PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z logowaniem do panelu przez wyłączony moduł lub komponent



szop
22-08-2008, 12:55
Witam,
Mam problem z zalogowaniem się do zaplecza ale nie wynikający z braku znajomości hasła, włamania, tylko dlatego, że wyłączyłem jakiś moduł, który niepozwala żadnemu z użytkowników zalogować się do konta.
Wchodziłem do panelu administracyjnego bazy, zmieniałem hasła, nawet loginy i hasła i mimo to nie daje się wciąż zalogować. Wyświetla następujący komunikat:

JAuthentication::__construct: Could not load authentication libraries.
Podana przez Ciebie nazwa (login) lub hasło zawiera błąd. Proszę, spróbuj ponownie
Jedno jest pewne, że zmiana hasła nic nie daje. Czy ktoś z was wie, jak można włączyć te moduły/dodatki bym mógł znowu się logować?Będę wdzięczny za odpowiedź.

crazyluki
22-08-2008, 12:58
skoro tak dobrze zdiagnozowałeś problem to na pewno poradzisz sobie z przeczytaniem regulaminu forum i z dopisaniem brakujących informacji.

dodatki możesz wlaczyc poprzez edycje bazy mysql tam szukaj tabeli plugins lub modules

szop
22-08-2008, 13:03
z chęcią podałbym dokładną wersję joomli ale nie pamiętam i nie mogę sprawdzić, bo nie mogę się zalogować. jest to na pewno 1.5 ale co dalej?
Dzięki za podpowiedź, mam nadzieję, że to mnie nie przerośnie

crazyluki
22-08-2008, 13:04
a przeczytałes co napisałem w pierwszym poscie?
gdzie to można wlaczyc ? w bazie mysql w tabeli modules lub plugins ( raczej w plugins cos wylaczyles).

szop
22-08-2008, 13:19
właśnie przeglądam i nie mogę się tam niczego doszukać. To co wyłączyłem, zrobiłem to z poziomu panelu administracyjnego joomli i nawet nie wiem, co wyłączyłem. Czy usunięcie pliku konfiguracyjnego automatycznie usunie całą zawartość mojej strony, wraz z menu itd?
-------------------------------
czy to może chodzić o ten komponent: Authentication - Joomla?
Jeśli tak, to jak go włączyć?

vego007
22-08-2008, 15:21
usunięcie pliku konfiguracyjnego spowoduje usunięcie pliku konfiguracyjnego :D. I tylko to. Ale po co miałbyś go usuwać?

crazyluki
22-08-2008, 16:04
jeśli to wina moduły authetication joomla
1. uruchom phpmyadmin
2. kliknij z lewej strony na tabele w ktorej masz zainstalowane joomla
3. następnie - u góry strony masz SQL
tam wpisz
UPDATE `jos_plugins` SET `published` = '1' WHERE `jos_plugins`.`id` =1 ;

jos_plugins musisz zamienić na taki przedrostek jaki masz w całej bazie Joomla (np j15 lub podobnie), ale jos jest standardowy.

potem jak wpiszesz to naciśnij wykonaj:)

od teraz ten plugin jest na nowo opublikowany i powinno wszystko działać.

szop
26-08-2008, 11:00
Dzięki śliczne za wyjaśnienie.
Pozdrawiam

crazyluki
26-08-2008, 12:56
działa Ci to ?