PDA

Zobacz pełną wersję : Ranking



yezyna
04-05-2006, 14:38
Witam!
Głowie się nad tym już długi czas i chyba nic sama nie wymyślę.
Czy mógłby ktoś pomóc?
Chciałabym stworzyć w moim portalu joomla ranking firm.
Wyobrażam sobie to tak, że firma dostawyłaby miejsce w rankingu na podstawe wzrostu obrotów. Czyli byłaby to tabela z nazwą firmy, województwem, wartością obrotów, oraz miejscem w rankingu ogólnopolskim oraz rankingu we własnym województwie.
Najistotniejszą częścią tego rankingu miałaby być możliwość filtrowania firm, ograniczając je na przykład tylko do określonego województwa.
Czy ma ktoś pomysł jak się do tego zabrać? Czy może istnieje jakiś gotowy komponent, o którym nie wiem? Wydaje mi się, że przekopałam już cały internet :)

Dzięki za wszystkie wskazówki.

zwiastun
04-05-2006, 14:45
Komponent może i istnieje, choć akurat nie znam. Natomiast najogólniej to potrzebujesz pewnego konkretnego rozwiązania programowego (czyli właśnie komponentu). Dwie drogi: napisać samodzielnie, jeśli się umie, zlecić programiście, który potrafi

Rybik
04-05-2006, 15:01
w sumie to ogolnie brakuje dobrego katalogu z sortowaniem i filtrowaniem... moze dlatego ze na takich dodatkach sie najwiecej komercyjnych realizacji robi :)

yezyna
04-05-2006, 16:42
Dzięki za odpowiedź.
Zabieram się zatem do pisania zamiast marnować czas na szukanie gotowego komponentu w sieci :)

Rybik
04-05-2006, 21:11
to nie maila byc zadna ironia czy sarkazm ... to prawo wolnego oprogramowania : narzedzia darmowe, polsrodki darmowe ale dobre gotowe komponenty ktore moga miec komercyjne zastosowanie na szeroka skale to czasem rzadkosc, sadze ze gdyby ni ebylo wczesniej darmowego os-commerce czy innych zen-cartow to nikt by darmowego virtuemarta nie wypuscil, chcac nie chcac darmowe oprogramowanie tez musi miec gdzie na siebie zarobic