PDA

Zobacz pełną wersję : Manualna migracja



daruuu
25-08-2008, 13:20
Witam,

Przenoszę funkcjonujący serwis z Joomla 1.0.13 na 1.5.

W moim przypadku migrator nie sprawdził się właściwie (utrata dużej ilości danych). Dlatego zdecydowałem się na przeprowadzenie manualnej migracji.

Artykuły przenoszę całkowicie ręcznie, jednakże mam problem z użytkownikami.

Poprzednia wersja Joomla była oparta na kodowaniu ISO. Obecna 1.5 jest UTF-8.

Starałem się przenieść użytkowników wykorzystując zrzut tabel wykonany migratorem dla wersji ISO.

Następnie wykorzystałem Gżegżółkę do konwersji owych tabel na UTF-8.

Przekonwertowane dane użytkowników osadziłem w bazie Joomla 1.5, niestety użytkownicy nie są widoczni.

Szukałem bardzo długo rozwiązania mojego problemu, ale niestety nie znalazłem właściwego.

Dlatego bardzo proszę doświadczonych użytkowników o pomoc.

crazyluki
25-08-2008, 13:21
z którego migratora korzystales?

daruuu
25-08-2008, 13:23
komponent

com_migrator_1.0-iso

pobrany z joomla.pl

zwiastun
25-08-2008, 13:24
Przeczytałeś arta o migracji? Pewniejszego sposobu niż migrator naprawdę nie ma. Polecam dokładną lekturę: Z Joomla 1.0 do Joomla 1.5 (http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/689/51/)
Tabela jos_users nie jest jedyną, która decyduje o widoczności użytkowników.
Ręcznie przy dużej ilosci danych nie sposób uniknąć mnóstwa problemów tego typu.

daruuu
25-08-2008, 13:32
artykuł o migracji czytałem bardzo dokładnie.

przenosiłem tabele:

core_acl_groups_aro_map
core_acl_aro
users

W takim przypadku spróbuję skorzystać z migratora, a utracone dane postaram się uzupełnić ręcznie.

Dziękuję za odpowiedź

zwiastun
25-08-2008, 13:59
raczej żadnych danych nie powinieneś stracić - trzeba tylko dorobić wtyczki do migratora. Można w dwóch plikach - w jednym etl w drugim sql.
Inne wyjście - nie robić wtyczek, zrzucić podstawowe dane za pomoca migratora, a następnie ze zrzutu starej bazy danych wyodrębnić tabele komponentów, modułów i dodatków, z części INSERT... każdej z nichusunąć wpisy, które już są przeniesione i resztę importować do nowej bazy

daruuu
26-08-2008, 14:13
Dziękuję bardzo za pomoc, udało się przeprowadzić migrację bez utraty większych elementów.

Nie tworzyłem wtyczek tylko zrzuciłem podstawowe dane za pomoca migratora, a następnie wyodrębniłem pozostałe tabele.

Straty dotyczą dodatków niekompatybilnych z Joomla 1.5.

Myślę, że na tym etapie poradzę sobie bez problemu.
Dziękuję za odwiedzenie mnie od pomysłu manualnej migracji. Zaoszczędziłem sporą ilość czasu ;)

zwiastun
26-08-2008, 14:17
:) No tak, ale skoro to... Czas to pieniądz... Może jakaś darowizna z tego tytułu :) Na jakiś sześciopak?