PDA

Zobacz pełną wersję : Konsekfencje nieudanej instalacji modulu lub komponentu!



mstombraider
23-08-2008, 20:13
Witam.
Szukalem na forum i w google odnosnie takiej sprawy ale nikt sie nie wypowiada!
Instalowalem pewien modul w taki sposob:
Rozpakowalem plik *.zip wgralem katalog na ftp przez TC do katalogu tmp. Nastepnie przez panel instalowalem modul podajac sciezke do katalogu (2 opcja w instalatorze) ale wyskakiwal blad ze nie moze znalesc pliku *.xml. Problem byl takie ze pliki byly w ISO i dlatego sie wysypywalo ale wszystko przerobilem na UTF-8 i pieknie poszlo. Potem co sie okazalo ze w katalogu tmp zostaly pewne smieci po nieudanej instalacji modulu ktory wtedy byl jeszcze w ISO. Zostaly katalogi o takiej strukturze 'install_48afd025a6dae' bo kilka razy probowalem instalowac stad kilka katalogow. Logujac sie przez FileZille na ftp zauwazylem w atrybutach ze jakoby nie jestem wlascicielem owych katalogow ani plikow w nich zawartych. Jedyne co moge z nimi zrobic to tylko zmienic nazwe. Nawet CHMOD-a nie moge zmienic! Poprostu nie mam do nich dostepu. Nie moge ich rowniez usunac przez TC. A probujac wrzucic do owego katalogu jakis plik TC rozlacza przesylanie i wyrzuca komunikat ze 'Przesylanie nie powiodlo sie'. W FileZilli w rubryce Wlasciciel/Grupa nie widnieje nazwa mojej bazy jaka nadal mi uslugodawca hostingu tylko taka wartosc '99 99'. Z tym problemem poszedlem do goscia od hostingu ale on logujac sie na swojego admina calego swojego serwera hostingowego tych plikow nie widzi. Wiec on mi wiele nie pomoze. Serwer nie dziala w trybie SAFE ON jezeli by cos to mialo pomoc! Jeszcze jedno co zauwazylem odnosnie '99 99' to to ze takie wartosci przyjmuja nowo zainstalowane moduly w katalogu 'modules' i z nimi tak samo nie mozna nic zrobic oprocz zmiany nazwy. Owe foldery zniakaja tylko w sytuacji odinstalowania modulu przez instalatora w 'Zapleczu'. Nie mam juz pomyslow na to jak usunac te zasmiecajace foldery, co prawda malo one zajmuja ale mimo wszystko ich tam nie chce, a admin hostingu raczej tez mi nie pomoze! Wydaje mi sie ze powinienem jeszcze pogrzebac w bazie ale chcialem sie poradzic Was co Wy o tym sadzicie! Macie jakies pomysly jak sobie z tym poradzic. Jezeli sa jakies pytanie to natychmiast odpowiem!
Posiadam Joomle 1.5.6
Pozdrawiam serdecznie i prosze o szybka pomoc :)

inkos
23-08-2008, 21:40
A czy zamiast pisać ten elaborat i użalać się nad sobą nie lepiej było wpisać w wyszukiwarkę na forum safe mode on i już byś wiedział co i jak i dlaczego.

A w tym konkretnym przypadku polecam zmianę hostingu gdyz podejrzewam iz nie tylko safe mode ale i inne rzeczy nie spelniają wymagań Joomla. A jesli w dodatku admin tez wie nie wiele więcej od ciebie to najlepszym wyjsciem... bedzie zmiana hostingu.

Pozatym jest cos takiego jak regulamin forum ktory ty widać masz glęboko w powazaniu. :mad:

mstombraider
23-08-2008, 22:30
dobra dzieki wiecej nic nie zapytam skoro ze ty wiesz wiecej to ja wiedziec nie musze! a odnosnie regulaminu jezeli przesadzilem to mnie ukamienuj jezeli ma Ci ulzyc! na innych forach jestem rezydentem juz od kilku lat ale tak nigdy sie nie odnioslem do nowych tylko wytlumaczylem jak umialem! a jezeli chodzi o safe on to nie jest on zalecany przy instalacji joomli wiec nie wiem skad Twoje zalecenie specjalisto!!!

p.s. a tak poza tym dokladnie opisalem problem zebys np. Ty potem sie nie plul ze czegos nie dopowiedzialem!