PDA

Zobacz pełną wersję : polska wersja 1.5.6



szlala
25-08-2008, 18:35
Witam,
czytałem wiele wątków na temat plików "spolszczających" tą wersję Joomla!
Nie mogę się połapać w tym jak wy to robicie. Nie chcę tutaj aby ktoś pomyślał, że nie czytam forum. Tak się zesłościłem robiąc te czynności, o których piszecie, że zarejestrowałem sie na forum i piszę ;)
Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyc krok po kroku jak powinienem to zrobić, ściągam paczkę 1.5.6 jezyk polski (http://www.joomla.pl/index.php/index.php/component/option,com_docman/task,doc_download/gid,689/Itemid,66/)i już kilka razy próbowałem to zainstalować.
Zawsze wyskakuje ten sam błąd :" Warning: zip_open() Cannot open zip archive /home/basebox7/public_html/joomla/tmp/pl-PL.joomla1506-admin-site.zip in /home/basebox7/public_html/joomla/libraries/joomla/filesystem/archive/zip.php on line 227"
Instalowałem IE 7 i Firefox-em i ten sam efekt. Tworzę katalog pl-PL na serwerze i wrzycam tam rozpakowany plik z ZIP-a i też nic. Wgrywałem na inny serwer i też nic. Prówowałem nawet z inną wersją wczesniej ale jak wczesniej nic...
Czy ktoś może mi powiedziec co źle robię, myślę sobie (tak skromnie), że nie jestem chyba aż taki głupi ;) ...

awariat
25-08-2008, 20:56
nadpisz pliki w folderach językowych administratora i w katalogu głównym
1 admini - wchodzisz do katalogu administrator /language/pl-PL i nadpisujesz pliki
2 to samo w katalogu language w katalogu głównym

chodz ja przed chwilą popprostu zainstalowałem przez instalatora

szlala
25-08-2008, 21:51
co to znaczy nadpisz pliki?
tam nie ma takiego folderu, ja go sztucznie stworzyłem ;)
chyba że mam podmienić plik en-EN na pl-PL !?

zwiastun
25-08-2008, 21:56
Jeśli nie udaje Ci się zainstalować "normalną" metodą, możesz przesłać pliki przez FTP do katalogów:
- z /site do /langage/pl-PL
- z /administrator do /administrator/language/pl-PL
Następnie:
a) zalogować się na zaplecze i ustawić język polski jako domyślny: Xxtensions->Language Manager
b) ewentualnie w konfiguracji swojego konta również ustalić język witryny i zaplecza

szlala
25-08-2008, 23:00
- z /site do /langage/pl-PL
- z /administrator do /administrator/language/pl-PL

Gdzie mam szukać tych pierwszych folderów, czegoś tutaj nie rozumiem.
Będziesz może na gg tak za 30 min? Może wtedy się lepiej dogadamy.
Z góry dzięki za odp.

zwiastun
25-08-2008, 23:15
/site i /administrator to nazwy folderów w pakiecie językowym dla 1.5.6

pmas
26-08-2008, 02:18
już 3 dni próbuję i nie mogę, nie umiem, nie wiem jak. ściągając z tej strony - plik nie ma rozszerzenia XML i taki komunikat mi wyłazi...

zwiastun
26-08-2008, 03:54
Po co się tak męczyć. I to nie 3 dni, ale chyba dużo dużo więcej. Zmień przeglądarkę!

Polecam: Joomla! 1.5 po polsku (http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/696/51/)

stereo
05-09-2008, 13:14
no wszystko ok ja sie tez mecze... na starych plikach
paczka ktora jest tu na stronie w archiwum ma tylko 1 plik ktorego sie nie da zainstalowac i zapewne koledze o to chodzi...

A JA POWIEM WSZYSTKIM NIE UZYWAJCIE TUTAJ DO POBIERANIA PLIKOW ie7 LUB INNEJ WERSJI BO NIE SCIAGNIECIE PELEJ INSTALKI CZYPLIKU OTWORZY SIE ON WAM ALE NIE BEDZIE DZIALAL - ZAPEWNE TO ROZWIAZE WASZE PROBLEMY Z ODNALEZIENIEM PLIKOW!!!!
NIESTETY ADMIN STRONKI NIEPOTRAFI ZROBIC ZEBY DZIALALA NA WSZYSTKICH PRZEGLADARKACH WIEC--- ZACYTUJE JEGO SAMEGO---
"Jak nie umiesz spowodować, żeby strona była dobrze odczytywana przez wszystkie przeglądarki, to się tym po prostu nie zajmuj, a nie mąć użytkownikom w głowach. Po to mają wolność, żeby jej używali!" - POZDRAWIAM ZYCZE SUKCESOW :]

zwiastun
05-09-2008, 13:45
Mistrzu!
Po pierwsze: nie krzycz!
Po drugie: cytuj z sensem - czy strona nie odczytuje Ci się poprawnie w IE?
Coś Ci się chyba pomyliło!

Jeśli być może znasz tajemnicę - Ty lub ktokolwiek - czemu IE psuje ściągane pliki, z miłą chęcią skorzystamy. Przypominam wszakże, co napisałem w innym miejscu - nie mamy nawet pewności, czy problem tkwi w IE, czy w konfiguracji komputerów lokalnych (ściana ogniowa?)

PS Żeby coś zdiagnozować, trzeba zjawiska doświadczyć. Na komputerach, z których miałem okazję korzystać, problemów nie było, ani z IE, ani z inną przeglądarką (co nie znaczy, że w ogóle nie ma problemu!).