PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wywalić tylko tytuły sekcji z nagłówków?



ciepol_ml
26-08-2008, 18:43
Witam serdecznie.
Pracuje nad strona http://www.neatgroup.home.pl/strona-Nazaretanki
Jak widać w dziale np. Informator, Patron itp. uzywam graficznych nagłówków. Pojawia sie tam tez nazwa danej sekcji. Wiem ze jest mozliwość wyłączeni Titles ale wtedy znika cała konstrukcja nagłwoak i grafiki tez sie nie pokazuja.

Pytanie:
Czy ktos wie jak pozbyc sie wyswietlania samego tesktu tam w nagłówku?
Kiedys chyba trafile na to ale juz nie pamietam i nie moge odszukac.

oczywiscie wyjscie awaryjne - zmniejszyc czcionke do 1px, przesunac w róg i zlać kolor czcionki z tłem - ale chce uniknąc takiej kombinacji :)

Prosze o sugestie.

q3d
26-08-2008, 19:33
Witam,
może tak:

Jak dodasz treść do Informator itp. to pojawi Ci się w kodzie tabela z np. klasa blog_przyrostek.

wtedy możesz wyłączyć w stylach
#prawo .componentheading_informator {display: none;}

a tło nagłówka przypisać właśnie do klasy blog_przyrostek

#prawo table.blog_informator {width: xxx px; height: xxx px; background: url('../images/nazwa.gif') no-repeat top left;}

No i podobnie w innych przypadkach.

Efekt osiągniesz ale byc może jest prostsze rozwiązanie ;)

----- EDIT ------
Nie zauważyłem, że masz innny typ pozycji menu. Rozwiązanie w Twoim przypadku (moim sposobem ;)

.contentheading_patron {display: none;}
.contentpaneopen_patron {background: url('http://www.neatgroup.home.pl/strona-Nazaretanki/templates/nazaretanki_cpl/images/patron.gif') no-repeat top left}
}

.contentpaneopen_patron td {padding-top: 80px;}

ciepol_ml
26-08-2008, 23:16
:) sprytne, bardzo sprytne, zobaczymy czy w tescie przegladarek przejdzie wszędzie. Dam znac jutro.

Dzieki za sugestie!


---EDIT---
NO niestety przy moim ustawieniu szablonu nie jest mozliwa ta opcja, braknie mi DIV ale dzieki za pomysl przyda sie!

q3d
27-08-2008, 15:21
Dziwne. Sprawdzałem edytując Twój plik css i osiągnąłem zamierzony przez Ciebie efekt.

ciepol_ml
27-08-2008, 16:06
Chodzilo mi raczej ze mam różne nagłówki w róznych podstronach raz na DIV raz na table i nie moge wszedzie tego samego zastosowac.