PDA

Zobacz pełną wersję : Edycja języka w JoomlaComment



szmidt344
22-08-2008, 19:18
Witam.

Czy jest jakiś sposób abu zedytowac plik polish.php w joomlacomment?

jest mi to bardzo potrzebne

pozdrawiam

crazyluki
22-08-2008, 20:00
nie rozumiem za bardzo problemu. wiesz który to plik, to dlaczego go nie zedytujesz?
pspad (lub inny edytor) i możesz edytować...

szmidt344
22-08-2008, 21:18
zapomnialem napisac ze jak edytuje w fillezilla albo w cpanelu
to przy probie zapisania daje komunikat ze blad i Nie mozna wgrac pliku ;(

pierwszy raz sie z tym spotykam w joomli.

a musze to zedytowac bo przeszkadza napis przy artykulach 'Napisz komentarz / (0) komentarzy'


-a moze zmienic prawa zapisu chmod?

helP

crazyluki
23-08-2008, 02:36
extplorer - użyj tego programu do edycji plików które zostaly " zablokowane' przez joomla - jest to metoda w 100% sprawdzona;)

generalnie powinieneś uzyc polecenia chown (zmiana wlasciciela plikow) na swoim serwerze, ale nei masz do tego uprawnień

szmidt344
23-08-2008, 14:02
zrobiłem w taki sposób:
rozpakowałem joomlacomment3.25.zip i podmieniłem pliki polish.php i wgrałem na serwer
ale mam taki problem mały że wszędzie gdzie jest joomlacomment (nawet w PA) to nad tytułęm pozycji pojawia się takie cos: "ďťż "

coś źle zrobiłem?

a z tym extplorerem to po zainstalowaniu w joomli wyskakuje komunikat że prawanie mogą byc na 707 tylko na 644 lub 666

zwiastun
23-08-2008, 14:05
Przejdź do Wikipedii poczytaj na temat kodowania. Naprawdę, to nie jest forum na wszelkie możliwe tematy informatyczne. Słowo kluczowe: BOM

szmidt344
23-08-2008, 16:03
no już z tym kodowaniem sie męcze i męcze i ciągl to samo

znalazłęm taki komentarz użytkownika (to jest fragment bo reszta to ten komunikat o błędzie)

"...I use windows xp and use Siteground for my web host. I finally tried chmoding it to 777 (didn't work) then to 644 (success)"

w tłumaczeniu:

używam xpeka i wykorzystania Siteground dla mojego hosta www. I próbowałem (zmienic?) chmod do 777 ale nie działało więc zmieniłem do 644 i ise udało

no ale jak mam to rozumiec?
ja mam chmod ustawione na 644
a folder com_extplorer na 755 którego i tak nie moge zmienic

zwiastun
23-08-2008, 17:17
A co Cię obchodzą te prawa? Po co mieszasz w czymś, na czym się prawdopodobnie zupełnie nie znasz. ExPlorer - jeśli już był rzeczywiście potrzebny - radzi sobie sam z takimi sytuacjami. Błąd nie wynika z praw do pliku, tylko używania do jego edycji Windowsowego Notatnika!

szmidt344
23-08-2008, 20:39
Błąd nie wynika z praw do pliku, tylko używania do jego edycji Windowsowego Notatnika!


dziękuję ci zwiastun

po raz kolejny mnie nie zawiodłeś :D

kolejny browarek dla Ciebie

pozdrawiam