PDA

Zobacz pełną wersję : Drukowanie całej strony ?



mawir
04-05-2006, 15:17
Joomla! 1.0.8 pl
Nie wiem, może to "zaćma umysłowa" ... nie potrafie rozwiazać następującego problemu :
Standardowo ikonka Drukuj pozwala drukować poszczególne artykuły. Mnie chodzi o forme katalogu.
Stworzyłem katalog w którym kazdemu zdjęciu przypisany jest opis. Na jednej stronie widocznej w przegladarce jest ok. 30 artykułów. Jeżeli teraz potraktuję każde zdjęcie z podpisem jako jeden artykuł Joomla (co jest bardzo wygodne, gdyż pozwala dodawać nowe pozycje w dowolnym miejscu katalogu) to mogę drukować poszczególne pozycje lecz nie całą stronę.
Jeżeli natomiast stworzę jeden artykuł Joomla jako ramkę-tabelę podzieloną na 30 pól i wstawie w tą tabelę moich 30 zdjęć z podpisami (co jest bardzo niewygodne, gdyż kiedy dochodzi nowe zdjęcie wstawienie go w środek jest bardzo pracochłonne) drukuje mi oczywiście bardzo ładnie kartkę z katalogu zawierajacą 30 pozycji.
Czy macie jakieś sugestie jak można doprowadzić do tego, zeby 30 artykułów Joomla ustawionych tak, że zajmują jedną stronę w przegladarce, mozna było drukować jako jedną kartkę wydruku?
Wiem, że zamotałem, ale jak będzie trzeba sprubuje jaśniej wytłumaczyć.:)

Rybik
04-05-2006, 15:26
standardowo sie nie da, trzaby jakis print-wrapper napisac dla kolumny glownej ... nie dzisiaj ;)

mawir
04-05-2006, 18:08
Dzięki, utwierdziłes mnie przynajmniej w tym, że czegoś nie przeoczyłem.
Gdybyś w wolnej chwili miał jakis pomysł, ślad, idee - będe wdzięczny za podzielenie sie ze mna.

Rybik
04-05-2006, 21:17
na pewno podejrzec kod skryptu ktory realizuje printa dla artykulu, jezeli bierze z bazy danych informacje to sprobowac poszerzyc go na 5 kolejnych artow, potem na kazdy z istniejacych w kategorii i tak po nitce do klebka, jezeli bierze kod z tego co leci na strone to moze byc latwiej bo nie trzeba sie q zapytania sql bawic ... ale przyznaje ze zupelnie w ciemno rzucam ...

z drugiej strony (to tez dywagacje) w scc mozna rozroznic formatowanie dla media - > print i moznaby zrobic cssa ktory ukrywa wszystko poza glowna kolumna tylko pytanie czy pront spod przegladarki uruchamia ten mechanizm :/