PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd podczas migracji z 1.0.15 do 1.5.6



eXoduse
25-08-2008, 00:11
Witam, mam problem z migracją. Wykonuje zrzut bazy za pomocą Migratora 1.0 w wersji ISO-8859-2 i wszystko przebiega bez problemowo – zero błędów i informacja o prawidłowym wykonaniu zrzutu. Pobieram ją na hdd, przerzucam pliki Joomla 1.5.6 na serwer, tworze nową bazę danych i rozpoczynam instalacje. W 6 kroku wybieram wczytanie danych z pliku w standardzie ISO-8859-2 i wybieram ze swojego hdd zrzut z Migratora. Chwile pomyśli i wyskakuje mi następujący błąd:


Error at the line 592: INSERT INTO jos_menu (`id`,`menutype`,`name`,`link`,`type`,`published`, `parent`,`componentid`,`sublevel`,`ordering`,`chec ked_out`,`checked_out_time`,`pollid`,`browserNav`, `access`,`utaccess`,`params`,`alias`) VALUES ( '1','mainmenu','Strona G��wna','index.php?option=com_frontpage','comp onents','1','0','10','0','20','0','0000-00-00 00:00:00','0','0','0','3','menu_image=-1\npageclass_sfx=\nback_button=0\npage_title=Witam y na stronie startowej\nshow_page_title=0\nnum_columns=1\nnum_l eading_articles=1\nnum_intro_articles=4\nnum_links =0\norderby_pri=\norderby_sec=rdate\nshow_paginati on=2\nshow_pagination_results=1\nimage=1\nshow_sec tion=0\nsection_num_links=0\nshow_category=0\ncate gory_num_links=0\nshow_title=1\nlink_titles=\nshow _readmore=\nshow_vote=\nshow_author=\nshow_create_ show_date=\nshow_modify_show_date=0\nshow_pdf_icon =0\nshow_print_icon=0\nshow_email_icon=0\nunpublis hed=0\nshow_title=1\n','strona-gs-mainmenu-1');

Query:INSERT INTO jos_menu (`id`,`menutype`,`name`,`link`,`type`,`published`, `parent`,`componentid`,`sublevel`,`ordering`,`chec ked_out`,`checked_out_time`,`pollid`,`browserNav`, `access`,`utaccess`,`params`,`alias`) VALUES ( '1','mainmenu','Strona G³ówna','index.php?option=com_frontpage','compon ents','1','0','10','0','20','0','0000-00-00 00:00:00','0','0','0','3','menu_image=-1\npageclass_sfx=\nback_button=0\npage_title=Witam y na stronie startowej\nshow_page_title=0\nnum_columns=1\nnum_l eading_articles=1\nnum_intro_articles=4\nnum_links =0\norderby_pri=\norderby_sec=rdate\nshow_paginati on=2\nshow_pagination_results=1\nimage=1\nshow_sec tion=0\nsection_num_links=0\nshow_category=0\ncate gory_num_links=0\nshow_title=1\nlink_titles=\nshow _readmore=\nshow_vote=\nshow_author=\nshow_create_ show_date=\nshow_modify_show_date=0\nshow_pdf_icon =0\nshow_print_icon=0\nshow_email_icon=0\nunpublis hed=0\nshow_title=1\n','strona-gs-mainmenu-1');

MySQL: Duplicate entry '1' for key 1 Naturalnie strona nie działa i nie wiem co mam z tym fantem zrobić. Z góry dzięki za pomoc :)

dkint
25-08-2008, 07:35
Witam


MySQL: Duplicate entry '1' for key 1 Zdublowany wpis "numer 1 dla klucza 1" - chodzi o to, że próbujesz wczytać to :


VALUES ( '1','mainmenu','Strona Główna','index.php? ... itd ...

jak w/w wpis już jest w założonej przez ciebie nowej bazie ...

pozdrawiam
Krzysiek

eXoduse
25-08-2008, 11:17
Hmm to co mam zrobić skoro ja nic tutaj ręcznie nie wczytywałem tylko przez migrator?

zwiastun
25-08-2008, 11:39
No rzeczywiście. Ciekawe pytanie - co też należy zrobić z nadmiarową informacją w pliku zrzutu bazy danych. Może wysłać do jakiegoś specjalisty, żeby ją usunął? W minutkę zrobię Ci to za dwie stówy!

