PDA

Zobacz pełną wersję : FF, CSS i górne menu



Quadric
04-05-2006, 13:10
Nie wiem czy tylko ja mam taki problem, ale na niektórych strona w FF np "nasz dziennik" mam taki oto problem, że linki z Top Menu (mówie o stylu 247shock_blue_452 - ten co jest domyślny w Joomla PE) zamiast być obok siebie to są jeden pod drugim

Przyczyną problemu jest jak się domyslam ta oto linijka:
template_css.css

ul#mainlevel-nav li a {
display : block;
padding-left : 15px;
padding-right : 15px;
text-decoration : none;
color : #B5CAE7;
background : transparent;
}

To odpowiada za wyglad linków w górnym menu dla znacznika LI

Wydaje mi się, że powinno być zamiast

display : block;

to powinno być

display : inline;

Po zrobieniu tej poprawki wszystko mi poprawnie działa...także jakby co to rozwiazanie gotowe :)

Pozdrawiam.

zwiastun
04-05-2006, 15:50
moduły menu mają trzy opcje wyświetlania: pionowo, poziomo i płasko = posprawdzaj najpierw to, nie wydaje mi się, żeby popełniono błędy w css-ie, to podstawowe w joomla rozwiązania. Argument inline owszem - daje Ci oczekiwany efekt, ale zmienia sposób wyświetlania w innych opcjach menu

Rybik
04-05-2006, 16:03
taaa, juz to komus zmienialem, nie ma co w kodzie grzebac, trzeba menu przelaczyc chyba na liste poziomą i dodac prefiks klasy -nav, w kazdym razie da sie to zrobic konfiguracyjnie a nie inwazyjnie :)

Quadric
04-05-2006, 23:01
hmm, no w sumie racja. Nie chce robić zamieszania - staram sie pisać jak mam jakieś rozwiazanie problemu - nawet jak jest głupie :P

hehe, pozdrawiam

.... ps zastanawia mnie tylko czemu to się waliło na tych 2-3 konkretnych stronach a cała reszta jest w porządku