainstalowaniu nowej J! z wykorzystaniej JoomlaPack, przynajmniej u mnie, zostały tylko informacje o komponencie (np. klkając w PA na Komponenty>Virtemart, wyświetlały się wszystkie foldery, lecz po kliknięciu w odnośnik wyskakiwał błąd 404). W takiej sytuacji trzeba zainstalować dodatek jeszcze raz. Uwaga! Nie chodzi tu o reinstalacje, lecz o nadpisanie plików, nie trzeba nic robić (usuwać dodatki, tworzyć foldery itd.) oprócz ponownej instalacji dodatków. Jeśli usuniemy dodatki, usuniemy również wszystkie dane z bazy danych, czyli np. będziemy mieli Virtuemart, ale nie będziemy mieć produktów, kosztów wysyłek itd, czysty sklep. Aha no i oczywiście tworzony/edytowany artykuł można zapisać.

Mam nadzieje, że wyczerpałem temat i rozwiałem wątpliwości.

inkos
23-08-2008, 20:21
Trzeba postępować zgodnie z wytycznymi, które można znaleźć na pomoc.joomla.pl i powinno być OK.
Nareszcie dosadnie określiłes co należy zrobić. :) Ten cytat powinien być naszym forumowym mottem. ;)