eXoduse
25-08-2008, 12:11
To po co jest to forum skoro poprosić o pomoc to taki wielki problem? Odpisać głupotę możesz, a taki problem zamiast głupoty wstawić coś co by pomogło? No ale wielkie dzięki…

dkint
25-08-2008, 12:14
To po co jest to forum skoro poprosić o pomoc to taki wielki problem? Odpisać głupotę możesz, a taki problem zamiast głupoty wstawić coś co by pomogło? No ale wielkie dzięki…

Witam

Po co te nerwy, przecież tak naprawdę już napisałem ci co powinieneś zrobić ... znasz obsługę notatnika ? notepada ? itp edytuj twój zrzut bazy wywal to co masz już w nowej bazie i po kłopocie, alternatywa to wywalenie zduplikowanych wpisów z nowej bazy ...

pozdrawiam
Krzysiek

eXoduse
25-08-2008, 12:36
Reasumując wywalę tą linie 592 i wszystko będzie OK.?

zwiastun
25-08-2008, 12:49
To tak trudno zrozumieć? Nie żartuj! I wyluzuj!

crazyluki
25-08-2008, 12:50
najłatwiej będzie jak wywalisz wszystko co już masz w bazie danych a potem dopiero importuj:)

generalnie przedtem zrób backup wszystkiego:)

cygan3
09-09-2008, 17:15
Mam ten sam problem, importuje do całkowicie czystej bazy danych a joomla 1.0.13 do 1.5.6. W czasie instalacji joomli 156 jest wczytaj z pliku migracyjnego i gdy próbuję to wczytać wywala właśnie ten błąd, nie wiem jak może dublować się wpis którego niema? Bo baza jest czysta, czy ktoś mógł by nam pomóc.

zwiastun
09-09-2008, 20:57
Aw czym pomóc? W sprawdzeniu pliku migracyjnego sql? Jeśli to naprawdę takie trudne, zgodnie z tym, co już pisałem - sprawdzę na zlecenie. Podwyższam wszakże stawkę, każda rozpoczęta godzina 300 PLN? Odpowiada? Usunięcie tej usterki to wczytanie pliku do edytora, odszukanie tej lini i usunięcie. 5 minut! z chlebkiem!

tkotwa
24-09-2008, 12:29
Witam
Aaa ktoś może mi pomoc robię to samo ale mam inny bład


Error at the line 10: INSERT INTO josjos_migrationjos_backlinks VALUES(1,"Strona G³ówna","index.php?option=comjos_frontpage&Itemid=1","index.php?option=comjos_frontpage&Itemid=1","");
Query:INSERT INTO josjos_migrationjos_backlinks VALUES(1,"Strona G³ówna","index.php?option=comjos_frontpage&Itemid=1","index.php?option=comjos_frontpage&Itemid=1","");

MySQL: Table 'us.josjos_migrationjos_backlinks' doesn't exist
Zatrzymał mnie błąd

zwiastun
24-09-2008, 14:04
Wygląda na to, że popełniasz jakiś błąd przy określaniu przyrostka nazw tabel - robi Cisię podwójny josjos

tkotwa
24-09-2008, 14:12
Wygląda na to, że popełniasz jakiś błąd przy określaniu przyrostka nazw tabel - robi Cisię podwójny josjos

Co możesz mi poradzić ???

sawio
25-09-2008, 22:42
Mam problem:
1. Wykonuje migracje do 1.5.6 z mambo 4.5.4
2. Mam kopie bazy i plikow przez zabawa
3. Mam plik do migracji
4. Podczas instalacji wpisuje all ok do bazy, okreslam sobie prefix na jakis nowy pozniej licencje akceptuje ftp tez (czyli dalej dalej w instalacji) dochodze do 6 kroku wrzucam ten plik z migracji daje dobry prefix (czyli taki jaki byl na mambo) nie zaznaczam: "migracja z joomli 1.0" bo to przeciez nie bylo z joomli daje dalej i blad...
i Co dalej? usuwam dana linie wyskakuje kolejna itd itd zabawa w kulko?

saracoratello
20-09-2010, 20:22
Witam,
Ja mam taki sam problem, stymże moja baza do migracji jest znacznie większa (50MB), mam zainstalowane forum fireboard, i ciągle wywala mi taki komunikat, mimo iż w bazie wcale nie mam podwójnych Insertów o takich samych wartościach.

