PDA

Zobacz pełną wersję : virtuemart



fooky
24-08-2008, 21:55
Zainstalowałem sobie JoomlaPE.. szkoda, zę przy opkazji nie jest dodany do tego "komba" viruemart... - moze to pomysł racjonalizatorski na przyszłośc..Ale do rzeczy. Chcedosinstalowac sobei Virtuemart... ściągam Zip'a z plikowni joomla.plI zonk! - nie mogę go rozpakować... wyskakuje mi komunikat, ze plik jest uszkodzoni i mam go ściagnąć jeszcze raz... a wieć ściagam.. i to samo... i raz jesce i jeszce...Wkurzyłem się, spróbowałem rar'em, przeinstalowałem Zip'a ciągle to samo...olałem VM i ściagnąłem EZ-store... to samo...Zwariowałem... z szuflady wyciągnąłem Lapta - myśle - moze komp mi zgłupiał...Ale i tu to samo...W pracy na kompie dokładnie ten sam wynik.. wykluczam wiec probnlem z zip'em, rarem, czy wreszcie systemem - bo na 3 windach to samo...O co biega? Pliki w plikowni są walnięte, czy moze tylko winda mnie oszukuje że to ZIP?No i jeszcze spróbowałem bez rozpakowywania cały ściagniety plik zassaćprzez Instalatora w zapleczu... (pomijam, ze ni chu chu nie wiem czy to dodatek, komponent czy co to.. ale i tak w żaden sposówb nie działa):efekt: Wczytywanie component - Wczytanie nieudane Błąd nieodwracalny "PCLZIP_ERR_BAD_FORMAT (-10)" Czy ktoś może postawic jakaś diagnozę?

inkos
24-08-2008, 22:01
Po pierwsze teksty typu ni chu chu mozesz sobie tutaj darowac. No chyba ze chcesz opuscic to grono. :mad:

Poza tym jest cos takiego jak regulamin forum.

A co do problemu. Widac cos u siebie masz z netem nie tak bo inni jakos nie maja problemow ze sciaganiem rzeczy czy to z joomla.pl czy z extensions. A zamiast pisac takie teksty zawsze mozesz takie archiwum sciagnac do siebie na kompa rozpakowac i spakowac ponownie zipem bez kompresji i po sprawie.

Jest jeszcze jedna mozliwosc - Twoj serwer na to nie pozwala. Ale co jak i dlaczego mozesz dowiedziec sie z tego forum wiec nie bede sie tutaj powtarzal. W koncu ten Twoj serwer to jakis tajny serwer.

zwiastun
24-08-2008, 22:34
A może wystarczy zmienić przeglądarkę - z IE na FF. Dlaczego ta wspaniała, której używasz, odczytuje sobie, jak odczytuje, wyjaśnić nie potrafię.

fooky
24-08-2008, 22:35
Zluzuj - język potoczny to język potoczny, więc nie przesadzaj z puryzmem...
Wracając do tematu.
Ściągnąć plik owszem mogę i problemu z tym nie mam ani w domu, ani w pracy...
Problem zaczyna się gdy chcę go rozpoakować na jakimkolwek z kompów do jakich mam dostęp, a do chwli obecnej zrobiłem to na 5 maszynach i wyskakuje mi komunikat o uszkodzeniu pliku...
Bez względu na to czy rozpakowuję go, na którymkolwiek z 5 wspomnianych komputerów, czy próbuję rozpakowac na serwie "localhost" na 2 maszynach zrobilem, czy na serweie TPSA...
Zamiast pisać o "regulaminie" co nic nie wnosi, bo równie dobrze możesz napisac o kodekcie bushido - powołaj się na punkt, paragraf, - bo nie wiem o co Ci chodzi, lepiej by było podać link do alternatywnego źródła spolszczonej wersji VirtueMart...
I tak prywatnie - jesli masz problem z "ni chu chu" to zrozum, że to "ukulturaliona" wersja- nie powiem czego...
Jeśli jednak masz nadal zamiar sie złoscić i sypać regulaminem... to zastanów się czy masz siłę i ochotę nadal się udzielać na forum... bo sorry ale widzę symptomy zmęczenia...
Przepraszam za tę uwage, ale nie widze żadnej winy w swoim postepowaniu we wczesniejszym poście. Jeśli uważasz inaczej - pouczaj konkretami... W innym przypadku stajesz się przyczyną zaśmiecania forum uwagaimi takimi jak właśnei ta, którą czytasz. A chyba nie to jest celem istnienia forum - prawda?
Pozdrawiam

