PDA

Zobacz pełną wersję : Wyświetlenie oddzielnie wielu kategorii na FrontPage



dj_payac
04-05-2006, 00:39
Witam. Mam pytanie, zapewne banalne lecz prosze o wyrozumielosc. W jaki sposób moge uzyskać taki efekt na stronie głównej (frontpage)?:
-chcialbym wyswietlic kilka (okolo4) roznych sekcji wraz z wprowadzeniami. Chcem aby te sekcje byly jedna pod druga (z miniaturką zdjęcia pierwsza i powiedzmy 4 odnośniki do kolejnych) i aby moc nadac odmienne CSS-y dla poszczególnych sekcji na stronie glownej. Zalezy mi aby te moduly wywolujace najnowsze skróty informacji po kliknięciu znikaly i zostaly zasptapione poprzez tekst calosci artykulu.

Próbowalem to zrobic za pomocą NewsFlesz lecz ten modul nie spelnia sie w tej roli gdyz po wybraniu artylulu moduly pozostaja nadal na stronie glownej (co jest ustawione w paprmetrach) - jak to pominąć ? :/

zwiastun
04-05-2006, 12:27
strona być może korzysta z komercyjnego komponentu eZine autorstwa D4M. Można spróbować z komponentem mamboezine 1.9

dj_payac
04-05-2006, 15:14
Zadaje tylko pytania ale poswieccam duzo czasu na przegladanei forum i niestety nie moge znalesc odpowiedzi na dreczace mnei pytania :( Komercyjna wersja eZine - nie moge nigdzie takiej znalesc a jesli juz wspomnialem o tym komponencie to czy jest gdzies w sieci przewodnik jak kozystac z eZine?

Rybik
04-05-2006, 15:29
http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,search/Itemid,35/searchword,zine/cat_id,0/

komercyjna to wiesz ... trzeba piniondz dać :cool:

dj_payac
04-05-2006, 17:24
jesli chodzi o te dwie wersje komercyjne "D4J eZine" oraz "ijoomla magazine" czy ktos z Was mial juz stycznosc z nimi? Prosilbym o sugestie i opinie na temat obydwu komponentów.

zwiastun
04-05-2006, 22:22
sprobowałeś skorzytac z mamboezine 1.09? Nie analizowałem strony bo jej nie widze od zaplecza. Małe obrazki sugerują, że to jednak mamboezine, wcześniejsza niekomercyjna wersja komponentu D4M, wersje komercyjne moesz po pierwsze obejrzeć na demo, po drugie - w jednym przynajmniej przypadku pobrać wersję trial!

dj_payac
04-05-2006, 23:34
Tak sie sklada,że juz wielokrotnie probowalem instalowac eZine i zawsze mialem z tym jakies problemy. Tak samo jest i tym razem. Gdyby ktos mi pomogl wgrac ten komponet i skonfigurowal bylbym bardzo wdzieczny. Nie ukrywam, ze nie potrafie z niego korzystac jeszcze lecz w najblizszym czasie postaram sie poznac jego dzialanie.

zwiastun
05-05-2006, 17:01
W plikowni masz sprawdzoną pod Joomla 1.08, poprawioną polską wersję komponentu

dj_payac
05-05-2006, 20:06
Przyszykowalem sobie czysta joomla z zainstalowany kompponentem eZine. Jak wspomnialem wiele razy staralem sie skonmfigurowac ten komponent lecz mi nie wychodzilo :( Gdyby ktos zechcial mi pomoc w tym, bylbym na prawde bardzo wdzieczy. Na PW moge podac haslo i login oraz link.

Rybik
05-05-2006, 20:24
pusc to w ogloszeniach [zlece za darmo] :) ... ale serio to zaloz tam osobno temat, raczej unikamy wyreczania was z takich czynnosci, ze wzgledu na spora ilosc prosb i brak czasu, wiec to sprawa skierowana juz na kontakt indywidualny i nie do opisania na forum