Nie dokonca wiem co mam zrobic bo babram się z tą bazą już jakiś czas, generalnie jest ona z kodowaniem utf-8, jednak w komunikacie błędu pokazuje mi:


Error at the line 27546: INSERT INTO jos_components (`id`,`name`,`link`,`menuid`,`parent`,`admin_menu_ link`,`admin_menu_alt`,`option`,`ordering`,`admin_ menu_img`,`iscore`,`params`) VALUES ( '1','Banery','','0','0','','Zarz±dzaj banerami','com_banners','0','js/ThemeOffice/menus.png','0','');
Query:INSERT INTO jos_components (`id`,`name`,`link`,`menuid`,`parent`,`admin_menu_ link`,`admin_menu_alt`,`option`,`ordering`,`admin_ menu_img`,`iscore`,`params`) VALUES ( '1','Banery','','0','0','','Zarz±dzaj banerami','com_banners','0','js/ThemeOffice/menus.png','0','');

MySQL: Duplicate entry '1' for key 1


Mimo iz wybieram kodowanie utf-8, z innymi jest zreszta tak samo....

Bardzo proszę o pomoc, baaardzo dlugo się męcze już z tą migracją, może jest na nią jakaś ręczna metoda ? Ręcznie wrzucac polecenia do bazy danych dla poszczególnych modułów bądź komponentów ?

tkotwa
20-09-2010, 21:36
Witam
Ja znalazłem inny sposób ale mogą pewne rzeczy nie działać.
Po pierwsze eksportuje całą bazę SQL do pliku
Później instaluje na na nowo całą joomle i na konec wywalam baze ktorą joomla zainstalowała podczas instalacji i importuje wyeksportowane wcześniej tabele.
Działą na pewno ale mogą pewnie funkcje nie działać np dodatki.

saracoratello
21-09-2010, 09:40
Co masz na mysli pisząć wywalam ? kasujesz wszystkie tabele ? i do czystej importujesz ?

tkotwa
21-09-2010, 09:52
Tak kasuje wszystkie tabele (tylko tabele!!) a później daje import tabeli
Ale mogą się pojawiać błędy przy edytowaniu artykułów bo jak tak miałem i musiałem tworzyć na nowo.
Ta metoda nie jest dobra na migracje, lecz na przeniesienie bazy na inny serwer. Trzeba próbować. Joomla 1.0.15 a 1.5.6 z tego co pamiętam ma trochę inna strukturę samych tabeli i dla tego mogą być problemy w migracji.
Jeśli nie masz tego dużo to pomyśl czy nie lepiej zainstalować nową Joomle i metoda kopiuj wklej nie będzie tobie szybciej przenieść. Dodatki to na pewno trzeba na nowo instalować.

saracoratello
21-09-2010, 09:58
No właśnie mam tego 50 MB ;( Nie rozumiem czemu wywala mi ten błąd skoro migrator na mój gust i z tego co sprawdzalam poprawnie wypluł mi baze danych.

tkotwa
21-09-2010, 10:03
W phpmyadmin jak masz zakładkę import to jaki masz rozmiar ustawiony ???? bo może masz za mały i musisz w konfiguracji php zmienić wartość bo domyślnie jest chyba 10MB

saracoratello
21-09-2010, 10:12
No rozmiar jest wporządku: 65 536 - sprawdzalam, Jest jakiś walidator bazy danych ? Zastanawiam się jak ręcznie zaimportować do pustej bazy dane z pliku migracyjnego - czy instalator nie dodaje jeszcze jakichs tabel z nowej wersji albo je potem modyfikuje ?

tkotwa
21-09-2010, 10:38
Nie mam pojęcia :hmm:

saracoratello
21-09-2010, 11:20
A może jest ktoś na tym forum, kto wie jak można inaczej przerzucic tak dużą bazę ?

mjmartino
21-09-2010, 11:58
A mtwmigrat'orem nie idzie ?