fooky
24-08-2008, 22:42
Plik, który ściagam z plikowni Joomla.pl - Virtuemart, lub EZ-store... wg 5 komputerów na windowsie, z 5 óznymi wersjami zipa wydają sie być plikami uszkodzonymi.
Czy ktoś może to sprawdzić, bo może w ciagu ostatnich 2 dni coś niedobrego z tymi plikami sie stało...
A może je postepuję niemądrze prubując te pliki u siebie na kompie (o przepraszam) Komputerze rozpakowac ZIP'em?

fooky
24-08-2008, 22:45
Dzięki Zwiastun - Już proobuję, choć nei wiem, czy to może być przyczyna - zawsze to jakiś pomysł :)

fooky
24-08-2008, 22:52
Ooo... zadziałało!
Warto ten wątek zostawić, bo może sie jeszcze komuś przydac...
Dzięki

zwiastun
24-08-2008, 22:52
EzStore raczej sobie daruj - dziurawe!

fooky
24-08-2008, 22:54
Jeszcze jedno - moz ewarto umieścić w plikowni uwagę, "Sugerujemy ściagac pliki przy użyciu FireFox - bo pod IE mogą nie działać - parę takich osób jak ja mogło by zaoszczędzić na tym 2 dni urlopu :)

fooky
24-08-2008, 22:57
Nie wiem dlaczego od razu popatrzyłem na VirtueMart - brak mi doświadczenia, A opis w plikowni bardziej zachęca do tego własnie... Może warto adnotacje "Dzirawe dodac i tam"?
Hieh... No i jeszcze cyz mam to instalową cjako komponent, moduł, czy dodatek, bo jakby różnicy ja nie widzę sam z siebie, a i na Joomla.pl też sie jakos nie nawinałem na wyjasnienei róznic... (może za mało cxzytałem) ale z racji obszerności źródła, można by kilk atakich skrótów myslwych przy pliku dościągniecia też umieszczac...

Kolejny wniosek racjonalizatorski...
Dzięki

zwiastun
27-08-2008, 00:54
1. Co zawierają paczki - zawsze trzeba sprawdzać samemu. Niemniej informacje o tym, że zawierają coś więcej niż jeden składnik w plikowni są.
2. Problem z IE nie jest powszechny - dotyczy bardziej środowiska, w którym owo IE działa.
Komunikaty typu: misiu użyj takiej przeglądarki i monitora w takiej rozdzielczości zadowalają (i uspokajają) jedynie tych, co je piszą. Ja wolałbym, gdyby ktoś mądry wymyślił, co to za problem z tym IE.

keran
02-09-2008, 22:26
Problemy powinny być opisywane dokładnie. Jakoś nie widzę w tym temacie żeby ktoś podał chcociaż wersję tego IE, w którym mu nie działa, że o wersji systemu operacyjnego nie wspomne. Moje konkluzje są takie, że IE6 i wcześniejsze mają problem z kodowaniem znaków innym niż windows, stąd linki umieszczone na stronach w kodowaniach np utf-8, iso... lub zawierające znaki w postaci jakichkolwiek dzwinych krzaków mogą powodować błędy podczas pobierania (nawet użycie spacji w nazwie linku może powodować, że będzie on nie do pobrania). Dlatego zalecam używanie IE7 jesli ktoś chce z IE korzystać. Z systemami też sprawa ma się różnie, ogólnie to xp radzi sobie ze wszystkim czego nie moge powiedziec o Viscie. Vista ma coś skopane z 'wyodrębnianiem' plików z archiwów .zip dlatego polecam darmowy programik 7zip.

keran
02-09-2008, 22:30
Prawdopodobne rozwiązanie problemu (LINK (http://www.csvimproved.com/index.php?option=com_content&view=article&id=9:downloading-with-internet-explorer-7&catid=1:news) w języku angielskim)

zwiastun
02-09-2008, 23:15
Z tego co wiem, to mamy problem innej natury - IE nie pobiera pliku zip w całości, a zachowuje się, jakby pobrała wszystko.
Tak czy owak rozwiązaniem w takich przypadkach jest skorzystanie z FF.