PDA

Zobacz pełną wersję : Edycja plków



vioka
25-08-2008, 00:08
Na starej joomli można było wyłaczyc witryne lub skorzystać joomla explorer w razie edycji plików (php, html) teraz to wszystko nie działa, jak można to teraz zrobić, bo przez ftp tez nie moge bo mi przerywa

inkos
25-08-2008, 10:48
A co ja mam zrobic jak mi przerywa czytanie kiedy widzę taki post???? Marsz do regulaminu i wroc stamtad jak przemyslisz to z czym masz problem i jaka odpowiedz chcesz uzyskac. :mad:

vioka
25-08-2008, 10:55
Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi ?

pytam się jak edytować pliki w wersji 1.5.6
przez komponent joomla explorer i przez ftp się nie udaję
więc pytam jak to zrobić

zwiastun
25-08-2008, 10:59
No więc zastanów się, dlaczego to, co piszesz, jest niezrozumiałe.
1) Czy kiedykolwiek edytowałaś/eś pliki przez FTP? Jak?
2) Co to znaczy że się nie da przez JoomlaExploerer? I w ogóle czemu używasz tego komponentu w 1.5 skoro jest stworzony natywny dla 1.5!

vioka
26-08-2008, 12:50
1) Czy kiedykolwiek edytowałaś/eś pliki przez FTP? Jak?

Tak w wersji 1.0 nie było z tym kłopotu, po wyłaczeniu serwisu i po zmianie opcji chmodów w panelu można było edytować przez ftp i przez jomexplorera bez problemu.
w 1.5.6 nie idzie tego zrobić. Poza tym w panelu konfiguracji nawet nie ma tej opcji o zmianie chmodów

2. jaki jest natywny komponent stworzony dla wersji 1.5 moge prosić namiary?

kurcze doradźcie coś bo nie wiem jak to ugryść, a nawet głupiech spolszczen nie moge wgrać przez ftp bo mi nie przyjmuje

zwiastun
26-08-2008, 13:02
1) Ja to sobie umiem przez FTP ściągnąć plik i go edytować. Nie umiem w moim kliencie FTP ani jednym, ani drugim otworzyć pliku umieszczonego na serwerze, by go wyedytować. No ale może to moje klienty są jakie są.
2) Najprostsze rozwiązanie: zmień serwer, skoro ten, na którym działasz, powoduje takie problemy.
3) Nie liczyłbym na pomoc nawet, jeśli podasz tu dane serwera, bo
a) nie podasz wszystkich
b) co z tego, nawet jeśli podasz, skoro nikt tym serwerem z nas nie zawiaduje,

Czy to tak trudno sprawdzić, co jest natywnego dla Joomla 1.5?
http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,listcats/cat_id,1776/Itemid,35/

vioka
26-08-2008, 13:06
Ja też umiem ściągnąć i wyedytować ale jak spowrotem chcę wgrać ten plik to mi go nie chce wrzucić po prostu

komunikat Permission denied

na joomli 1.0 tych problemów nie było, a serwer to webd.pl

zwiastun
26-08-2008, 13:14
Nie było? To czemu trzeba było korzystać z JoomlaExPlorera?
W 1.5 możesz dodatkowo włączyć warstwę FTP. Na niektórych serwerach rozwiązuje to problem. Na niektórych. Idealnego rozwiązania nie ma - admini mają prawo bronić swoich dziedzin dostępnymi metodami, klienci mają prawo dobierać hosting spełniający wymagania Joomla!, a skoro wybrali co wybrali a narzędzia, jakimi się mogą posłużyć są nieskuteczne, to pozostają maile do administratora o zmianę praw własności do plikow i katalogow

vioka
26-08-2008, 13:20
Problem rozwiazany ten program działa QuiXplorer for Joomla! 1.5 dziekuję

admini zabezpieczają swoją drogą ja rozumiem ale dlaczego tylko serwisy oparte na joomli tak ciężko sie edytuje, mam jeszcze 2-3 serwisy oparte na innych skryptach i tam ten problem nie istnieje

Pozdro i dzieki za pomoc

zwiastun
26-08-2008, 13:45
To że że ma problemu nie znaczy, że z bezpieczeństwem jest lepiej. W innym miejscu wspominałem, że stosowane aktualnie sposoby ochrony - typu bezpieczny tryb i inne znikną z repertuaru w kolejnych wersjach PHP