PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 1.5.6, globalne parametry artykułów



kostia
26-08-2008, 12:15
Joomla 1.5.6 na home.pl. Czysta instalka z pol lang (bez obcych componetów itp.). Przy pisaniu artykułów można wykorzystać ustawienia globalne. U mnie jest taki problem, że ustawienie tych parametrów nie przekłada się na rzeczywiste efekty. Tzn. W Menedżer Artykułów jest przycisk Parametry, więc zaznaczam sobie np. ukrycie ikonki PDF (bo u mnie nie działa wywołanie PDF, chciałem ikonę wyłączyć, żeby nie denerwowała), zapisuję ustawienia - i bez efektów. Sprawdziłem jeszcze raz te parametry, w okienku, które się otwiera zaznaczone jest tak, jak chciałem - ukryj PDF, ale przy wyświetlanych artykułach nadal jest ikona PDF. Zaznaczę, że wyłączenie tej ikonki dla poszczególnego arykułu funkcjonuje poprawnie. O ile dobrze pamiętam w wersji 1.5.5 nie miałem tgo problemu. Czy ja coś źle robię, czy ten problem da się jakoś rozwiązać?

zwiastun
26-08-2008, 12:20
To ustawienie jest w 3 miejscach. Problem może wynikać z niespójności ustawień a raczej z nieuwzględnienia priorytetów: największa siła - ustawienie w artykule, potem w pozycji menu, najmniejsza - globalne

kostia
26-08-2008, 14:17
Dzieki Zwiastun. Pomogło. Wczesniej nie zwróciłem uwagi na ustawienia w menu strony Home. Teraz, gdy tam pozmieniałem, jest OK. :)

zwiastun
26-08-2008, 14:19
Jakoś, kurczę, nie widzę tych podziękowań :) tam gdzie się je daje, natomiast co rusz mnie tu jakiś nowicjusz warzywami zasuwa :)

wanti
01-10-2008, 07:51
Nie martw się Zwiastum, dla mnie jesteś "debeściak". Pozdrówka!

hesar
01-10-2008, 09:32
zwiastun - jesli chodzi o rpeutacje to jest zdecydowanie nieczytelna :)
moze nalezaloby jakos to podkreslic

atekpl
10-10-2008, 19:16
Witam, ten sam problem, ale rozwiązanie nie działa :(

W menu ikony, autor i zmiany są ukryte, globalnie też, a wszystko się pokazuje przy tekście. O co chodzi?

hesar
10-10-2008, 21:45
sprobuj usunac cache przegladarki - niektore za duzo z niego wyswietlaja

miominana
30-10-2008, 08:40
moze to glupio zabrzmi, ale nie moge znalezc w ustawieniach globalnych (joomla 1.5.7) opcji wylaczenia ikon przy artykulach.

nie chce tego robic na kazdym artykule ani w kazdej pozycji menu. chcialbym wylaczyc ikony dla calej strony w jednym miejscu.
nie widze takiej mozliwosci w konfiguracji globalnej.

w joomla 1.0 nie bylo z tym problemu.