PDA

Zobacz pełną wersję : wyswietlanie modulu w zaleznosci



wernii
23-08-2008, 10:59
witam

Mam taki maly problem nie wiem do konca jak zrobic cos takiego, jak wyswietlanie malego modulu z lewej strony kolumny (mini galeria) w zaleznosci od artykulu.
Moze mi ktos podpowie jak to wykonac.

zwiastun
23-08-2008, 11:37
Co znaczy: w zależności od artykułu?

jaks
23-08-2008, 13:09
pewnie chodzi mu o to, że zależy jaka kategoria

jeśli np. będzie to artykuł o samochodach sportowych, to wyświetlą sie samochody sportowe, jeśli artykuł o samochodach ciężarowych, no to pokażą sie samochody ciężarowe

inkos
23-08-2008, 14:53
Poczytaj o modułach w zasobach pomocy na joomla.pl.

wernii
23-08-2008, 17:39
Dziękuję za podpowiedzi ale opisze dokładniej o co mi chodzi.

Chodzi mi oto, że jak jest artykuł np. załóżmy oprzemy to o dziennik podróży:

"dzień 1"
czytaj wiecej ...

"dzień 2"
czytaj wiecej...

"dzień 3"
czytaj wiecej ...

i teraz tak jak po kliknięciu w np czytaj wiecej - "dzień 2" wyświetla się mi artykuł-opis i po prawej stronie będzie kolumna a w niej moduł mini galerii w której będą się pojawiać zdjęcia przypisane do tego konkretnego artykułu. I teraz np. klikam czytaj wiecej ... dla "dzien 3" a tam jest znów mini galeria z zdjeciami przypisanymi tylko dla tego artykułu.

Wiem że można to rozwiązać w sposób iż do każdego artykuły robić osobny link w menu i poźniej w zależnosci na co sie kliknie opublikować dany moduł z mini galeria. Ale ja sie zastanawialem czy da sie to zrobic inaczej ? Ponieważ jeśli artykuły będą na głównej stronie w blogu to nie bedzię ten link działał.

inkos
23-08-2008, 20:24
Poczytać, pomyśleć, pokombinować i... mieć to co się chce. ;) Przemyśl dokladnie co chcesz osiagnąć. Porównaj to z mozliwosciami Joomla a z pewnoscia znajdziesz rozwiazanie. ;)

wernii
23-08-2008, 21:04
Inkos czytałem i kombinowałem już przez ostatnie 2 tyg. i skończyły mi się pomysły dlatego pisze na forum. Inaczej bym nie pisał :-(
Naprawdę mam prośbę z pomysłem jak to rozwiązać.

zwiastun
24-08-2008, 03:58
Artykuł musi być w menu - moduł przypisany do tej pozycji. Innych sposobów nie ma.

kurtz
24-08-2008, 09:17
a po dniu 20 będzie ci się chciało budować kolejną pozycje modułu ?? co w przypadku dnia 100nego ??

już się boje, że z Ciebie jakiś filias fogg ...

ludzie utrudniają sobie zycie na maksa, zamiast wstawić galerię w artykuł botem, jak to robi każdy normalny ludź.

niezależna galeria to duplikowanie modułów, budowa ich nowych pzycji ... jesteś gotowy na obciążenie bd ilością zapytań wygenerowanych przez xxx zduplikowanych modułów ? zdajesz sobie sprawę z konsekwencji technicznych ??

chyba nie ...

zwiastun
24-08-2008, 10:03
Ale werni chce, co by internauta lewym okiem patrzył se na galerie, prawym czytał artykuła, a do tego dubał w nosie, wcinał kanapke z marmeladą kibicował transmitowanemu w telewizorni finałowi wszechigrzysk.
Tak trudno to zrozumieć? :):):)

kurtz
24-08-2008, 11:20
no, to ja już nie mam argumentów.

wernii
24-08-2008, 22:00
Dziękuje Wam za odpowiedzi widzę że faktycznie nie ma możliwości wykonania tego w taki sposób jak sobie wymyśliłem. Czyli zostanie tylko wykonanie tego tak "icek_klezmer" wymyślił czyli dodawanie do każdego artykułu bota z galeria. W takim razie co polecacie na taka możliwość do wykorzystania - fajnie jak by była możliwość powiększania zdjęcia w np. lightbox

inkos
24-08-2008, 22:02
Opcja szukaj na forum albo w zasobach joomla.pl czy tez extensions. Slowo kluczowe juz masz - a nawet dwa slowa kluczowe wiec nie bedzie z tym problemu.